Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Historia edycji

animus

animus

59 minut temu, bobiczek napisał:

Witajcie.

Moje grzejniki są podłączone krzyżowo, zasilane z lewej strony górą, powrót z drugiej strony dołem, a u góry wkręcony był odpowietrznik.  (jak na zdjęciu poniżej)

grtzejniki_podl_krz_lewe__m.jpg.e5652d97286342c33d73169b4ae28224.jpg

Fachowiec stwierdził że to błąd i powód kłopotów z grzejnikami.

"Ten flachowiec" nie ma racji, masz najbardziej efektywne podłączenie grzejników.

Takie krzyżowe podłączenie grzejnika zapewni Ci najbardziej równomierny rozkład temperatury, na całej powierzchni grzejnika i w hydraulice wymusza do zastosowania przy grzejnikach długich. 

To pozwala zmniejszać przepływy w instalacjach, przy takim podlaczeniu. 

59 minut temu, bobiczek napisał:

Przyjechał fachowiec od wymiany kotła i od razu na powitanie, powiedział w czym tkwił problem i że on w swojej wieloletniej praktyce nie spotkał się z takim podłączeniem grzejników.

:takaemotka:

Goń go, jakimś drągiem po plerach.

animus

animus

48 minut temu, bobiczek napisał:

Witajcie.

Moje grzejniki są podłączone krzyżowo, zasilane z lewej strony górą, powrót z drugiej strony dołem, a u góry wkręcony był odpowietrznik.  (jak na zdjęciu poniżej)

"Ten flachowiec" nie ma racji, masz najbardziej efektywne podłączenie grzejników.

Takie krzyżowe podłączenie grzejnika zapewni Ci najbardziej równomierny rozkład temperatury, na całej powierzchni grzejnika i w hydraulice wymusza do zastosowania przy grzejnikach długich. 

animus

animus

45 minut temu, bobiczek napisał:

Witajcie.

animus

animus

"Ten flachowiec" nie ma racji, masz najbardziej efektywne podłażenie grzejników.

43 minuty temu, bobiczek napisał:

Witajcie.

44 minuty temu, bobiczek napisał:

Witajcie.

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Być może i poleżą jeszcze kolejne 12 lat ale ich stan będzie coraz gorszy. Odspojenia i degradacja fug będzie postępować ciągle, bo niestety nie ma idealnego systemu klejenia na nasze warunki klimatyczne. U siebie kleiłem płytki na odkrytym tarasie i wydawało mi się że zrobiłem to w sposób idealny i że zastosowałem najlepsze z osiagalnych w tym czasie na rynku materiałów. No niestety wszystko na nic. W sumie wytrzymało to może i 12 lat, ale już wcześniej zaczęły sie łuszczyć fugi, a potem odspajanie kafli i nacieki wody pod tarasem. Pod kaflami też zrobiłem dwukrotnie nie Woder tylko jakiś Mapei, pewnie lepszy od Wodera i dołożyłem jeszcze siatkę. No niestety wszystko na nic.  Co się okazuje?. Okazuje się że ta izolacja Mapei po tylu latach ulega całkowitej degradacji, pewnie pod wpływem działania na nią kleju użytego do klejenia płytek. Bo ta sama izolacja zastosowana do uszczelnienia betonowego oczka wodnego, nawet po tylu latach dalej spełnia swoje zadanie. Coś mi się więc wydaje że te wszystkie Wodery i inne Mapeie nigdy nie były testowane na okoliczność wytrzymałości oddziaływania na kleje używane do klejenia ceramiki. Tak więc chyba nie ma takiego systemu klejenia który wytrzyma w naszych warunkach klimatycznych wieczność. Wychodzi więc na to że w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie wentylowanego systemu zabudowy ceramiki na odsłoniętych tarsach.   Moja rada dla tych którzy chcą mieć spokój na zawsze to porządna izolacja np. EPDM i na to wentylowana zabudowa ceramiczna.
    • Na innych dachach śnieg leżał ale tak jak pisałem inni maja spadki ponad 40% wiec i warstwa śniegu jest mniejsza 
    • jak temperatura lekko na plusie, to zsuwanie się śniegu nie jest niczym niezwykłym Jak to wyglądało wczoraj na sąsiednich domach?
    • Jesteś w błędzie... Od12 lat leżą płytki na płytkach u inwestora, u którego robiłem taras... i to na najwrażliwszym, południowo-zachodnim kierunku, w upalne lato, kiedy musiałem w okolicy południa schodzić z roboty, bo pomimo cieniowania plandekami, było za gorąco na klejenie płytek...
    • Obrazić sie nie obrażę, ale... cóż... myślałem, że... myślisz,,, czasami...
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...