Skocz do zawartości

Czy montować bidet?czy jest potzrebny?


edit

Recommended Posts

Koleżanka pytała mnie ostatnio, czy montować sobie bidet w łazience, bo robi właśnie remont. Przez kilka lat miałam bidet w łazience, ale nie służył do tego, do czego powinien służyć. A mianowicie używaliśmy go niemal jak umywalki... zwłaszcza dzieci... np. jako miejsce do zabawy statkami...
A tak na serio to czy się przydaje?
Link do komentarza
Cytat

Koleżanka pytała mnie ostatnio, czy montować sobie bidet w łazience, bo robi właśnie remont. Przez kilka lat miałam bidet w łazience, ale nie służył do tego, do czego powinien służyć. A mianowicie używaliśmy go niemal jak umywalki... zwłaszcza dzieci... np. jako miejsce do zabawy statkami...
A tak na serio to czy się przydaje?



Jeżeli ktoś posiada na tyle dużą łazienkę, to jak najbardziej.W mojej łazience miejsce bidetu zajęła szafka w na chemię, bo mam niestety małą łazienkę.
Link do komentarza
Cytat

Tylko że skoro cały dzień spędzamy w pracy, to raczej się nie przydaje. Wychodzimy rano: prysznic, wieczorem prysznic - i po co ten bidet? Przydaje się do mycia butów ! icon_lol.gif



Mój znajomy ma bidet w łazience z 10lat i uważa, że to zupełnie zbyteczny"mebelek", bo jak się ma w domu prysznic, to nie wiem po co ci bidet?
Link do komentarza
Cytat

Koleżanka pytała mnie ostatnio, czy montować sobie bidet w łazience, bo robi właśnie remont. Przez kilka lat miałam bidet w łazience, ale nie służył do tego, do czego powinien służyć. A mianowicie używaliśmy go niemal jak umywalki... zwłaszcza dzieci... np. jako miejsce do zabawy statkami...
A tak na serio to czy się przydaje?


Cze.Jeśli jest miejsce to montować.Bywa że trzeba umyć się tu i uwdzie pomiędzy prysznicami.Dobry jest też do mycia nóg i dla dzieci jako umywalka.Pozdro
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Zbyteczny. zgadzam się.


witam

na pewno w nowym domu znajdzie się miejsce na bidet. Jestem kobietą (czasami korzystam z konta mojego męża)i wiem ze to urządzenie sanitarne jest przydatne. Oprócz papieru toaletowego dobrze jest tez skorzystać z wody …zresztą sam kształt tego urządzenia mówi nam do czego służy bidet.
Link do komentarza
Siemka.Jeszcze niedawno do bidetu sikano a indianin z amazoni mył ręce w muszli klozetowej bo myślał że do tego służy.W kraju gdzie smród w PKP,autobusie czy poczekalni do lekarza jest powszechny a zużycie mydła najniższe w Uni Europejskiej nie dziwi pogląd że to sprzęt zbędny.Całuski/jak zęby umyli/ icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Siemka.Jeszcze niedawno do bidetu sikano a indianin z amazoni mył ręce w muszli klozetowej bo myślał że do tego służy.W kraju gdzie smród w PKP,autobusie czy poczekalni do lekarza jest powszechny a zużycie mydła najniższe w Uni Europejskiej nie dziwi pogląd że to sprzęt zbędny.Całuski/jak zęby umyli/ icon_biggrin.gif


To samo myślę.Stałam po dowód w kolejce i myślałam że padnę ,tak sztynksiło a 90% staczy to były kobiety!!!! icon_eek.gif
Link do komentarza
Cytat

Siemka.Jeszcze niedawno do bidetu sikano a indianin z amazoni mył ręce w muszli klozetowej bo myślał że do tego służy.W kraju gdzie smród w PKP,autobusie czy poczekalni do lekarza jest powszechny a zużycie mydła najniższe w Uni Europejskiej nie dziwi pogląd że to sprzęt zbędny.Całuski/jak zęby umyli/ icon_biggrin.gif


Cze.Przyda się front umycia narodu,może zamiast PiSPOLiD-u, FUN ?Pozdro icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Niestety jeszcze wiele lat musi upłynąć zeby ludzie przekonali się ze bidet jest potrzebny.


