Skocz do zawartości

Historia edycji

Maratoro

Maratoro

Ok jeszcze podpytam. Wentylacja jest skończona ( wilgotność ładnie spadła ) efekt skraplania jest już dużo mniejszy ale podczas przymrozków jeszcze występuje. I teraz moje pytanie ponieważ w miejscu gdzie występowało skraplanie nie położyłem płyt GK ale chciałbym je już przykleić. I teraz moje pytanie. W jakiś sposób to zrobić żeby w jak najmniejszym stopniu występowało skraplanie. Mam w głowie 3 opcje: 

 

1. Klejenie pełne bez spoin i pozostawiania  pustki powietrznej, na całej powierzchni styku z elementami betonowymi daje klej gipsowy.

 

2. Identycznie jak opcja nr 1 z tym ze idzie klej w pianie.

 

3. Robię szerszy warkocz z pianki tak żeby powietrze z przegrody nie miało dostępu do elementów betonowych. ( klejenie obwodowe ) 

 

Dodatkowo myślałem o zaizolowaniu na szybko narożników styropianem ( tylko jaka grubość minimalna ? ) tak wiem ze to druciarska metoda ale obecnie nie jestem wstanie wyłożyć 40/50 tys na ocieplenie domu. Muszę do wiosny uzbierać kasiorkę. 
 

z góry dziękuje za pomoc 

Maratoro

Maratoro

Ok jeszcze podpytam. Wentylacja jest skończona ( wilgotność ładnie spadła ) efekt skraplania jest już dużo mniejszy ale podczas przymrozków jeszcze występuje. I teraz moje pytanie ponieważ w miejscu gdzie występowało skraplanie nie położyłem płyt GK ale chciałbym je już przykleić. I teraz moje pytanie. W jakiś sposób to zrobić żeby w jak najmniejszym stopniu występowało przemarzanie. Mam w głowie 3 opcje: 

 

1. Klejenie pełne bez spoin i pozostawiania  pustki powietrznej, na całej powierzchni styku z elementami betonowymi daje klej gipsowy.

 

2. Identycznie jak opcja nr 1 z tym ze idzie klej w pianie.

 

3. Robię szerszy warkocz z pianki tak żeby powietrze z przegrody nie miało dostępu do elementów betonowych. ( klejenie obwodowe ) 

 

Dodatkowo myślałem o zaizolowaniu na szybko narożników styropianem ( tylko jaka grubość minimalna ? ) tak wiem ze to druciarska metoda ale obecnie nie jestem wstanie wyłożyć 40/50 tys na ocieplenie domu. Muszę do wiosny uzbierać kasiorkę. 
 

z góry dziękuje za pomoc 

×
×
  • Utwórz nowe...