Skocz do zawartości

Trapez czy blachodachówka


Recommended Posts

Do przykrycia mam dach budynku gospodarczego, na którym aktualnie założona jest płyta bitumiczna, nadszarpnięta już znakiem czasu.

Słyszałem, że lepiej założyć trapez bo pod blachówkę trzeba dodatkowe łaty zastosować i wyprostować połać, a trapez łatwiej położyć.

Co możecie doradzić?

Link do komentarza
9 godzin temu, jozwiel napisał:

Do przykrycia mam dach budynku gospodarczego, na którym aktualnie założona jest płyta bitumiczna, nadszarpnięta już znakiem czasu.

Słyszałem, że lepiej założyć trapez bo pod blachówkę trzeba dodatkowe łaty zastosować i wyprostować połać, a trapez łatwiej położyć.

Co możecie doradzić?

Do blachodachowki musisz też  mieć większy spadek dachu, kup trapeza w jakimś kolorku.

Link do komentarza

Dzień dobry,

Na początku trzeba ocenić stan istniejącej konstrukcji dachowej. Najlepiej skonsultować ten temat z dekarzem lub cieślą.
Jeśli stan więźby będzie odpowiedni to można dokonać wyboru pomiędzy blachą trapezową a blachodachówką. Blacha używana do produkcji obu tych pokryć jest dokładnie taka sama. Różnica jest taka, że do położenia blachodachówki konieczne jest łacenie dachu co 350 mm, trzeba będzie dobić i wypoziomować łaty. W przypadku blachy trapezowej zapewne można będzie od razu przystąpić do montażu, sprawdzając tylko czy dach jest wypoziomowany. Większą dokładność wymagają pokrycia płaskie, blachodachówki - blachy trapezowe trochę więcej wybaczają jeśli chodzi o nierówności konstrukcji.

Blachy trapezowe to bardziej ekonomiczne pokrycia od blachodachówek, więc jeśli rozpatrujemy blachy w kategorii kosztów, to taniej będzie zastosować "trapezówkę".
Za wyborem trapezu, przemawia też jego szybszy montaż i dostępność w arkuszach na długość dostosowaną do połaci dachu.

___________________________________
Blachy trapezowe, profile dachowe - Blachy Pruszyński
 

trapezy_dachowe.jpg

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...