Skocz do zawartości

płyta betonowa pod maszyny?


Recommended Posts

Witam

mam taki problem do rozwiązania potrzebuje zbudować płytę betonową o powierzchni około 200m2 pod tartak jako plac produkcyjno-manewrowy dla paleciaka i posadowiona bedzie na nim maszyna ale tak by mogły wjeżdżać na nią ciężkie samochody .
Generalna zasada to warstwa tłucznia/ gruzu i betono zbrojony z dylatacją teraz problemy;

Warstwa Tłucznia jak gruba sugerujecie ( 30 -50cm) jakie frakcje najlepsze ( gdzie je dostać) oczywiście w miarę tanio
dla podpowiedzi po zdjęciu 20cm humusu jest piaseczek klasa ziemi VI . Jak to zagęścić i gdzie taki sprzęt dostać (chodzi mi o to by nie wyskakiwano mi z walcem drogowym bo go nie ma)
Dylatacja co ile sugerujecie i z czego guma( zużyte maty gumowe pasy transmisyjne) , drewno ?szkło?
Jakie zbrojeni dać jaka grubość betonu i jakiej klasy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam

mam taki problem do rozwiązania potrzebuje zbudować płytę betonową o powierzchni około 200m2 pod tartak jako plac produkcyjno-manewrowy dla paleciaka i posadowiona bedzie na nim maszyna ale tak by mogły wjeżdżać na nią ciężkie samochody .
Generalna zasada to warstwa tłucznia/ gruzu i betono zbrojony z dylatacją teraz problemy;

Warstwa Tłucznia jak gruba sugerujecie ( 30 -50cm) jakie frakcje najlepsze ( gdzie je dostać) oczywiście w miarę tanio
dla podpowiedzi po zdjęciu 20cm humusu jest piaseczek klasa ziemi VI . Jak to zagęścić i gdzie taki sprzęt dostać (chodzi mi o to by nie wyskakiwano mi z walcem drogowym bo go nie ma)
Dylatacja co ile sugerujecie i z czego guma( zużyte maty gumowe pasy transmisyjne) , drewno ?szkło?
Jakie zbrojeni dać jaka grubość betonu i jakiej klasy.

Pozdrawiam


Cze.Najlepiej podpatrz jak robią drogi z kostki to koszt ok 80-100zł/m2 jak robi firma.Popatrz na strony producentów kostki ,tam są przekroje jezdni.Zamiast kostki dasz beton B25, dylatacje pola 6x3m np papa na lepiku 1-1.5cm grubości.Beton o gr 15cm lub kostka 8cm.Pozdro. PS sprzęt do ubijania warstw i wibrowania betonu wypożyczysz w wypożyczalniach np przy dużych marketach budowlanych.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...