Skocz do zawartości

optymalna powierzchnia domu...


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Cytat

1 pokój na dziecko plus salon i sypialnia dla Was = 4 chyba, że jeszcze jedno w planach icon_smile.gif
pozdrowionka


Witam
Skromnie jeśli chodzi o czteroosobową rodzinę , kuchnia też by sie przydała łazienka też pomieszczenie gospodarcze chociaż
zależy od ogrzewania jeśli gazowe to można zainstalować w łazience chociaż nie polecam więc powinna być jakaś kotłownia garaż może być wolno stojący.
Jeśli chodzi o dom parterowy trzeba pamiętać o powierzchni działki natomiast parterowy ze strychem użytkowym i niewielką piwniczką jest najbardziej optymalny . icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest dom parterowy z poddaszem mieszkalnym i stryszkiem (bez piwnicy - gdyż piwnica podraża koszty budowy dość znacznie). Jest on również wygodny - choć niektórzy uważają że schody w domu to niewygoda... dlaczego? nie rozumiem tego. Oczywiście klatka schodowa otwarta, aby ciepło z dołu mogło wędrować sobie na poddasze. Koszty ogrzewania takiego domu są znacznie niższe niż domu o takiej samej powierzchni ale zbudowanego w parterze. Przy obecnych cenach gazu i innych paliw jest to bardzo ważnym argumentem jesli nie chcemy płacić za ogrzewanie domu 1000zł. Ja placę około 300zł za miesiąc za ogrzewanie domu w miesiącach zimowych.
Link do komentarza
Cytat

Optymalna powierzchnia to taka która pozwala zwołać rodzinkę na obiad bez użycia dzwonu okrętowego icon_biggrin.gif


Siemka.Najlepiej słuchać się portfela,popatrzcie ile domów stoi latami w stanie surowym bo zabrakło kasy.A dlaczego dzieci znajomych dziwią się ,,jak tu ciepło"odwiedzając moje?Bo mam 130m2 a nie 300 jak ich rodzice i ja grzeję a oni oszczędzają.Całuski icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest dom parterowy z poddaszem mieszkalnym i stryszkiem (bez piwnicy - gdyż piwnica podraża koszty budowy dość znacznie). Jest on również wygodny - choć niektórzy uważają że schody w domu to niewygoda... dlaczego? nie rozumiem tego. Oczywiście klatka schodowa otwarta, aby ciepło z dołu mogło wędrować sobie na poddasze. Koszty ogrzewania takiego domu są znacznie niższe niż domu o takiej samej powierzchni ale zbudowanego w parterze. Przy obecnych cenach gazu i innych paliw jest to bardzo ważnym argumentem jesli nie chcemy płacić za ogrzewanie domu 1000zł. Ja placę około 300zł za miesiąc za ogrzewanie domu w miesiącach zimowych.

Witam
Czym ogrzewasz gazem ? jaka powierzchnia domu ?
Link do komentarza
Cytat

Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest dom parterowy z poddaszem mieszkalnym i stryszkiem (bez piwnicy - gdyż piwnica podraża koszty budowy dość znacznie). Jest on również wygodny - choć niektórzy uważają że schody w domu to niewygoda... dlaczego? nie rozumiem tego. Oczywiście klatka schodowa otwarta, aby ciepło z dołu mogło wędrować sobie na poddasze. Koszty ogrzewania takiego domu są znacznie niższe niż domu o takiej samej powierzchni ale zbudowanego w parterze. Przy obecnych cenach gazu i innych paliw jest to bardzo ważnym argumentem jesli nie chcemy płacić za ogrzewanie domu 1000zł. Ja placę około 300zł za miesiąc za ogrzewanie domu w miesiącach zimowych.

Witam
Czym ogrzewasz gazem ? jaka powierzchnia domu ?


wiesz dlaczego schody.My już myślimy powoli o chodzeniu po schodach ,dlatego zdecydowaliśmy sie na dom parterowy ma 157 m2 z garażem na 2 samochody.ogrzewanie na eko groszek i solary próżniowe .Wiesz z nami juz nie mieszkają dzieci, a gonić za wnukami lepiej na parterze. Nie przerażaj mnie kosztami ogrzewania.maja
Link do komentarza
Cytat

Jaką powierzchnię powinieni mieć dom dla czteroosbowej rodziny? Ile pokoi? aby było wygodnie, ale nie za drogo.


Mąż mówi że po sypialni dla każdego i salon.Da się to pomieścić na 120m2 i będzie wygodnie.
Zwróćcie uwagę że masa takich rodzin mieszka na 60-70m2 i tez jest zadowolona. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
My również zdecydowaliśmy się adaptować dom parterowy na dom z poddaszem użytkowym.
Po adaptacji wyszło ok. 110 - 120 m2 powierzchni i jak na pięcioosobową rodzinę wydaje mi się to wystarczające.
Plus tego rozwiązania jest i taki że pozostaje jeszcze miejsce na stryszek icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

My również zdecydowaliśmy się adaptować dom parterowy na dom z poddaszem użytkowym.
Po adaptacji wyszło ok. 110 - 120 m2 powierzchni i jak na pięcioosobową rodzinę wydaje mi się to wystarczające.
Plus tego rozwiązania jest i taki że pozostaje jeszcze miejsce na stryszek icon_smile.gif


Mąż mówi że nie ma pojęcia optymalnej powierzchni domu,przyjmuje się umownie że 120-150m2 to dla cztero osobowej rodziny wystarczająca przestrzeń do życia w cywilizacji europejskiej i wywodzących się z niej nacji.A jakie jest optimum dla eskimosa czy aborygena? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Mąż mówi że nie ma pojęcia optymalnej powierzchni domu,przyjmuje się umownie że 120-150m2 to dla cztero osobowej rodziny wystarczająca przestrzeń do życia w cywilizacji europejskiej i wywodzących się z niej nacji.A jakie jest optimum dla eskimosa czy aborygena? icon_biggrin.gif


Siemka.Dla ludów koczowniczych to są pojęcia abstrakcyjne.To są ostatni szczęśliwi ludzie na naszej planecie.Oby jak najdłużej nie uszczęśliwiano ich zdobyczami naszej cywilizacji.Całuski icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Mąż mówi że po sypialni dla każdego i salon.Da się to pomieścić na 120m2 i będzie wygodnie.
Zwróćcie uwagę że masa takich rodzin mieszka na 60-70m2 i tez jest zadowolona. icon_biggrin.gif


Moi dziadkowie mieszkają n a180m2 we dwójkę i mówią że to akurat.Użytkują sypialnię i kuchnię oraz kilka razy w roku salon,reszta jest dla miecia. icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...