Skocz do zawartości

Skropliny po nowej elewacji


Recommended Posts

Witam

 

Co moze być przyczyną:

Elewacja położona miesiąc temu i pojawiają się skropliny na ścianach szczytowych i na podbitce spływające po krokwiach w dół.

*Na pierwszej ścianie  (południowej) tam gdzie woda znalazła miejsce powstały trzy zacieki 

*Druga północna wygląda katastrofalnie  kumuluje się wszystko na samym szczycie i spływa krokwiami i podbitką do dołu ( u samego szczytu tynk jest juz napęczniały i ściana do położenia jeszcze raz na wiosnę ).

Po zrobieniu zdjęcia termowizją widać ze na samym szczycie powstaje mostek termiczny lub jakieś Objawienia Maryjne.

*Dach nie ma pełnego deskowania jest membrana.

*Strych i dach są ocieplone wełną 2x15 

 

 

 

 

 

IMG_20221211_105318.jpg

IMG_20221211_104818.jpg

IMG_20221211_105120.jpg

IMG_20221128_213113.jpg

IMG_20221208_065858.jpg

Link do komentarza

Według kamery ktoś zostawił tam nieocieploną dziurę i efekt by się zgadzał z tym co opisujesz. Jakby ta dziura miał z metr wysokość, nie byłoby takiej kumulacji ciepła w tak małej przestrzeni i tak duże wykraplanie by nie wystąpiło. Poddasze jest zamieszkałe?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
3 minuty temu, Piotr Dominik napisał:

Od środka wygląda to tak ytong dojechany do  szpica delikatna szczelina i jest membrana ale wszystko to zakrywa wełna. Czuć delikatne przewiewy miedzy pustakami.

IMG_20221211_122426.jpg

Trzeba zniwelować  mostki.

Czy szczyt od góry jest obłożony izolacją, czyli wełna z dachu łączy się ze styropianem szczytu,  czy dotyka do membrany.  

Link do komentarza

Z zewnątrz szczyt jest dojechany styro do samego końca. Od wewnątrz mam na całym dachu membrana ,sznurki miedzy krokwiami na 2,3cm dyletacja i wełna.

Wełna nie styka sie z membraną.Membrana od środka jest sucha

Wczesniej jeszcze na ścianie szczytowej od środka był położony na tym trójkącie styro 10 i był dojechany do samej membrany i skropliny na zewnątrz też były (zerwałem bo myślałem ze tam miedzy styro od zewnątrz i od środka jakiś kocioł powstaje)

IMG_20221211_130049.jpg

Link do komentarza
58 minut temu, Piotr Dominik napisał:

Mam zrobione to tak, tam gdzie są linie czerwone  ytong został ścięty 10 cm i podłożono styrodur 10 cm tam gdzie sa linie żółte mam zrobione dokłdnie jak twoim rysunku.

To teraz trzeba ciąć od środka szczyty obniżyć ściany  i zrobić to samo, co niżej.

Musi być ciągłość izolacji.

 

Link do komentarza

To teraz co panowie bo teraz sie gubie.

Kratki wentylacyjne 

Czy ścinam  ściany szczytowe na stryszku na 10 cm  wsadzam styropian?

Dnia 11.12.2022 o 18:06, vlad1431 napisał:

Dobrze zrozumiałem, że na miejsce Ytonga jest wsadzony styropian?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

Tak dobrze tylko jest do momentu gdzie jest część mieszkalna (czerwone linie)tam gdzie zaczyna sie stryszek nie zostalo to zrobione

Link do komentarza

No dobra ale mam przecież dachówki wentylacyjne. I co ocieplając stryszek zamknąłem wełną dostęp powietrza?

Poza tym na drugiej stronie budynku  zaciek powstał nieco poniżej (zdjScreenshot_2022-12-13-19-18-35-577_com_miui.gallery.thumb.jpg.bb46a4a398da4313d3a1f0420fcb8525.jpg

)

Sorry za taki mix zdjęciowy ale dużo sniegu u mnie naj...bało. wiec wrzucam stare zdjęcia. Sytuacja która sie dzieje jest juz po ociepleniu budynku po tynkowaniu

Link do komentarza
4 minuty temu, Piotr Dominik napisał:

No dobra ale mam przecież dachówki wentylacyjne.

Dachówki wentylują przestrzeń wstępnego krycia.

4 minuty temu, Piotr Dominik napisał:

 I co ocieplając stryszek zamknąłem wełną dostęp powietrza?

Ocieplając z błędami masz "niedomkniętą lodówkę". 

6 minut temu, Piotr Dominik napisał:

Sytuacja która sie dzieje jest juz po ociepleniu budynku po tynkowaniu

A przy większych mrozach będzie bardziej intensywna.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...