Skocz do zawartości

Historia edycji

dedert

dedert

Dnia 13.09.2022 o 22:22, animus napisał:

Cieśla da sobie radę, przybije tymczasową deseczkę oprze o ścianę.

4x20

Tam będzie strasznie nisko nie wiem czy jest sens.

No będzie ale nie mogę teraz tego zamknąć i zamurować bo muszę to jakoś wykończyć, pewnie ocieplić żeby w salonie nie przemarzało. Czy ewentualnie krokwie podeprzeć słupami (bez murłaty) w miejscu brakującej ściany kolankowej??

 

Wracając do tematu rozstawu słupów, jak wcześniej pisałem, wolałbym żeby zaznaczone na żółto słupy dachu stały na ścianach nośnych parteru. Z tym żeby tak było, środkowe należało by przesunąć w prawo a dwa lewe słupy należało by odsunąć od naroży o 69 cm. Czy płatew 14x20cm może zostać tak obciążona? Chyba że w takich miejscach daje się miecze? No ale to już pewnie pytanie do projektanta.

 

8f9f8a389aae74ff.jpg

 

 

W analogicznym projekcie domu Pod Jarząbem tak jest (odległość jest chyba nawet większa bo ok 90 cm), ale należy tu zwrócić uwagę że dookoła jest zrobiona belka ze słupkami w odległości 94cm od attyki, więc może to odciąża płatew.

 

bebb9a4c0dbc5e86.png

 

 

Pytanie o deskę czołową. Zostały zamówione o wysokości 20 cm, gr 3,2cm. A gdybym chciał okap jak poniżej, grubszy/wyższy to czy deskę muszę też zamówić wyższą? Czy taki okap jak poniżej jest faktycznie wyższy czy może zastosowane zostały jakieś specjalne wąskie rynny?

 

da936338caab5500.jpg

 

 

 

dedert

dedert

Dnia 13.09.2022 o 22:22, animus napisał:

Cieśla da sobie radę, przybije tymczasową deseczkę oprze o ścianę.

4x20

Tam będzie strasznie nisko nie wiem czy jest sens.

No będzie ale nie mogę teraz tego zamknąć i zamurować bo muszę to jakoś wykończyć, pewnie ocieplić żeby w salonie nie przemarzało. Czy ewentualnie krokwie podeprzeć słupami (bez murłaty) w miejscu brakującej ściany kolankowej??

 

Wracając do tematu rozstawu słupów, jak wcześniej pisałem, wolałbym żeby zaznaczone na żółto słupy dachu stały na ścianach nośnych parteru. Z tym żeby tak było, środkowe należało by przesunąć w prawo a dwa lewe słupy należało by odsunąć od naroży o 69 cm. Czy płatew 14x20cm może zostać tak obciążona? Chyba że w takich miejscach daje się miecze? No ale to już pewnie pytanie do projektanta.

 

8f9f8a389aae74ff.jpg

 

 

W analogicznym projekcie domu Pod Jarząbem tak jest (odległość jest chyba nawet większa bo ok 90 cm), ale należy tu zwrócić uwagę że dookoła jest zrobiona belka ze słupkami w odległości 94cm od attyki, więc może to odciąża płatew.

 

bebb9a4c0dbc5e86.png

 

 

 

 

dedert

dedert

Dnia 13.09.2022 o 22:22, animus napisał:

Cieśla da sobie radę, przybije tymczasową deseczkę oprze o ścianę.

4x20

Tam będzie strasznie nisko nie wiem czy jest sens.

No będzie ale nie mogę teraz ego zamknąć i zamurować bo muszę to jakoś wykończyć, pewnie ocieplić żeby w salonie nie przemarzało. Czy ewentualnie krokwie podeprzeć słupami (bez murłaty) w miejscu brakującej ściany kolankowej??

 

Wracając do tematu rozstawu słupów, jak wcześniej pisałem, wolałbym żeby zaznaczone na żółto słupy dachu stały na ścianach nośnych parteru. Z tym żeby tak było, środkowe należało by przesunąć w prawo a dwa lewe słupy należało by odsunąć od naroży o 69 cm. Czy płatew 14x20cm może zostać tak obciążona? Chyba że w takich miejscach daje się miecze? No ale to już pewnie pytanie do projektanta.

 

8f9f8a389aae74ff.jpg

 

 

W analogicznym projekcie domu Pod Jarząbem tak jest (odległość jest chyba nawet większa bo ok 90 cm), ale należy tu zwrócić uwagę że dookoła jest zrobiona belka ze słupkami w odległości 94cm od attyki, więc może to odciąża płatew.

 

bebb9a4c0dbc5e86.png

 

 

 

 

×
×
  • Utwórz nowe...