Skocz do zawartości

Historia edycji

retrofood

retrofood

40 minut temu, PawelRemont napisał:

Ale jakich przewodów nie powinienem kłaść obok innych i dlaczego? 

 

Przewodów instalacji silnoprądowej z przewodami instalacji słaboprądowymi. Ze wzglądu na możliwe zakłócenia indukowane. Poza tym przewodów różnych obwodów instalacji silnoprądowej ze wzglądu na dopuszczalną długotrwałą obciążalność prądową (wzajemne nagrzewanie się i sumowanie nagrzewania), Znaczy, nie mówimy o zakazie prowadzenia obok, ale te zjawiska uwzględniamy w analizie. jeśli mogą wystąpić przekroczenia parametrów dopuszczalnych - to prowadzenie wspólne jest niemożliwe. A po trzecie - należy uwzględnić zagrożenie piorunowe. Natomiast nie znając projektu Twojej instalacji to możemy jedynie gdybać.

 

Jak sprawdzić, czy instalacja odgromowa jest niezbędna?

Ograniczniki przepięć. Co to jest? Czy są niezbędne w każdym domu?

 

40 minut temu, PawelRemont napisał:

Natomiast nie wiem czy położenie tych przewodów osobno w korytku plastikowym wiele zmieni. Nie wydaje mi się. Z tego co rozumiem to jeśli przewody lecą równolegle do siebie to i tak możliwe jest indukowanie. Plus skrętka ekranowana (uziemiona na patch panelu) powinna już chyba chronić od zakłóceń, od tego jest. Zgadza się?

 

Jeśli to tylko do sterowania łącznikami, to indukcji będzie tam niewiele. Ale jest przecież oprzewodowanie instalacji monitoringu, instalacji alarmowej, łączności itp. itd.

 

 

retrofood

retrofood

24 minuty temu, PawelRemont napisał:

Ale jakich przewodów nie powinienem kłaść obok innych i dlaczego? 

 

Przewodów instalacji silnoprądowej z przewodami instalacji słaboprądowymi. Ze wzglądu na możliwe zakłócenia indukowane. Poza tym przewodów różnych obwodów instalacji silnoprądowej ze wzglądu na dopuszczalną długotrwałą obciążalność prądową (wzajemne nagrzewanie się i sumowanie nagrzewania), Znaczy, nie mówimy o zakazie prowadzenia obok, ale te zjawiska uwzględniamy w analizie. jeśli

wystąpić - to prowadzenie wspólne jest niemożliwe. A po trzecie - należy uwzględnić zagrożenie piorunowe. Natomiast nie znając projektu Twojej instalacji to możemy jedynie gdybać.

 

Jak sprawdzić, czy instalacja odgromowa jest niezbędna?

Ograniczniki przepięć. Co to jest? Czy są niezbędne w każdym domu?

 

34 minuty temu, PawelRemont napisał:

Natomiast nie wiem czy położenie tych przewodów osobno w korytku plastikowym wiele zmieni. Nie wydaje mi się. Z tego co rozumiem to jeśli przewody lecą równolegle do siebie to i tak możliwe jest indukowanie. Plus skrętka ekranowana (uziemiona na patch panelu) powinna już chyba chronić od zakłóceń, od tego jest. Zgadza się?

 

Jeśli to tylko do sterowania łącznikami, to indukcji będzie tam niewiele. Ale jest przecież oprzewodowanie instalacji monitoringu, instalacji alarmowej, łączności itp. itd.

×
×
  • Utwórz nowe...