A kiedy ten naród ma korzystac z bidetu skoro całe dnie spędza w pracy? a tam korzystać z tego nie polecam!!!! do domu wracamy wieczorem, zajmujemy się dziećmi, odpoczywamy parę minut i już pora spać. i bierzemy prysznic - chyba normalne???? więc nie ma szans aby bidet był używany częściej niż tylko w weekend. Pod warunkiem że weekendy spędzamy w domu - My zawsze wyjeżdżamy więc - po co mi ten dodatkowy mebel w domu?
Link do komentarza
Cytat

A kiedy ten naród ma korzystac z bidetu skoro całe dnie spędza w pracy? a tam korzystać z tego nie polecam!!!! do domu wracamy wieczorem, zajmujemy się dziećmi, odpoczywamy parę minut i już pora spać. i bierzemy prysznic - chyba normalne???? więc nie ma szans aby bidet był używany częściej niż tylko w weekend. Pod warunkiem że weekendy spędzamy w domu - My zawsze wyjeżdżamy więc - po co mi ten dodatkowy mebel w domu?


no tak...to w takim razie nie potrzebny jest też sedes zajmuje tylko miejsce:) wiesz ...to może powinno wyglądać tak :powiedzmy ze rano bierzemy prysznic albo wiczorem a między tymi oblucjami zachce nam się kupke.Podcieramy albo wycieramy tyłek papierem i szybko korzystamy z bidetu.I tym sposobem w niedzielę i święta mamy pachnący tyłeczek.A dobrze też jest (nawet trzeba)umyć się pod prysznicem przed seksem a po żeby już nie wchodzić do wanny i nie moczyć się też przyda się bidet.A dla mnie (jestem kobietą)przydaje się w tych "ciązkich dniach////'
Link do komentarza
Cytat

Siemka.Jeszcze niedawno do bidetu sikano a indianin z amazoni mył ręce w muszli klozetowej bo myślał że do tego służy.W kraju gdzie smród w PKP,autobusie czy poczekalni do lekarza jest powszechny a zużycie mydła najniższe w Uni Europejskiej nie dziwi pogląd że to sprzęt zbędny.Całuski/jak zęby umyli/ icon_biggrin.gif



To akurat trochę błędne rozumowanie, bo nie wydaje mi żeby ktoś kto dotąd się nie mył zaczął to robić po zainstalowaniu bidetu!
Link do komentarza
Cytat

no tak...to w takim razie nie potrzebny jest też sedes zajmuje tylko miejsce:) wiesz ...to może powinno wyglądać tak :powiedzmy ze rano bierzemy prysznic albo wiczorem a między tymi oblucjami zachce nam się kupke.Podcieramy albo wycieramy tyłek papierem i szybko korzystamy z bidetu.I tym sposobem w niedzielę i święta mamy pachnący tyłeczek.A dobrze też jest (nawet trzeba)umyć się pod prysznicem przed seksem a po żeby już nie wchodzić do wanny i nie moczyć się też przyda się bidet.A dla mnie (jestem kobietą)przydaje się w tych "ciązkich dniach////'



bo się od tego ciągłego mycia grzybicy nabawisz... icon_twisted.gif mówię serio - zapytaj swojego lekarza - on ci to wytłumaczy...

a czy masz już dzieci? śmiem twierdzić że nie - bo masz strasznie dużo czasu dla siebie. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

no tak...to w takim razie nie potrzebny jest też sedes zajmuje tylko miejsce:) wiesz ...to może powinno wyglądać tak :powiedzmy ze rano bierzemy prysznic albo wiczorem a między tymi oblucjami zachce nam się kupke.Podcieramy albo wycieramy tyłek papierem i szybko korzystamy z bidetu.I tym sposobem w niedzielę i święta mamy pachnący tyłeczek.A dobrze też jest (nawet trzeba)umyć się pod prysznicem przed seksem a po żeby już nie wchodzić do wanny i nie moczyć się też przyda się bidet.A dla mnie (jestem kobietą)przydaje się w tych "ciązkich dniach////'


Wiesz, icon_biggrin.gif co tu z chłopami gadać.Jest taki program satyryczny,,szkoda gadać"
Link do komentarza
Cytat

bo się od tego ciągłego mycia grzybicy nabawisz... icon_twisted.gif mówię serio - zapytaj swojego lekarza - on ci to wytłumaczy...

a czy masz już dzieci? śmiem twierdzić że nie - bo masz strasznie dużo czasu dla siebie. icon_biggrin.gif




