Skocz do zawartości

Okna połaciowe a plyty k-g


Recommended Posts

Witam, mam problem z montażem plyt k-g na oknach połaciowych. W oknach tych wystepuja wciecia w ktore ma wejsc plyta k-g. W pionowej czesci ramy okna, nie ma z tym problemu jest kąt 90stopni miedzy plyta na oknem wiec plyta wchodzi idealnie. Problem jest z dolna i gorną czescią ramy. Tam jesli plyta k-g przyjdzie bezposrednio pionowo (gora-poziomo) to nie wejdzie w rant ramy w sposób własciwy. W muratorze wyczytalem ze trzeba dawac scianke ok 10cm ktora bedzie pod kontem 90stopni w stosunku do ukosnie zamocowanego okna polaciowego, a dopiero potem wlasciwą płyte pod żądanym kontem w stosunku do podłogi i sufitu. Uklad taki spowoduje ze bede musial scianki k-g odsunąć od muru (sciana kolankowa) i zamontowac stelarz i plyty k-g na całości sciany bo przy oknach plyta odsunie mi sie od zaplanowanego pierwotnego połorzenia (przez te 10cm). Moje pytanie jest takie czy są jakies elementy montowania plyt - krótkie przejsciówki - listewki? ktore pozwolą na wpasowanie plyt w wycięcia ramy okna na dole i na gorze by od razu wychodziła z nich płyta g - k na stelarzu do podłogi bez tych przysłowiowych 10cm pośrednich?
Link do komentarza
pierwszy raz z takim problemem bo nigdy nie zauwazyłem takiego problemu, w dotychczas wykonywanej obudowie okien połaciowych nie spotkałem się by dolna ich krawędź nie była odpowiednio wyprofilowana, zawsze bez problemu montowałem KG, czasami faktycznie podcinałem płytę od "lewej" strony ale bardzo delikatnie
co to są za okna?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...