Skocz do zawartości

Problem z odczytaniem rzutu mieszkań.


Recommended Posts

Witam, potrzebuje pomocy z odczytaniem rzutu który dostałem od spółdzielni, ponieważ nie jestem w stanie rozróżnić ścian nośnych i działowych bo wszystko wewnątrz budynku jest narysowane jedna kreską jak dla mnie. A jeszcze nie spotkałem się z taka sytuacja żeby wszystko było zbrojone 😅
 

BA40B159-BBCB-4DD6-A9AD-BB984B8A93BD.jpeg

Link do komentarza

Moim zdaniem jest tak:

 

obraz.png.1b525ef9eb17cc2458205644f72bee0a.png

 

Te prostokąty z grubsza pokazują schemat ułożenia płyt stropowych (o długości ok 6 m, a te nad kuchnią i pokoikiem - krótsze)...

 

1 godzinę temu, Dawid93 napisał:

W grudniu wchodzę na mieszkanie

Jak już będziesz w mieszkaniu, przyjrzyj się sufitowi i po klawiszowaniach, uskokach, pęknięciach (niewątpliwych) powierzchni sufitu stwierdzisz jak ułożone są płyty stropowe...

porównasz też grubości ścian... Nawierć tę ścianę, o której pisze retrofood - to może być cegła, albo nawet gips w postaci płyty... i też uważam, że jest do usunięcia...

Tej pomiędzy kuchnią a "salonem" z balkonem raczej nie da się wyburzyć

 

Oczywiście - bez wizji lokalnej - głowy nie dam, ale praktyka tak mi podpowiada...

 

 

 

 

Edytowano przez podczytywacz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Równie dobrze ktoś to tak sobie szkicowo narysował. To nie jest rysunek z projektu, dokumentacji budowlanej. W rzeczywistości grubość ścian może być zupełnie inna. Tylko na miejscu będzie można stwierdzić coś konkretnego. Ewentualnie zarządca budynku ma jakieś dokładniejsze rysunki.

Link do komentarza

Jeśli lata 80/90, a do tego blok 4 piętrowy, to moim zdaniem na 99% wielka płyta. Sama miałam mieszkanie na osiedlu z przełomu tych dekad i jedno co najbardziej rzucało się w oczy, to wybrzuszenia ścian tam, gdzie szła instalacja elektryczna do gniazd oraz na suficie do lamp. Czy jest też tak w Twoim mieszkaniu, Dawidzie?

Wielka płyta to cienkie ale żelbetowe ściany, czyli znojna praca przy wierceniu, bruzdowaniu czy wyburzaniu i trzeba mieć fachowy sprzęt do cięcia. Do tego najpierw trzeba zrobić papierologię w spółdzielni, czy pozwolą na wyburzenie ścianki.

 

Dopisek:
Nie wiem jakie wymiary ma kuchnia, może można by ją zamienić w pokoik do pracy, a kuchnię przenieść do aneksu dużego pokoju? Druga opcja, to w aneksie zrobienie alkowy sypialnej.
Ale generalnie, mieszkanko ładne :)

Edytowano przez moniss
dopisek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...