Skocz do zawartości

Problem z piecem na ciepłe powietrze


Recommended Posts

13 godzin temu, Magda Zygmunt napisał:

Witam !. Mam bardzo duzy problem  z piecykiem na drewno, na ciepłe powietrze.  Po zapaleniu wykapca się , a w piecyku i kominie wytwarza się smola.  Juz nie wiem co robic i w czym tkwi problem bo pale suchym drewnem.. 

Źle prowadzony proces spalania drewna, a złogi smoły zaczynają blokować przepływ spalin.

 

 

    

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
13 godzin temu, Magda Zygmunt napisał:

Witam !. Mam bardzo duzy problem  z piecykiem na drewno, na ciepłe powietrze.  Po zapaleniu wykapca się , a w piecyku i kominie wytwarza się smola.  Juz nie wiem co robic i w czym tkwi problem bo pale suchym drewnem.. 

Potrzebna wizyta kominiarza do oględzin komina, kanału spalinowego, oraz prawidłowego podłączenia piecyka.

Sprawdzenia doprowadzenia powietrza do spalania paliwa.

Ostatecznie wyczyszczenia komina, piecyka itd. 

Czy drewno liściaste, sezonowane!

Nauka spalania paliwa od góry!

Nauka niestety trochę potrwa, więc trzeba wyposażyć się też w czujnik tlenku węgla.

Powstaje w wyniku niepełnego spalania wielu paliw, m.in.: drewna.  w temperaturze pokojowej tlenek węgla jest bezbarwnym, bezwonnym, bezsmakowym i silnie toksycznym gazem.  wdychanie powietrza ze stężeniem 0,16% objętościowego CO, powoduje po dwóch godzinach zgon.

 

https://allegro.pl/listing?string=czujnik tlenku węgla

 

  

Link do komentarza

Suche czy mokre drewno potrzebuje odpowiedniej temperatury spalania, zbyt niska powoduje zapychanie komina, osady w kominie.

Moim zdaniem, które wypracowałem doświadczeniem bo palę drewnem minimalna temperatura na kotle C.O. (serwisuję montuję i ustawiam sterowniki kotłów na drewno opałowe, pellet, brykiet drzewny itp.) to 60 stopni Celsjusza. W kominkach niestety należy otworzyć dopływ powietrza i czasami czuć dyskomfort ponieważ mocno grzeje w promieniu 1,5 m2 od paleniska. 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...