Skocz do zawartości

LK&489 / LK Projekt


tesi

Recommended Posts

Witam,
rozpoczęłam budowę domku (projekt LK&489). Może Ktoś zaczął budowę lub wybudował już dom tego projektu? Interesują mnie napotkane przez Was trudności w trakcie budowy, zdjęcia z realizacji, zastosowane przez Was rozwiązania, zmiany, itd. Podzielcie się swoimi doświadczeniami icon_smile.gif
Osobiście wprowadziłam kilka zmian w projekcie, min. powiększyłam garaż na dwustanowiskowy, zlikwidowałam balkon nad wejściem i kilka zmian wewnątrz budynku.

Tak będzie wyglądał:
Brak obrazka

Kilka zdjęć z mojej budowy:
fundamenty:
Brak obrazka
Brak obrazka
podbeton:
Brak obrazka
ściany(parter):
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam,
rozpoczęłam budowę domku (projekt LK&489). Może Ktoś zaczął budowę lub wybudował już dom tego projektu? Interesują mnie napotkane przez Was trudności w trakcie budowy, zdjęcia z realizacji, zastosowane przez Was rozwiązania, zmiany, itd. Podzielcie się swoimi doświadczeniami icon_smile.gif
Osobiście wprowadziłam kilka zmian w projekcie, min. powiększyłam garaż na dwustanowiskowy, zlikwidowałam balkon nad wejściem i kilka zmian wewnątrz budynku.

Tak będzie wyglądał:


Witam!!!!
JA też kupiłam ten projekt i jesytem w trakcie przeróbek. Chętnie wysłucham doświadczeń z budowy i kalkulacji kosztów jego wybudowania. Ja też powiększam garaż i zastanawiałam się nad likwidacją tego balkonu. Myślę, jeszcze o obniżeniu okien w jadalni, powiększeniu salonu o gabinet i zrobieniu małej łazienki w jednej z górnych sypialni.
moje gg3010400
Link do komentarza
icon_biggrin.gif Witam...
Salon również powiększyłam kosztem gabinetu...aby uzyskać lepszy efekt powiększyłam drzwi wejściowe do salonu z jednoskrzydłowych na dwuskrzydłowe. Zlikwidowałam szafy wnękowe i ściana nośna jest poprowadzona prosto. Garaż powiększyłam z uwagi na kotłownię. Była zbyt mała. Dzięki temu uzyskałam garaż dwustanowiskowy oraz piękną dużą łazienkę na górze. Myślę, że ona w zupełności mi wystarczy icon_smile.gif Z kilku względów zrezygnowałam również z kominka w salonie. Wentylacja będzie tylko naturalna.
Domek ma tak prostą i funkcjonalną strukturę w środku, że nie zamierzam dokonywać więcej zmian icon_smile.gif

Chciałabym się dowiedzieć jak postanowiła Pani wykonać schody na górę? Drewniane czy betonowe? Waham się ponieważ cenowo taniej jest wykonać schody drewniane jednak jakże piękne są schody wykonane w kamieniu....hmmm...
Link do komentarza
Cytat

icon_biggrin.gif Witam...
Salon również powiększyłam kosztem gabinetu...aby uzyskać lepszy efekt powiększyłam drzwi wejściowe do salonu z jednoskrzydłowych na dwuskrzydłowe. Zlikwidowałam szafy wnękowe i ściana nośna jest poprowadzona prosto. Garaż powiększyłam z uwagi na kotłownię. Była zbyt mała. Dzięki temu uzyskałam garaż dwustanowiskowy oraz piękną dużą łazienkę na górze. Myślę, że ona w zupełności mi wystarczy icon_smile.gif Z kilku względów zrezygnowałam również z kominka w salonie. Wentylacja będzie tylko naturalna.
Domek ma tak prostą i funkcjonalną strukturę w środku, że nie zamierzam dokonywać więcej zmian icon_smile.gif

Chciałabym się dowiedzieć jak postanowiła Pani wykonać schody na górę? Drewniane czy betonowe? Waham się ponieważ cenowo taniej jest wykonać schody drewniane jednak jakże piękne są schody wykonane w kamieniu....hmmm...



