Skocz do zawartości

Historia edycji

retrofood

retrofood

2 godziny temu, vlad1431 napisał:

Trzeba czymś podeprzeć płyte, bo zjedzie w dół.

Zawsze się podpiera, bo winkle mogą być nie wyprowadzone i wtedy się wygnie. Najczęściej opiera się na zbędnych paskach płyty g/k.

 

9 godzin temu, PawelRemont napisał:

A co zrobić z jego główką wystającą z płyty? 

Lekko wkręcić w płytę i zaszpachlować, nie ma wyjścia.

9 godzin temu, PawelRemont napisał:

A jakimi kołkami czy czym mocować do płyty aby się dobrze do niej trzymał ten profil? Też szybkiego montażu? One chyba słabo w płycie GK... nie wiem... 

Sorry, chyba wprowadziłem Cię w błąd. Bo rzeczywiście, tam trzeba użyć kołków, gdyż inaczej wkręt może wyjść z płyty nawet bez obciążenia. Sorry, to jednak kilkanaście lat minęło kiedy bywałem na budowach i pamięć już nie ta. Czyli jednak kołki i profil mocujesz przez płytę do ściany. A płytę sufitową do profilu normalnymi wkrętami. do g/k.

 

9 godzin temu, PawelRemont napisał:

Kolejne pytanie: 
Czy są jakieś przeciwskazania aby kleić płytę GK 8cm nad ziemią (a nie 1cm) i aby tak sobie wisiała (po wyschnięciu kleju oczywiście)? Bo chciałbym korytko kablowe wkleić pod płyta dookoła pokojów aby móc sobie przeciągać kable. 

Przeciwwskazaniem jest miejsce położenia płyty. Czy nie jest narażona na przykład na kopnięcie w tym miejscu. Chodzi o to, że jeśli trafisz butem w miejsce gdzie za płytą jest pustka, to łatwo ją przebijesz. A jak będzie tam klej, to nie tak szybko. Czyli sam oceń czy takich niespodzianek nie będzie w tych miejscach.

 

retrofood

retrofood

2 godziny temu, vlad1431 napisał:

Trzeba czymś podeprzeć płyte, bo zjedzie w dół.

Zawsze się podpiera, bo winkle mogą być nie wyprowadzone i wtedy się wygnie. Najczęściej opiera się na zbędnych paskach płyty g/k.

 

9 godzin temu, PawelRemont napisał:

A co zrobić z jego główką wystającą z płyty? 

Lekko wkręcić w płytę i zaszpachlować, nie ma wyjścia.

9 godzin temu, PawelRemont napisał:

A jakimi kołkami czy czym mocować do płyty aby się dobrze do niej trzymał ten profil? Też szybkiego montażu? One chyba słabo w płycie GK... nie wiem... 

Sorry, chyba wprowadziłem Cię w błąd. Bo rzeczywiście, tam trzeba użyć kołków, gdyż inaczej wkręt może wyjść z płyty nawet bez obciążenia. Sorry, to jednak kilkanaście lat minęło kiedy bywałem na budowach i pamięć już nie ta. Czyli jednak kołki i przez płytę do ściany.

 

9 godzin temu, PawelRemont napisał:

Kolejne pytanie: 
Czy są jakieś przeciwskazania aby kleić płytę GK 8cm nad ziemią (a nie 1cm) i aby tak sobie wisiała (po wyschnięciu kleju oczywiście)? Bo chciałbym korytko kablowe wkleić pod płyta dookoła pokojów aby móc sobie przeciągać kable. 

Przeciwwskazaniem jest miejsce położenia płyty. Czy nie jest narażona na przykład na kopnięcie w tym miejscu. Chodzi o to, że jeśli trafisz butem w miejsce gdzie za płytą jest pustka, to łatwo ją przebijesz. A jak będzie tam klej, to nie tak szybko. Czyli sam oceń czy takich niespodzianek nie będzie w tych miejscach.

×
×
  • Utwórz nowe...