Skocz do zawartości

Styropian xps na ściany pokryte KMB


dedert

Recommended Posts

Jak proponujecie przymocować xps do ściany pokrytych dwuskladnikową masą kmb? Uzywalem juz poanoklej Tytan Eos xps ale ten spowodował zerwanie hydroizolacji. Raczej nie chodzi tu o to że rozpuścił masę kmb tylko widocznie bardzo mocno trzymał. Probowalem tez przykleić na masę kmb ale wtedy czas wysychanjs takiej masy jest bardzo długi. Masa kmb, przynajmniej ta co ja mam, Botament BM92, nawet ma drugi dzień nie związała i zaczęła się kruszyć.  

Czy w ogóle styropian należy kleić czy tylko przytknąć i zasypać? Czy uważacie że pomiędzy ociepleniem a ścianą powinna być jakas przestrzeń dla ewentualnego odparowania wilgoci bądź spłynięcia zebranych w gruncie wód żeby nie gromadziły się gdzieś w zakamarkach?

Link do komentarza

Nie o to chodzi. Plyty zostały przymocowane jakieś 2 tyg po skończeniu izolacji masą kmb. Po roku czasu pianka pozrywala masę kmb robiąc takie oto dziury. Trzymala sie dobrze zarówno xps jak i kmb, ale właśnie chyba za mocno. Gdybym to zasypal wydarzyło by sie podobnie. Napór gruntu zerwał by płyty w dół. Stąd też moje przemyślenie żeby jednak pod ziemią płyt nie kleić a zrobić na dotyk i zasypać. Skleić mogę jedynie narozniki płyt 

 

Link do komentarza

Wiec strefa cokolowa domu posmarowanego kmb jest narażona na odparzanie zimą w takim razie. Sam mróz nie wyrządził krzywdy murkowi oporowemu jaki mam w zejsciu do piwnicy który tez jest na otwartym powietrzu nieocieplony i tez zasmarowany kmb. Mało tego na płycie betonowej tego zejścia są zasmarowane fasetki u dołu i woda stala przez zimę, zamarzła oczywiście bo nie odpompowalem jej i nic nie odpadło jest nadal szczelne. Jedyne co mi przychodzi do głowy to ze sztywna od mrozu masa kmb narażona na ściąganie w dół po prostu popękała. 

A w samej piwnicy zimą w najgorsze mrozy było ok -5 st.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...