Skocz do zawartości

Skropliny po nowej elewacji


Recommended Posts

Witam

 

Co moze być przyczyną:

Elewacja położona miesiąc temu i pojawiają się skropliny na ścianach szczytowych i na podbitce spływające po krokwiach w dół.

*Na pierwszej ścianie  (południowej) tam gdzie woda znalazła miejsce powstały trzy zacieki 

*Druga północna wygląda katastrofalnie  kumuluje się wszystko na samym szczycie i spływa krokwiami i podbitką do dołu ( u samego szczytu tynk jest juz napęczniały i ściana do położenia jeszcze raz na wiosnę ).

Po zrobieniu zdjęcia termowizją widać ze na samym szczycie powstaje mostek termiczny lub jakieś Objawienia Maryjne.

*Dach nie ma pełnego deskowania jest membrana.

*Strych i dach są ocieplone wełną 2x15 

 

 

 

 

 

IMG_20221211_105318.jpg

IMG_20221211_104818.jpg

IMG_20221211_105120.jpg

IMG_20221128_213113.jpg

IMG_20221208_065858.jpg

Link do komentarza

Według kamery ktoś zostawił tam nieocieploną dziurę i efekt by się zgadzał z tym co opisujesz. Jakby ta dziura miał z metr wysokość, nie byłoby takiej kumulacji ciepła w tak małej przestrzeni i tak duże wykraplanie by nie wystąpiło. Poddasze jest zamieszkałe?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
3 minuty temu, Piotr Dominik napisał:

Od środka wygląda to tak ytong dojechany do  szpica delikatna szczelina i jest membrana ale wszystko to zakrywa wełna. Czuć delikatne przewiewy miedzy pustakami.

IMG_20221211_122426.jpg

Trzeba zniwelować  mostki.

Czy szczyt od góry jest obłożony izolacją, czyli wełna z dachu łączy się ze styropianem szczytu,  czy dotyka do membrany.  

Link do komentarza

Z zewnątrz szczyt jest dojechany styro do samego końca. Od wewnątrz mam na całym dachu membrana ,sznurki miedzy krokwiami na 2,3cm dyletacja i wełna.

Wełna nie styka sie z membraną.Membrana od środka jest sucha

Wczesniej jeszcze na ścianie szczytowej od środka był położony na tym trójkącie styro 10 i był dojechany do samej membrany i skropliny na zewnątrz też były (zerwałem bo myślałem ze tam miedzy styro od zewnątrz i od środka jakiś kocioł powstaje)

IMG_20221211_130049.jpg

Link do komentarza
58 minut temu, Piotr Dominik napisał:

Mam zrobione to tak, tam gdzie są linie czerwone  ytong został ścięty 10 cm i podłożono styrodur 10 cm tam gdzie sa linie żółte mam zrobione dokłdnie jak twoim rysunku.

To teraz trzeba ciąć od środka szczyty obniżyć ściany  i zrobić to samo, co niżej.

Musi być ciągłość izolacji.

 

Link do komentarza

To teraz co panowie bo teraz sie gubie.

Kratki wentylacyjne 

Czy ścinam  ściany szczytowe na stryszku na 10 cm  wsadzam styropian?

Dnia 11.12.2022 o 18:06, vlad1431 napisał:

Dobrze zrozumiałem, że na miejsce Ytonga jest wsadzony styropian?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

Tak dobrze tylko jest do momentu gdzie jest część mieszkalna (czerwone linie)tam gdzie zaczyna sie stryszek nie zostalo to zrobione

Link do komentarza

No dobra ale mam przecież dachówki wentylacyjne. I co ocieplając stryszek zamknąłem wełną dostęp powietrza?

Poza tym na drugiej stronie budynku  zaciek powstał nieco poniżej (zdjScreenshot_2022-12-13-19-18-35-577_com_miui.gallery.thumb.jpg.bb46a4a398da4313d3a1f0420fcb8525.jpg

)

Sorry za taki mix zdjęciowy ale dużo sniegu u mnie naj...bało. wiec wrzucam stare zdjęcia. Sytuacja która sie dzieje jest juz po ociepleniu budynku po tynkowaniu

Link do komentarza
4 minuty temu, Piotr Dominik napisał:

No dobra ale mam przecież dachówki wentylacyjne.

Dachówki wentylują przestrzeń wstępnego krycia.

4 minuty temu, Piotr Dominik napisał:

 I co ocieplając stryszek zamknąłem wełną dostęp powietrza?

Ocieplając z błędami masz "niedomkniętą lodówkę". 

6 minut temu, Piotr Dominik napisał:

Sytuacja która sie dzieje jest juz po ociepleniu budynku po tynkowaniu

A przy większych mrozach będzie bardziej intensywna.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
    • Dalej nie bardzo rozumiem sens dawania OSB. Jak to "będzie wszystko w powietrzu"? Nie będzie oparcia na ścianach bocznych? Ja zwyczajnie pytam bo jakoś nie mogę skojarzyć takiego systemu, chyba takiego nie widziałem.   Zakładając jednak, że OSB jest niezbędna, to oczywiście, że należy przykręcać płyty g/k, a nie przyklejać. Klei się w sytuacji gdy nie ma do czego przykręcać. Bo kołkowania nie daje się tak gęsto jak wkręty, no i kołki tylko w miejscu "placków". Inaczej, gdyby kołkować puste przestrzenie, to wkręty kołków naciągną i zdeformują płaszczyznę płyty, a wtedy powierzchnia by falowała. Na płycie OSB falowanie nie grozi.
    • Witam kupiłem wcześniej styropian na fundament EPS 200 parking z firmy eurostyr.  Dzisiaj dorwalem stydopian również EPS z Termo organiki fundament Hydro stop paczke za 70zl połowę ceny sklepowej i myślę nad wymianą, Tylko ten parking jest bardzo twardy a ten z Termo wydaje mi się mięki podobny szary jak ocieplalem dom ;/ mam wysokie wody gruntowe więc wolał bym coś dobrego dać który z Tych będzie lepszy ?? Czy ten EPS Parking przepuści wodę? 
    • I płyta nie bedzie osiadać pośrodku? Może sprecyzuję, że pokój ze zdjęcia ma wymiar ~2900x4800. Więc w tym rozwiązaniu płyta opierałaby się tylko 2 krótszymi krawędziami 🤔   Jeśli przestrzeń pomiędzy płytą gk a OSB byłaby w tym przypadku ~50mm to mogę zrobić tam konstrukcję drewnianą zakotwioną do kilku belek stropowych. Wtedy umożliwi mi to montaż sprzętu bezpośrednio przez płytę gk bez konieczności wycinania i wykańczania w niej otworów 🤔   Na 100% 🤢   15mm od spodu, 22 od góry belek (poddasze)
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...