Czyli jest jakieś ziarenko prawdy w powiedzeniu,że "częste mycie skraca życie"? icon_biggrin.gif , a tak na marginesie, to chodzi pewnie o pozytywną florę bakteryjną, której pozbywamy się,przesadzając z czystością?
Link do komentarza
Cytat

haha Marcyska usmiałam się,mam zamiar mieć jeszcze jedno dziecko.Więc mycie się jest jak najbardziej na miejscu:)
pozdrawiam


Jesli ktoś nie ma bidetu, to nie znaczy że się nie myje - przestańcie wypisywać tego typu bzdury. Jesli ktoś ma potrzebę aby się umyć - to nie mając bidetu czy nawet wanny lub prysznica nie jest to dla niego przeszkoda i skorzysta z miski. Samo posiadanie bidetu, prysznica i dużej wanny o niczym jeszcze nie świadczy.
Dla chcącego nic trudnego...
Co nie oznacza, że jestem przeciwniczką montowania bidetów w łazienkach - denerwują mnie jednak takie skrajne poglądy jak te, o których tutaj czytam.
Nie często zdarza mi się spotkać osobę, która brzydko pachnie - nie mam więc takich przykrych doświadczeń i tym samym negatywnego zdania o ludziach (a raczej o poziomie ich higieny).
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Jesli ktoś nie ma bidetu, to nie znaczy że się nie myje - przestańcie wypisywać tego typu bzdury. Jesli ktoś ma potrzebę aby się umyć - to nie mając bidetu czy nawet wanny lub prysznica nie jest to dla niego przeszkoda i skorzysta z miski. Samo posiadanie bidetu, prysznica i dużej wanny o niczym jeszcze nie świadczy.
Dla chcącego nic trudnego...
Co nie oznacza, że jestem przeciwniczką montowania bidetów w łazienkach - denerwują mnie jednak takie skrajne poglądy jak te, o których tutaj czytam.
Nie często zdarza mi się spotkać osobę, która brzydko pachnie - nie mam więc takich przykrych doświadczeń i tym samym negatywnego zdania o ludziach (a raczej o poziomie ich higieny).
pozdrawiam


otóż to
Link do komentarza
Cytat

Jesli ktoś nie ma bidetu, to nie znaczy że się nie myje - przestańcie wypisywać tego typu bzdury. Jesli ktoś ma potrzebę aby się umyć - to nie mając bidetu czy nawet wanny lub prysznica nie jest to dla niego przeszkoda i skorzysta z miski. Samo posiadanie bidetu, prysznica i dużej wanny o niczym jeszcze nie świadczy.
Dla chcącego nic trudnego...
Co nie oznacza, że jestem przeciwniczką montowania bidetów w łazienkach - denerwują mnie jednak takie skrajne poglądy jak te, o których tutaj czytam.
Nie często zdarza mi się spotkać osobę, która brzydko pachnie - nie mam więc takich przykrych doświadczeń i tym samym negatywnego zdania o ludziach (a raczej o poziomie ich higieny).
pozdrawiam



Dobrze powiedziane tylko że ludzie czasem korzystają z komunikacji miejskiej i wtedy nie jest zabawnie. icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Jesli ktoś nie ma bidetu, to nie znaczy że się nie myje - przestańcie wypisywać tego typu bzdury. Jesli ktoś ma potrzebę aby się umyć - to nie mając bidetu czy nawet wanny lub prysznica nie jest to dla niego przeszkoda i skorzysta z miski. Samo posiadanie bidetu, prysznica i dużej wanny o niczym jeszcze nie świadczy.
Dla chcącego nic trudnego...
Co nie oznacza, że jestem przeciwniczką montowania bidetów w łazienkach - denerwują mnie jednak takie skrajne poglądy jak te, o których tutaj czytam.
Nie często zdarza mi się spotkać osobę, która brzydko pachnie - nie mam więc takich przykrych doświadczeń i tym samym negatywnego zdania o ludziach (a raczej o poziomie ich higieny).
pozdrawiam


Mnie się to niestety często zdarza.Mamy XXI wiek,a mimo tego niektórzy zapominają o higienie...cóż,trzeba się do tego przyzwyczaić, nic nie jesteśmy w stanie poradzić na fakt,że ktoś nie lubi się myć icon_sad.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Koleżanka pytała mnie ostatnio, czy montować sobie bidet w łazience, bo robi właśnie remont. Przez kilka lat miałam bidet w łazience, ale nie służył do tego, do czego powinien służyć. A mianowicie używaliśmy go niemal jak umywalki... zwłaszcza dzieci... np. jako miejsce do zabawy statkami...
A tak na serio to czy się przydaje?