Witam!!!!
Schody stanowczo żelbetowe, specjalnie pod tym kontem szukałam projektu. Aktualnie mieszkam w mieszkaniu dwupoziomowym i również mam schody żelbetowe, a sąsiedzi drewniane. Pogłos przy drewnianych schodach jest okropny i jakoś nie pasuje mi ich ażurowość, stanowczo więc żelbetowe, ewentualnie obłożone drewnem. Zna Pani już może koszty budowy? Ja jestem w trakcie kosztorysu i zastanawiam się jak to wyjdzie. Widzę ze zdjęć, że cegła została jak w projekcie, ja myślę o cegle silikatowej. Czy dobrze zrozumiałam, że zlikwidowała Pani zupełnie gabinet?
Może ma Pani mail, albo gg? W jakiej miejscowści Pani buduje?
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Jak na razie strop schnie icon_biggrin.gif



Witamy.

Zamierzamy tej jesieni ruszyć z fundamentami tego właśnie domku. tesi, czy możesz podać jakie wymiary założyłaś dla garażu? Ten w projekcie jest zdecydowanie za mały. Czy ekipa budowlana nie narzekała na konstrukcję stropu nad wykuszem znajdującym się z lewej strony budynku w salonie icon_smile.gif ? Z góry dziękujemy za odp.

Pozdrawiamy,
Gosia i Tomek
Link do komentarza

Witam gosia&tomek icon_biggrin.gif
Garaż powiększyłam głównie z uwagi na kotłownię. Wielkość działki pozwalała mi tylko na przesunięcie o 2m w prawą stronę, także właśnie o tą wielkość garaż został poszerzony.

Strop nad wykuszem rzeczywiście budził niepewność nawet u samego kierownika budowy. Zrobiono solidne podciągi. Zwracam uwagę na słowo solidne, ponieważ wykonano grube belki. Nie jestem z tego powodu zadowolona, ale mam już pomysł jak to rozwiążę w przyszłości. Wykusz ładnie można wykończyć sufitem podwieszonym z oświetleniem i zabudować podciąg krzyżowy.

gallery_10470_43_96224.jpg

Link do komentarza
Cytat

Strop nad wykuszem rzeczywiście budził niepewność nawet u samego kierownika budowy. Zrobiono solidne podciągi.



No właśnie - mój znajomy architekt od razu zwrócił uwagę na to niecodzienne rozwiązanie icon_smile.gif Czy Wasza ekipa budowlana miała jeszcze jakieś spostrzeżenia/problemy? Jak idzie budowa? Kiedy finał? icon_smile.gif
Link do komentarza
Ogólnie z budową i rozwiązaniami nie było problemów. Konstrukcja domku nie jest jakoś bardzo skomplikowana.

Aktualnie drzewo na dach mam zakupione i tylko czekam na cieślę icon_smile.gif Za jakiś czas w mojej galerii powinny pojawić się jakieś zdjęcia z budowy dachu icon_smile.gif

Pozdrawiam i czekam na Wasze początki budowy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Aktualnie drzewo na dach mam zakupione i tylko czekam na cieślę icon_smile.gif Za jakiś czas w mojej galerii powinny pojawić się jakieś zdjęcia z budowy dachu icon_smile.gif



Zazdrościmy takiego stopnia zaawansowania icon_smile.gif Z niecierpliwością czekamy na dalsze fotki...

Aha, przypomniała mi się jeszcze jedna kwestia, którą podniósł mój znajomy - solidna izolacja od wilgoci na balkonach nad wykuszami icon_smile.gif To nie jest żaden problem, ale ważne jest dopilnowanie fachowców, żeby później nie lało sie po suficie w salonie icon_wink.gif Taka uwaga - może komuś się przyda.

Pozdrawiamy,
Gosia i Tomek
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
Właśnie załatwiamy sprawy pozwolenia na budowę.

