Skocz do zawartości

Balkon francuski w nowej odsłonie - stylowy i bezpieczny


Recommended Posts

19 godzin temu, Gość Wk napisał:

A co w przypadku witryn jak je myc

Z myciem nie ma problemu jeśli okna są rozwierane. W opcji np. z 4 skrzydłami, te skrajne (mogą być nieotwierane) spokojnie można umyć po otwarciu środkowych.

Szerokie i wysokie okna panoramiczne (nieotwierane) można wyposażyć w szyby samoczyszczące, które wystarczy umyć tylko  raz w roku (konieczna drabina). Deszcz zmywa z nich kurz.

 

Link do komentarza
39 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

Z myciem nie ma problemu jeśli okna są rozwierane.  

 

Chodzi o witryny, nie okna. Czyli nic się nie otwiera, a dostęp za pomocą dźwigu lub windy budowlanej.

 

Cytat

Duże przeszklenia to jedna z najbardziej charakterystycznych cech współczesnego budownictwa.

 

Ja mam natomiast inne pytanie. Jak to się ma do trendu wzrostowego cen energii.

Link do komentarza

 

Dnia 16.09.2022 o 17:41, retrofood napisał:

 

Chodzi o witryny, nie okna. Czyli nic się nie otwiera, a dostęp za pomocą dźwigu lub windy budowlanej.

 

 

Ja mam natomiast inne pytanie. Jak to się ma do trendu wzrostowego cen energii.

 

Jeśli temat dotyczy domów jednorodzinnych to na ogół wystarczy drabina lub podnośnik koszowy. Przy dużych, wysokich oknach panoramicznych można zamówić usługę mycia z podnośnika.

 

Z czasem się okaże czy wzrost cen energii zmieni modę na szklane ściany, które prawie 5 razy gorzej izolują termicznie niż np. ocieplone ściany murowane (obecnie obowiązująca wartość współczynnika przenikania ciepła Umaks. W/(m²·K) w nowych domach wynosi w przypadku okien - 0,9, ścian - 0,2).

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...