Skocz do zawartości

Równanie pofalowanych ścian do 10mm


PawelRemont

Recommended Posts

Mam kilka ścian co są pofalowane. Normalnie ściany wyprowadza się np na listwach, ale nie widzi mi się nakładanie 6mm tynku aby zjąć jakieś fale. Myślałem aby położyć jedną warstwę gipsu szpachlowego cekolu (można kłaść 1-10mm), a na to gładź. Pytanie brzmi jak wyprowadzić aby było prosto? Jak robie tynki to wyprowadzam na listwach, ale tu listw w ściany nie włożę. 

Link do komentarza

Zawsze możesz deko zniwelować tarczą do betonu, ja ostatnio kupiłem taką na Allegro za 23zł, kupa kurzu, ale śmiga aż miło. Wydaje mi się prostsze zarzucenie tynku na listwach niż zabawa z 1cm szpachli, nie wiem czy jest fizycznie możliwe położenie takiej grubości szpachli w miarę równo nawet na listwach.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Dnia 21.11.2022 o 23:25, vlad1431 napisał:

Zawsze możesz deko zniwelować tarczą do betonu, ja ostatnio kupiłem taką na Allegro za 23zł, kupa kurzu, ale śmiga aż miło. Wydaje mi się prostsze zarzucenie tynku na listwach niż zabawa z 1cm szpachli, nie wiem czy jest fizycznie możliwe położenie takiej grubości szpachli w miarę równo nawet na listwach.
 

Nie no tarcza do betonu też robi wgłębienia. Ja chcę to mieć na równo jak gładź.

 

Dnia 21.11.2022 o 23:23, podczytywacz napisał:

  

obraz.thumb.png.3bea437d532b059d2183a14c8343704a.png

 

Taką, albo 150 cm...

 

 

I nie rób oświetlenia, które świeci WZDŁUŻ ściany... a jak pozostanie mała "falka", to nikomu jej palcem nie pokazuj...

 

 

A jak złapać pion? Jakieś listwy ciekie? Po czym to prowadzić? Czy po prostu zaciągnąć aby wyrównać pod łatą i już? 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...