Skocz do zawartości

Czy burzyć ścianki działowe od sąsiadów i stawiać nowe


Recommended Posts

Mam budynek z lat 50tych. Okazuje się, że strop jest gęstożebrowy, coś jak terriva, ściany nośne (zewnetrzne i srodkowa) bardzo szerokie (do 60cm), a ściany od sąsiadów działowe, z cegły dziurawki postawionej w sztorc. Są 2 ściany działowe - jedna sąsiada, 2ga moja. W jakiejś odległości od siebie! Rozważam zburzenie tych ścian działowych od sąsiadów i postawienie nowych z suporexa aby było równo. Albo jakoś równanie tych ścian co są. Chciałbym raczej iść w tynk i nie wiem co robić. Jak podejść. Czy burzyć krzywe ścianki od sąsiadów z cegły w sztorc (za moją ścianką jest taka sama sąsiada) czy równać to co jest. Co sądzicie?

Link do komentarza
Dnia 2.10.2022 o 18:50, PawelRemont napisał:

Czyli pustak silikatowy wycisza lepiej niż suporex?
Czy wełna jest wtedy niezbędna w pustej przestrzeni? Wcześniej jej nie było.... 

Czy powinienem podpierać sufit? 

suporex nic nie wycisza. Wycisza ciężki materiał. Lita cegła, silikat. Wełna dodatkowo będzie tłumić.
 

Link do komentarza

Ostatecznie bym zburzył i postawił od nowa jedną ściankę działową (miedzy 2 pokojami) bo jest najgorzej postawiona. Obecnie jest z cegły dziurawki w sztorc (6,5cm cegły, okolo 10-12cm z tynkiem). Dałbym w zamian za nią bloczek silikatowy 7.5cm. Wychodzi mi 1800kg + okolo 200kg zaprawa i jakieś metale. Podczas gdy suporex 800kg... wyliczyłem, że obecna ściana warzy około 1000kg. Czy te dodatkowe 1000kg to nie za dużo na strop Tervia / DZ? Pytanie też czy na pewno nie trzeba podpierać stropu podczas tych operacji?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...