Skocz do zawartości

Drewniany dom z prefabrykatów- wasze opinie


Stecyk

Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Zamierzam wybudować niewielki domek o powierzchni maks. 100 m2 i zastanawiam się nad budową domu z prefabrykatów drewnianych. Czy jest ktoś na forum, kto mieszka w takim domku i mógłby się podzielić opinią o takim domu? Mam kilka pytań i może pomożecie rozwiać moje wątpliwości. 

Po pierwsze, czy lepszą opcją jeżeli chodzi o pieniądze jest skorzystanie z oferty firmy produkującej takie domy, żeby wykonała go do stanu deweloperskiego, czy do SSZ i samemu szukać ekipy, które wykończą taki dom.

Kolejne pytanie jest o ogrzewanie. Czy warto myśleć o ogrzewaniu gazowym, czy jednak ogrzewanie elektryczne i fotowoltaika (wiem, że od tego roku warunki na fotowoltaikę są gorsze) i jeśli ogrzewanie elektryczne to jaki rodzaj, pompa ciepła czy ogrzewanie podłogowe a może jeszcze jakiś inny rodzaj ogrzewania. 

Po trzecie, czy w takim domu hałas roznosi się bardziej niż w domach murowanych.

I jeszcze pytanie o wzmocnienia ścian. Czy warto zainwestować w wzmocnienie ścian w większej ilości pomieszczeń niż tylko kuchnia, żeby można było powiesić np. szafkę? 

Link do komentarza

100m w drewnie to bardzo nie dużo. Podejrzewam że zapotrzebowanie nie przekroczy 5kw. Instalacja gazowa oczywiście jest tańsza, ale jak ten gaz miałbyś przyłączony. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie pompa ciepła, ale to wydatek minimum 30tys za samą pompę. Druga sprawa to cena prądu, jaka będzie nikt nie wie, a czy i kiedy uwolnią ceny na gaz dla indywidualnych klientów tego też nikt nie wie. Ja bym pomyślał w ogóle o jakimś innym sposobie ogrzewania, nie wiem czy warto przy drewnie inwestować w instalację wodną.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...