Mam jedno pytanie - ponieważ maja Państwo pozwolenie na budowę to również dokumentację architektoniczno-budowlaną z której można odczytać różne "detale" domu LK-489; ile kanałów i jakie wymiary ma komin na parterze usytuowany w łazience przy ścianie kuchennej?
Z rysunków poglądowych zamieszczonych w internecie komin ów jest ogromny chyba 6-kanałowy, (do łazienki i kuchni wystarczą 3 kanały) i nie można się zorientować do czego taka ilość byłaby wykorzystana.

Pozdrawiam ciepło;
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Otrzymaliśmy pozwolenie na budowę (straszna wielkość papierków była do zebrania dla jednej karteczki pozwolenia).

Jak na budowie postępuje - zobaczyłem wykopki na fotografiach - super:)

Pozdrawiam pięknie;


Witam,

Aktualnie jesteśmy na etapie budowy ścian piętra. icon_smile.gif. Wygląda całkiem fajnie. Jak znajdę chwilkę to wstawię nowe fotki.

Na pytanie o kominach nie odpowiem, bo zwyczajnie nie znam się na tym.

A Wy gdzie budujecie?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Zamierzamy budować w Nikielkowie tuż pod Olsztynem (warmińsko-mazurskie).

O kominach już wiem - to tzw. kominy systemowe z pustaków, a ten przy kuchni i spiżarce jest taki "grubszy" - bo między tymi pustakami kominowymi jest słup murowany na którym opiera się tzw. płatew (to ta środkowa pozioma belka od konstrukcji dachowej).
Co do potężnych belek w stropie między kuchnią a salonem oraz między salonem a wyjściem na ogród - moja Pani architekt coś wspominała, że można je "schować w stropie" po przeliczeniu w komputerku jakimś programikiem; w czwartek wybieram się na rozmowę w tej sprawie oraz kilku innych usprawnieniach (wejście główne przenieść pod balkon gdzie jest spiżarka i łazienka, a łazienkę gdzie jest pierwotne wejście główne).
Pozdrawiam pięknie icon_wink.gif
Link do komentarza
Ja z balkonu frontowego zrezygnowałam, a w jego miejscu nad wejściem będzie daszek.

Jurto zaczynają montować krokwie.

A jak rozwiązaliście kwestię okien w salonie? Pozostały zgodne z projektem? Ja miałam mieć cały otwór ze stolarki okiennej, ale na koniec zdecydowałam się na trzy równe otwory.

Czy pozostawiacie na dole gabinet?
Link do komentarza
Balkon frontowy pozostaje bez zmian, wejście główne będzie centralnie pod balkonem frontowym.
Okna w wykuszu w salonie pozostają tak jak w projekcie , powiększona zostanie szerokość okna na ścianie od ogrodu (w salonie i gabinecie).
Tzw. gabinet pozostawiamy - będzie pełnił funkcję naszej sypialni (no i może jeszcze pieska - labradora zwie się Marlon).

Dzisiaj zalano u nas ławy fundamentowe.
icon_biggrin.gif

Pozdrawiam pięknie;
Link do komentarza
No to super, gratuluję. U nas właśnie rozpoczęli krokwie montować. I dziś uzgodniłam dodatkową toaletę przy naszej sypialni u góry - własnie w pokoju od frontowego balkonu. A pieski dostały bardzo fajne pomieszczenie pod schodami. Nasz kierownik budowy pozostawił pod schodami obniżoną podłogę dzięki temu powstała spora powieżchnia na psie legowisko (dla czarnego teriera i sznaucera min.) icon_biggrin.gif

Pozdrawiamy z Kołobrzegu i czekamy na fotki z budowy.

