Skocz do zawartości

Ocieplenia poddasza przy jak najmniejszej stracie kubatury


Recommended Posts

Cześć, przymierzam się powoli do ocieplenia strychu i zrobienia tam pokoju dla syna. 
Opisze jak jest zbudowany mój dach od góry: 
dachówka > łaty > kontrłaty > papa (między dachówką a papą jest 8cm powietrza)  > pełne deskowanie (deska 27mm) i jesteśmy w środku
Skosy są dość nisko, krokwie mają około 12cm grubości, dlatego chcę tam dać najmniejszą zapewniającą dobrą izolację warstwę ocieplenia.
Pierwsza myśl była taka że robię 25cm wełny z 2 warstw na zakładkę + szczelina wentylacyjna przy deskowaniu jakieś 3cm i na to przychodzi profil, folia izolacyjna i płyta gipsowa. Problem w tym że przy takim rozwiązaniu z aktualnych 170cm na skosie na którym jest wejście robi mi się jakieś 150cm minus parę cm po podniesieniu podłogi o wyrównanie, piankę, folię i panele. 
Pytania w sumie mam 2. Jak to wykonać żeby było ciepło tracąc jak najmniej miejsca w środku?
Czy da się jakoś ocieplić choć ten newralgiczny fragment od góry tzn nad deskowaniem a pod dachówką?

Z góry dziękuję za każdą poradę!!

[I]Pozdrawiam,
LoK[/I]

1.PNG

2.jpg

Link do komentarza
3 godziny temu, lokaty napisał:

Cześć, 
Pytania w sumie mam 2. Jak to wykonać żeby było ciepło tracąc jak najmniej miejsca w środku?

Licząc od desek to 3 cm wentylacja i 30-35cm wełna i  1,5 cm płyta g/k , ruszt pod g/k można wpuści c w izolację. 

3 godziny temu, lokaty napisał:

Czy da się jakoś ocieplić choć ten newralgiczny fragment od góry tzn nad deskowaniem a pod dachówką?

Jest ocieplenie styropianowe dachowe ale trzeba demolkę robić pokrycia głównego.

http://static.e-dach.pl/articles/2346f_dach-zdjecia_1_jpg_styropian-do-izolacji-dachu-lipinscy-domy2-1024x683.jpg

Problem stanowi  wtedy papa  pomiędzy dwoma pokryciami.

Trzeba zrobić wentylację wełny  pod papą, a robiąc tam wentylację ocieplenie powyżej nie spełni już swojej roli będzie tylko  obciążeniem dodatkowym dachu i portfela. 

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

A nie można tan wstawić jakiejś ścianki pionowej i porobić jakieś szafki etc. Jak duża powierzchnia jest tego strychu? Faktycznie - 170 cm wysokości minus ocieplenie - to małe dziecko przedzie. Może jakieś płyty z pianka poliuretanową i z wykończeniem płytami g-k - mp EUROTHANE od Recticel? Ewentualnie natrysk pianką poliuretanową. Tak tylko głośno myślę.

386131-ecaf-750x0_recticel-termorenowacj

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...