Skocz do zawartości

Kołki do legarów na podłoge


Recommended Posts

Witam. Mam problem z doborem kołków szybkomontarzowych do legarów podłogowych. Kiedy juz mam wlozony kołnierz (ten plastik od kołka szybkomontarzowego) i jak wkręcam do niego wkręta, to za karzdym razem sie urywaja w polowie wkrecania (przy samym gwinicie). Wkręcalem wkretarka na malych obrotach. Próbowałem tez je wbijac ale to nic nie dalo bo sie gieły. Co robie nie tak, a moze to zle dorane kołki. Kołki maja dlugosc 14 cm, legary sa grubosci 8 cm. Co jest nie tak, czy to ja cos zle robie, czy kołki sa nieodpowiednie. Aha chcialem dodac ze ten kolnierz kołka nie jest metalowy tylko z plastiku.
Link do komentarza
Cytat

Witam. Mam problem z doborem kołków szybkomontarzowych do legarów podłogowych. Kiedy juz mam wlozony kołnierz (ten plastik od kołka szybkomontarzowego) i jak wkręcam do niego wkręta, to za karzdym razem sie urywaja w polowie wkrecania (przy samym gwinicie). Wkręcalem wkretarka na malych obrotach. Próbowałem tez je wbijac ale to nic nie dalo bo sie gieły. Co robie nie tak, a moze to zle dorane kołki. Kołki maja dlugosc 14 cm, legary sa grubosci 8 cm. Co jest nie tak, czy to ja cos zle robie, czy kołki sa nieodpowiednie. Aha chcialem dodac ze ten kolnierz kołka nie jest metalowy tylko z plastiku.


Cze.Kołki szybkiego montażu są wbijane nie wkręcane.Chcąc uniknąć zerwania kołnierza nawierć w drewnie otwory ciut większe np dla kołka 6mm daj nawiert 6,1mm .Pozdro
Link do komentarza
Pytanie po co mocować legary. Leżą one na stropie a ich położenie ustali podkład podłogowy z desek, płyt OSB. Ważniejsze jest równomierne ich podparcie, jeśli powierzchnia stropu jest bardzo nierówna. Ewentualne wstępne zamocowanie legarów (aby nie przesuwały się podczas mocowania podkładu) można zapewnić kołkami o dowolnej średnicy i długości 15 - 16 cm.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...