Tesi, a co u Ciebie na budowie???
Link do komentarza
Zakończono murowanie ścian fundamentowych.
Plan na trzy kolejne dni - izolacja, ocieplenie styropianem, izolacja, zasypanie wykopów, wylanie podkładu betonu pod posadzkę. Oby pogoda dopisała.
Ciekawi nas z czego robicie kominy (murowane z cegły czy systemowe) my planujemy z pustaków ceramicznych wentylacje oraz systemowy do kotła i kominka. Ale mamy spore dylematy w tym temacie - może coś nam podpowiecie.
Wstawcie kilka fotografi do swojej galerii (oraz gdy to możliwe szczegóły przejścia belek konstrukcji dachu obok/przez kominy i ich oparcia na murach).

pozdrawiamy pięknie;

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witajcie,

Nowe zdjęcia w galerii icon_biggrin.gif . My mamy ekipę pod klucz więc pytają tylko o niektóre rozwiązania, typu ścianki działowe, wygląd komina icon_smile.gif (z cegły, czy w kolorze elewacji). Komin do kominka systemowy, a wentylacyjne z ceramiki. Ja mam zagwozdkę w temacie wysokości pomieszczeń na piętrze maja koło 2,65 i nie wiem sama czy obniżyć, czy pozostawić. Z ostatnikch nowinek, oknow w kuchni - zrobiliśmy dużą, panoramiczną witrynę, w miejscu gabinetu na parterze zaraz za oknem powstanie długa garderoba, szer na 1,20 cm.

A Wy robicie jakieś zmiany aranżacyjne?

Co mnie najbardziej zastanawia zadaszenie nad wejściem? Macie jakiś pomysł? Pozostawiliście balkon frontowy?

Pozdrawiamy

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witamy serdecznie!
Zdjęcia są super. Można z nich sporo odczytać szczegółó. A to nas najbardziej interesuje. Jeżeli chodzi o balkon nad wejściem głównym, to u nas pozostaje bez zmian, ale wejście będzie centralnie pod balkonem. Wewnątrz na parterze zmieniliśmy układ pomieszczeń. Tam gdzie był wiatrołap, będzie łazienka, a gdzie łazienka spiżarka i wiatrołap (szczegóły na rysunku). Garaż pozostał jednostanowiskowy, tylko poszerzony o 30 cm.
Teraz mieszkamy w kamienicy (wysokość 3,20) i stwierdzamy, że wyższe pomieszczenia dają większą przestrzeń i komfort. Inaczej się "oddycha" w takim pomieszczeniu.
Co do zadaszenia nad wejściem głównym, może warto pokusić się o zrobienie identycznego lub bardzo podobnego kształetm jak kukułka z przodu lub z tyłu domu. Można też dodać do tego słupki i zrobić otwarty ganek z ławeczką na poranną kawusię.
Pozdrawiamy z tymczasowo deszczowego Olsztyna

LK_489_zmiany_1_.doc

LK_489_zmiany_1_.doc

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witamy serdecznie,
Ale macie już dobrze. Jest dach, są okna i można schować się przed wiatrem i deszczem.
icon_wink.gif
My właśnie z tego powodu (deszczu) musieliśmy przerwać na chwilę budowę. Ale myślimy, że już od poniedziałku zaświeci upragnione słońce i zaśpiewamy "niech się mury pną do góry.....".
Stan dzisiejszy budowy - to tzw. stan zerowy - fundamenty, izolacje w ziemi, obsypanie i wylanie podkładu pod posadzkę.
Moja małżonka z niecierpliwością czeka na zdjęcia z tzw. wykończeniówki, bo to jej ulubiony etap budowy. Wykopki, mury, betony i takie tam wynalazki ją nie interesują.

Pozdrawiamy pięknie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam Serdecznie,
Murarze pobudowali ściany - z uwagi na niesprzyjającą aurę troszkę im się zeszło. Z zapowiedzi rozpoczną niedługo strop.
- Pani konstruktor coś tam policzyła i przekazała projekt zamienny; trzy kartki z nowym stropem bez żadnych belek - co nas ucieszyło.

Co u Was na budowie? Chętnie obejrzymy kilka nowych fotografii.
Podpowiedzieliście nam jak rozwiązać okno na klatce schodowej, będzie w ścianie o wym. 90x90 cm zamiast okna dachowego, które by wymagało zdolnośći akrobatycznych np. do jego umycia.