Potrzebny, naprawdę polecam szczególnie dla Pań to duże ułatwienie!!
Mój mąz nie był zwolennikiem, ale podczas urlopu w naszej łazience był bidet i moj mąż przekonał się, że to urządzenie jest niezbędne
Link do komentarza
Cytat

To straszne... zamierzam budować dom ale powoli zaczynam się tego bać!!
Wygląda na to, że ludzie, którzy się pobudowali przestali się bzykać !!!... icon_smile.gif
Jeśli mnie ma to spotkać to może lepiej nie budować domu??


a z czego takie wnioski wyciągnąłeś? bo Ja uważam, że jest odwrotnie - nareszcie mogą to robić bez obawy, że sąsiad za ścianą wszystko słyszy, bo łóżko obija się o ścianę!!!! icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

a z czego takie wnioski wyciągnąłeś? bo Ja uważam, że jest odwrotnie - nareszcie mogą to robić bez obawy, że sąsiad za ścianą wszystko słyszy, bo łóżko obija się o ścianę!!!! icon_wink.gif


No jak to z czego???... większość tych co się juz pobudowała twierdzi, że im bidet nie potrzebny!!.. a przecież jak jest bidet w domu to oczywiste jest chyba, że myjąc się po bzykanku łatwiej to zrobić w bidecie niż włażąc w całości do wanny lub kombinując coś przy umywalce ;P
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
boszsz...jak można w XXI wieku uważać,ze bidet jest zbędnym urządzeniem...jestem pod wrażeniem wypowiedzi w tym kierunku..oczywiście można się nie myć,nie podmywać,nie używać środkow kosmetycznych,generalnie oszczędzać na wszystkim..można nawet nie prać majtek..bo woda kosztuje i proszek drogi...Pozdrawiam na szczęscie wirtualnie jedynie.
Link do komentarza
Cytat

boszsz...jak można w XXI wieku uważać,ze bidet jest zbędnym urządzeniem...jestem pod wrażeniem wypowiedzi w tym kierunku..oczywiście można się nie myć,nie podmywać,nie używać środkow kosmetycznych,generalnie oszczędzać na wszystkim..można nawet nie prać majtek..bo woda kosztuje i proszek drogi...Pozdrawiam na szczęscie wirtualnie jedynie.


Można również spać w ubraniu dziennym. Takie mody też bywały. icon_sad.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

boszsz...jak można w XXI wieku uważać,ze bidet jest zbędnym urządzeniem...jestem pod wrażeniem wypowiedzi w tym kierunku..oczywiście można się nie myć,nie podmywać,nie używać środkow kosmetycznych,generalnie oszczędzać na wszystkim..można nawet nie prać majtek..bo woda kosztuje i proszek drogi...Pozdrawiam na szczęscie wirtualnie jedynie.


Moze troche za ostra ta wypowiedz. Sa niestety jeszcze takie sytuacje w zyciu ludzi, gdzie musza oni wybrac pomiedzy mydlem a chlebem. A brak bidetu wcale nie oznacza braku higieny. Dla chcacego nie ma nic trudnego--nawet zwykla duza miska i ciepla woda z mydlem wystarcza dla utrzymania higieny--tylko trzeba chciec ja utrzymac. Bidetu nigdy nie mialam w lazience i wcale go nie potrzebuje i odradzam montowanie czegos takiego--zupelnie zbedne urzadzenie (wydane pieniadze), zajmujace miejsce w lazience w ktorej to przeciez mamy prysznic. Szybki prysznic w zupelnosci wystarczy dla utrzymania czystosci. Pozdrawiam, Ela.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 lata temu...
Myślę że mimo wielu opinii że to zbytek jednak warto szczególnie jeśli mamy za tyle dużą łazienkę że nie musimy upychać go na siłę. Dobrym rozwiązaniem jest też bateria umywalkowa z bidetką http://megalazienki.pl/baterie/tres-bateria-bidetowa,20141s lub osobna bateria podtynkowa http://megalazienki.pl/baterie/tres-bateri...tu-lub-wc,3890s. Wtedy nie potrzebujemy osobnego bidetu a przydaje się też przy nalewaniu wody do wiadra itd :P
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...