Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam, mam taki problem. Po zamontowaniu kotła elektrycznego kospel do istniejącej instalacji z piecem na ekogroszek w układzie otwartym, piec wyrzuca wode z obiegu przez naczynie wybiórcze.

Kontrola ciśnienia wyłączona, pompa kotła ustawiona na najmniejsza wydajność. 

Niestety naczynie wybiórcze jest umieszczone około 0,5 metra nad kotłem (wysokość domu nie pozwoli na więcej).

W momencie działania kotła na ekogroszek problem nie występuje(ale piec stoi na podłodze około 1,5-2 metry pod naczyniem wybiórczym). Co mogę zrobić aby problem znikł?

Kocioł elektryczny może pracować w układzie zamkniętym z przeponowym naczyniem wzbiorczym, Można je wstawić w obieg montując odpowiedni układ zaworów odcinające naczynie otwarte na czas ogrzewania prądem. Oczywiście przy pracy z kotłem węglowym musi być podłączone naczynie otwarte.

• Dziękuję 1

Zamiast robienia tak skomplikowanego układu już chyba lepiej będzie przenieść kocioł elektryczny w inne miejsce. W końcu ani kocioł nie jest duży, ani nie wymaga podłączenia do komina.

Ewentualnie można spróbować stłumić nieco przepływ na wylocie z kotła. Dla innych na przyszłość w podobnej sytuacji - można kupić kotły elektryczne w bardzo prostej wersji bez wbudowanej pompy obiegowej. Wtedy ruch wody zapewnia ta, która już jest w układzie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Sprawdzę czy tak jest. A jeśli nie to co? Zrywać?      Ale wylewkę na całą posadzkę się kładzie... nie ma chyba sposobu jak tylko nad peszlami ją wylać....   
    • Moim zdaniem, jeśli piec jest w dobrej, wizualnej formie, to nie ruszałbym go i dałbym mu trwać jako ozdoba pomieszczenia...   Żeby odpowiednio ogrzewał pomieszczenie, należałoby wyliczyć jego moc w zależności od temperatury wejścia i wyjścia wody grzejącej i powierzchni bądź kubatury pomieszczenia i to wyznaczałoby przekrój i długość wężownicy, przy uwzględnieniu oporu materiału pieca. Od razu powiem, że nie wiem jak się to liczy, są jakieś "kalkulatory" - mnie wyliczał w podobnych sytuacjach znajomy pracownik z OPECu. Będzie się ten piec bardzo powoli rozgrzewał, akumulował ciepło i długo je oddawał, choć ze względu na temperaturę medium grzejnego, ilości nie będą imponujące... Rozgrzewanie pieca przy spalaniu w nim drewna czy węgla dostarcza energii gazów spalinowych o wysokich temperaturach, a tu grzać będziesz wodą o temperaturze ok 70 czy góra 80 stopni...   Roboty będzie bardzo dużo, ale efekt zapewne nie powalający... Istnieje również niebezpieczeństwo uszkodzenia kafli przy rozbiórce - mogą być popękane od środka i się w rękach rozlecieć, mogą się nadkruszać przy fugach, a na nowe zapewne nie ma co liczyć - wszak to zabytek...   Zamiast tej roboty, burzenia i odbudowywania pieca, postawiłbym obok niego jakiś ozdobny grzejnik, nie rzucający się w oczy, a prawdziwie grzejący i użyteczny...  
    • Dzięki za techniczne wskazówki.      Ja wcale nie jestem przekonany że on się na tym zna. Może coś tam kiedyś robił i coś robił ale nie jest specjalistą w tym zakresie. Zasadniczo reklamował się na grupie FB: "Odświer, anie malowanie, sprzątanie mieszkań nie drogo. ". To ja szukałem kogoś do zrywania farb i on się zgłosił. On raczej takimi rzeczami jak tynki się na codzień NIE zajmuje. Po za tym już raz dałem partaczom u mnie pracować, teraz chce wiedzieć dokładnie co i jak powinno być zrobione i aby zrobili w taki sposób jak mi zależy. Teraz znaleźć w budowlance człowieka który wie co robi to trzeba czekać na terminy i ciężko ustalić który się zna a który nie. Dlatego sam chcę sam wiedzieć jak powinno zostać zrobione i weryfikować czy oni wiedzą jak powinno i ustalać z nimi dokładnie ma zostać zrobione. Sam zadecydowałem zrywać farby.  Pytanie czy osoba która średnio ogarnia może mi zrobić dobrze tynki... i jak tego upilnować?  Dzięki za wskazówkę z rowkami. Pytanie jaka jest minimalna grubość tynku? Czym gruntować? Jakie przygotowanie pod gruntowanie po zerwaniu farby i przeszlifowaniu papierem ściernym? Czym tynkować już było ale na inne propozycje też jestem otwarty. Jakiego rodzaju kątowniki? Takie? https://dombud.eu/pl/narozniki/175-naroznik-alum-do-gipsu-300-mb-2000000003979.html Czy z siatką? Co jeszcze powinienem wiedzieć? Jak to porządnie zrobić? Na czym obsadza się te listwy? Na tym samym tynku którym będzie tynkowane? 
    • Peszle powinny być odsunięte od siebie. Stosować przerwy pomiędzy nimi  co najmniej  1 cm. W miejscach kanałów zastosować  wylewki samopoziomujące zbrojone mikrowłóknem. 
    • A jak i czym będziesz wykańczał podłogi pomieszczeń?
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...