Pozdrawiamy ciepło;)
Link do komentarza
Miło, że nasze doświadczenie się przydało. Moze Wy też macie jakieś fajne pomysły co do naszego etapu budowy, chetnie "posłuchamy". U nas właśnie elektrykę kończą. Czy robicie okablowanie do TV? Macie pomysł na rozprowadzenie sygnału?

Dom już prawie cały w styropianie i częściowo z dachówką.

Jak jutro będzie ładnie to zrobię nowe zdjęcia.

Pozdrawiamy z Kołobrzegu.
Link do komentarza
Witamy serdecznie,
Na Waszej budowie tempo wręcz rajdowe - jak w formule 1. SUPER.
O okablowaniu do tv nie myśleliśmy w ogóle, zdamy się cżęściowo na informacje z forum i głównie od specjalistów w tym zakresie.
U nas deskują strop, nadproża i wieńce, robią zbrojenia, mamy nadzieję że w przyszłym tygodniu zaleją beton.
Dzisiaj wreszcie wyszło słońce - hura; człowiek zaraz nabiera fajnej energii, optymizmu i radości. icon_biggrin.gif
Budzą się "dobre duchy" wakacyjne, może gdzieś wylecimy nad morze, bardzo bardzo ciepłe i słoneczne. icon_cool.gif

Pozdrawiamy z Olsztyna
Link do komentarza
Witamy;
To morze to Morze Czerwone w Egipcie, chcemy też zrobić wypad do Jerozolimy i Ziemi Świętej (to kolejne marzenie mojej żony do realizacji w tym roku). Zaczynam się zastanawiać co jeszcze miłego ta moja żoneczka wymyśli, hi, hi.
W ubiegłym roku mnie zatopiła, ale dzięki temu oglądałem w realu piękną rafę koralową (widok cudowny) - zatopienie załączam.

DSC01446.jpg



Nie ma co się bronić, rezerwować wyjazd, pakować walizki i wyruszać na błogie leniuchowanie.

Pozdrawiamy
icon_wink.gif

Link do komentarza
Dzisiaj murarze zalali strop, to znaczy że jutro "lecimy" nad bardzo bardzo ciepłe morze hura urlop.
Do usłyszenia za dwa tygodnie.

Prosimy - wstawcie trochę zdjęć - ogląda się je z "wypiekami" na twarzy i ogromną ciekawością.

Intryguje nas również co słychać u Tesi - założycielki naszego wątku budowy LK-489. Tu drobny apel - Tesi jeżeli to czytasz, zaloguj się i napisz co u Ciebie z budową i nie tylko.

Pozdrawiamy i udanych wakacji dla Was.
Link do komentarza
Nareszcie znowu zdjęcia.
Przyjemnie jest patrzeć jak wyglądają kolejne etapy budowy i jaki to przynosi efekt wizualny.
Czy elewacja będzie w odcieniach zieleni tak jak kominy?
Jeżeli możemy prosić to opiszcie jak wykonano i zczego obróbki zewnętrzne wokół okien oraz obróbki poziome na styku balkon-ściana.

Ale tempo u Was kosmiczne, trzymamy kciuki żebyście na gwiazdkę odpalili lampki.

Pozdrawiamy ciepło;
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witajcie,
Dom już jest pomalowany i dokładnie kolor taki jak kominy. Podłogi już wyschły, teraz kończymy sufity na poddaszu i obróbki z płty G-K. Balkony już wyłożone płytkami. Teraz wybieramy płytki do łazienek, armaturę i myślimy po maleńku nad kolorami. Aaaa oczywiście odkurzacz centralny też już rozprowadzony icon_smile.gif.

Jeśli chodzi o obróbki wokół okien to nie wiem czy dobrze myślę. Wiesz Marlon1 ja nie jestem w żadnym stopniu budowlańcem. Powiem więc po chłopsku, co widziałam. Okna wokół były wypiankowane, a potem styropian siatka i zaprawa. Dół przy balkonach podobnie tylko w pewnym momencie doszła izolacja jakiś lepikiem, lub tego typu czarnym mazidłem. Na to wszystko jeszcze drobna wylewka i potem płtyki. Jeśli nie o to Ci chodziło to sorki, nie znam się na budowlance za bardzo więc mogłam pytania nie zrozumieć icon_smile.gif.

