Skocz do zawartości

Instalacja Co z zewnętrznym wymiennikiem ciepła? Skuteczność? Zakamienianie się ?


Recommended Posts

Mam stara niezamieniającą się instalację Co. Powoduje to że mimo jej płukania to jest ciągle brudna, zaszlamiona ale co ważniejsze ciągle zakamienia mi się wymiennik w piecu gazowym (temp. wody powrotnej zazwyczaj jest dużo niższa niż zasilania - skutek starej przerobionej instalacji).

Pomyślałem aby stworzyć w kotłowni jeden mały obieg kotła CO z wymiennikiem zewnętrznym w którym przepływać będzie z kolei woda CO z instalacji, oczywiście dodając druga pompę obiegową na instalacji CO.

Pytanie jednak czy taki zewnętrzny wymiennik również nie będzie zakamieniał się? Jaki wymiennik lepszy, płytowy czy z wężownicą? a może mały bojlej z wężownicą :)?

Czy wymiennik dobiera się takiej samej mocy jak kocioł?

Link do komentarza

A stosujesz jakiś filtr wody albo cokolwiek na ten kamień? Nic o tym nie piszesz, chyba że kolejny jesteś z tych, co leczą skutek. Średnio mi się chce wierzyć w to, że nie da się wyczyścić z kamienia wody w zamkniętym obiegu. Albo trzeba to wszystko wyrzucić, bo kamień jak tam był kilka, czy kilkadziesiąt lat, to pomimo czyszczenia i tak się to nigdy nie wyczyści.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...