Skocz do zawartości

Farba elewacyjna termoizolacyjna - czy to działa?


daggulka

Recommended Posts

1 godzinę temu, demo napisał:

myślisz że ktoś budujący z Ytonga będzie go kleił byle czym i byle jak?.

Tak właśnie myślę i znam to z autopsji... Po mojej uwadze co do "oszczędnościowego" sposobu klejenia,  już parę lat temu - zaprosiliśmy przedstawiciela ytonga, który wybił z głowy murującemu te "oszczędności" i dopiero pokazał co, czym i jak... Tak jest, jak ktoś nie do końca czyta zasady...

Link do komentarza
18 minut temu, podczytywacz napisał:

Tak właśnie myślę i znam to z autopsji... Po mojej uwadze co do "oszczędnościowego" sposobu klejenia,  już parę lat temu - zaprosiliśmy przedstawiciela ytonga, który wybił z głowy murującemu te "oszczędności" i dopiero pokazał co, czym i jak... Tak jest, jak ktoś nie do końca czyta zasady...

 

Przy technologii ściany jednowarstwowej wiedza wykonawcy i zastosowanie jej w praktyce jest nadrzędne.

Precyzja i dokładność jest równie ważna, jak rodzaj i jakość materiału.

To tak, jak z krawcową :hahaha2: Co z tego, że dostała jedwab na sukienkę, kiedy schrzaniła swoją robotę i wyszła koszula nocna ;)

Link do komentarza
3 godziny temu, daggulka napisał:

Co Ty mi tu w ogóle imputujesz? Że niby budując dom z Ytonga nie ma żadnych mostków termicznych? Oczywiście, ze są. Choćby tylko przy oknach i drzwiach. Nie da się tego wyeliminować.

@daggulka no nie da, a on pomalował tym mazidłem i zlikwidował te mostki, bo tak sama napisałaś. Czyli farbka jest git.

Wiesz tak sobie myślę że te całe mostki termiczne, które występują nawet przez kołki plastkowe do mocowania styro, to sprawa mocno przereklamowana, tak samo jak to oddychanie ścian.

No i czym są te mostki przy takich mostkach jakimi są same okna.

Link do komentarza
3 godziny temu, demo napisał:

@daggulka no nie da, a on pomalował tym mazidłem i zlikwidował te mostki, bo tak sama napisałaś. Czyli farbka jest git.

 

Bo wiesz ... napisał:

Przypomina to taki tynk pomieszany z gipsem i jakimś kauczukiem. Jest miękkie i przyjemne w dotyku prawie jak styropian tylko nie skrzypi i się nie kruszy i ciepłe przy dotykaniu  na ścianie. 

Tak więc skojarzyło mi się, że to miękkie i wypełniające jest i może wlazło w te otwory i zaizolowało, jeśli w tych miejscach warstwa była grubsza.

Ale mogę się mylić .... nie widziałam tego specyfiku na oczy ;)

 

3 godziny temu, demo napisał:

Wiesz tak sobie myślę że te całe mostki termiczne, które występują nawet przez kołki plastkowe do mocowania styro, to sprawa mocno przereklamowana, tak samo jak to oddychanie ścian.

No i czym są te mostki przy takich mostkach jakimi są same okna.

 

No wiesz, Demo ..... jeśli ktoś budował z pustaka zużlowego, cegły tudzież "tego, co było" na grubą zaprawę, to nie ma opcji, żeby nie było dziur w murze i nie pizgało złem ;) Tak mi się wydaje :)

Link do komentarza
1 godzinę temu, daggulka napisał:

Bo wiesz ... napisał:

Napisał co chciał napisać, ale widać że się "chłopaki" rozwijają, bo w jednych materiałach jest mowa o 40% oszczędności energii na ogrzewanie a w innych już 50%. Jest progres. :yahoo:

Cytat

BAUTER INSIDE jest innowacyjną technologicznie powłoką dedykowaną izolacji pomieszczeń od wewnątrz. Powłoka tworzy nieprzepuszczalną barierę dla energii cieplnej zachowując przy tym właściwości termoizolacyjne. Według przeprowadzonych badań w naszym laboratorium izolacja przy wykorzystaniu BAUTER INSIDE przyczynia się do wzrostu temperatury w pomieszczeniu o 3-5°C, co pozwala ograniczyć zużycie energii na poziomie nawet 50%.

 

Link do komentarza
Dnia 3.10.2022 o 15:19, daggulka napisał:

Uznał, ze po co mu 20 cm styropianu i wymiana parapetów, jak sobie może taką farbą pomalować elewację i finito :scratching:

:takaemotka:

Najtaniej wyjdzie pomalować ciało, mało farby, ciągłe ciepło, nawet na przystanku T.

 

Prawda jest taka, że  nawet cieniutka folia zastosowana jako przegroda podniesie temperaturę z jednej strony.

Link do komentarza
3 godziny temu, animus napisał:

Prawda jest taka, że  nawet cieniutka folia zastosowana jako przegroda podniesie temperaturę z jednej strony.

 

Nie podniesie, bo folia nie grzeje, może tylko zmniejszyć utratę ciepła. Tak działają folie ratownicze.

Od podnoszenia temperatury jest źródło ciepła.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...