Na zewnątrz kończymy jeszcze zadaszenie ganku i utwardzamy teren pod kostkę brukową (od strony salonu).

Wprowadzić się mamy wg ostatnich prognoz z końcem października.

Co z Waszą budową? Kiedy nowe zdjęcia? No i oczywiście jak minął urlop?

Kuchnia, hmmmm coś za coś. Mogłaby być większa, ale i koszt jej wyposażenia wzrósł by znacznie. Ja dałam radę, meble zamówione, a montaż przewidziany na koniec września. Wg projektu wygląda sensownie. Jest miejsce na dużą lodówkę (side by side), zmywarkę 60 cm, piekarnik, mikrofelę, kuchenkę i okap, nooo i oczywiście trochę szafek. Myślę, że będzie ok. Jest to berdziej aneks niż kuchnia, a otwarcie na jadalnię wizualnie ją powiększa. Ponadto wszystkie urządzenia (nie pierwszej potrzeby) mogą wylądować w spizarce.

Pozdrawiamy z Kołobrzegu
Link do komentarza
Witamy,
No to super, bo zaczęliście już wykończeniówkę i zagospodarowanie terenu wokół domu. Moja żona też by chciała już być na tym etapie bo to jest to co ona lubi najbardziej. Dlatego z niecierpliwością czeka na kolejne zdjęcia Waszego domu.
Co do obróbek - zrozumiałem Wasz opis, dzięki.
U nas na budowie aż tak wiele sie nie zmieniło, bo murarze byli też trochę na urlopie:). Postawili ściany poddasza, szczyty i większość krokwi dachu.
My biegamy i szukamy najkorzystniejszych ofert na stolarkę okienną (chcemy zamontować okna 3-szybowe), a wyceny firm różnią sie znacząco nawet do 30%.
Jeżli chodzi o wypoczynek, no to cóż tu dużo pisać - super, super i jeszcze raz super. Kolory i ilość ryb w Morzu Czerwonym przyprawiają o zawrót głowy, a stąpanie po Jerozolimie i Palestynie to niewyobrażalne wrażenie i przeżycie duchowe.
To trudno opisać, tam trzeba być.
Kilka zdjęć z wypoczynku:

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg




P.s.
Prośba od mojej żony - wyczytała, że macie już projekt kuchni, więc bardzo prosi o zdjęcia i serdecznie pozdrawia.
Link do komentarza
Niestety zdjęć nie mam w formie elektronicznej, a scaner mam czarno-biały więc nic z tego nie wyjdzie, ale przy pierwszej okazji poproszę mojego Pana od kuchni, aby mi na maila wysłał.

W galerii kilka nowych fotek icon_smile.gif. Czekam rówież na wasze. My w sobotę też na drobny urlop w nasze polskie góry. icon_smile.gif
Link do komentarza
Witamy,
Wasz dom LK&489 będzie pierwszym na tym forum, który zostanie zbudowany i zamieszkany. Dzięki za info.
Prosimy o więcej zdjęć również z wnętrza domu.
Teraz trochę przyjemności - w jakie góry jedziecie, czy odwiedzicie też wycieczkowo Słowację i Czechy, a może będziecie pluskać się w wodach termicznych?
Czy już zapakowaliście słońce, uśmiech i dobry nastrój?
Przyjemnego wypoczynku - do usłyszenia.
Pozdrawiamy;)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...


Witamy;
Budowę naszego domu zamierzamy zakończyć w 2010r.
W piątek zakończyliśmy tzw. stan surowy otwarty. W 2009r. chcemy jeszcze zrobić: okna i drzwi zew.(już zamówione), elewację, dach i ogrodzenie.
Czy już po urlopie? Jak się udał wyjazd?

Pozdrawiamy,
Z niecierpliwością czekamy na zdjęcia z wnętrza Waszego domu.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...