Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Blat nad zmywarką.


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Chcę położyć blat kuchenny na szafkach, tak żeby to wyglądało mniej więcej jak na zdjęciu. 

Moje pytanie brzmi: 

Co mógłbym dać między zmywarkę a blat? Myślałem o jakiejś gumie, lub nawet uszczelce, Tak, żeby było jakieś lekkie oparcie, ale nie na sztywno. 

Czy blat ma być po prostu w powietrzu. 

 

 

Pozdrawiam, 

blat.jpg

Link to postu

Za zmywarką na ścianie przymocuj jakieś kątowniki, na których oprze się blat - jest dość wytrzymały i u Ciebie niezbyt długi, ale jak będziesz ugniatać na nim ziemniaki na puree, to może on przechylać się z szafką...

 

A co w dziurze 20 cm pod blatem obok szafki ma stać?

 

Link to postu

Właśnie takich rzeczy się boje, jak to przechylanie się. Dlatego chyba oprę blat o zmywarkę. Ewentualnie zastosuje jakąś cienką uszczelkę, żeby w razie jakiegoś ruchu nie rysowało zmywarki. 

 

W tej wnęce będzie taka wąska szafka na kółkach. 

Link to postu
20 minut temu, robertas3 napisał:

Właśnie takich rzeczy się boje, jak to przechylanie się. Dlatego chyba oprę blat o zmywarkę. Ewentualnie zastosuje jakąś cienką uszczelkę, żeby w razie jakiegoś ruchu nie rysowało zmywarki.  

Uszczelka będzie giętka więc blat będzie miał ruch, co nie jest korzystne. Lepiej skorzystaj z redy powyżej:

39 minut temu, podczytywacz napisał:

Za zmywarką na ścianie przymocuj jakieś kątowniki, na których oprze się blat  

 

Kątownik winien mieć ze dwa otworki, w których od dołu dasz wkręty mocujące blat.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • taryfy zostały spłaszczone, ale jest jeszcze jedna ciekawsza sprawa proponuję zerknąć na ceny na TGE https://tge.pl/energia-elektryczna-otf?dateShow=27-01-2023&dateAction=prev   ktoś ma ochotę skomentować?  
  • Wykonawcy mieli do wykończenia łazienkę w stanie deweloperskim. Płytki miały 120x60. Na wszystkie zgłoszone wady: - odstępstwa 1.5 cm od projektu (np. wnęka na kabinę prysznicową) - ubytki w płytkach - głuche płytki w środku - szpary na łączeniu płaszyzn ściany, przez co silikon ma 8mm usprawiedliwiają tym, że dostali krzywe płytki. Stwierdzili, że wszystkie płytki tego formatu są proste, a ja mam jakieś banany (przykładali np. płytkę do płytki i widać było szparę 1mm). Nie jestem techniczny, ale z tego co zdążyłem się zorientować, to takie coś jest absolutnie w normie - wszystkie płytki są krzywe - a ewentualne nierówności gubi się klejem i systemami poziomującymi. Gdy im o tym powiedziałem, to wręcz wybuchli twierdząc, że klejem się nie wyrównuje takich krzywizn. No i jestem w sytuacji, gdzie 5m2 łazienki kosztowało mnie 20k netto, a mam porobione silikony 8mm. Nie jestem techniczny w tych sprawach i wygląda na to, że dałem się zrobić w jelenia. Póki co jeszcze wszystkiego nie skończyli (nie ma wszystkich płytek na podłodze, fug, zamontowanej niektórej armatury, grzejników itd.), a chcą pieniądze za całość, bo "ma zus do zapłacenia i obiecuje, że w lutym przyjdzie porobić brakujące rzeczy, bo jego słowo jest droższe od pieniędzy ". Swoją drogą ciekawe co mnie jego zus ma interesować, skoro robi bez umowy i faktur.. Co robić z takimi ludźmi? Rozmawiać się z nimi nie da, bo to ja jestem już tym najgorszym, bo nie chcę zapłacić ostatniej raty (bo czekam aż skończą). Ciągłe manipulowanie, kłamstwa itd. Nie jestem w stanie znaleźć kogoś na szybko na ich miejsce, ale też nie zamierzam im zapłacić póki nie poprawią. Mam 1 sprawdzoną osobę techniczną która przyszła i stwierdziła że wiele rzeczy to fuszerka, a z tymi płytkami to gadają głupoty, jednak ta osoba nie chce się wykłócać i nie przyjdzie w ich obecności. Co radzicie robić w takiej sytuacji? Na zdjęciu zabudowa stelaża wc.. łazienka za 20k netto!!! Jest ktoś w stanie polecić kogoś z Poznania, kto przyjdzie i zrobi "przegląd" w ich obecności?
  • Tak na wypadek gdyby winda nie działała.
  • Ewentualnie stolik w takim kolorze? 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...