Skocz do zawartości

problem z ciśnieniem wody


kintaro

Recommended Posts

cześć,
piszę z takim zapytaniem. Mieszkam na trzecim piętrze w starej kamienicy. Mam problem z ciśnieniem wody. Ciśnienie jest naprawdę słabe, często jest problem z tym, żeby włączył się junkers. Często zmuszony jestem brać prysznic w zimnej wodzie. Przez słabe ciśnienie jest problem z praniem, pralka nie do końca dobrze wypłukuje pranie, zostają zacieki z proszku. Nie mogę mieć zmywarki przez to słabe ciśnienie. Mieszkanie należy do TBS i walczę z nimi od półtorej roku, piszę pisma i za bardzo nic to nie daje. Zaproponowali wymianę pionu, chodź technik powiedział , że może to nie pomóc, gdyż na innej ulicy lokator miał problem podobny do mojego i nic to nie dało. Mimo wszystko chciałbym spróbować wymienić ten pion i tu są schody, bo musi się zgodzić na to ponad 50% mieszkańców kamienicy żeby poszło to z wspólnych pieniędzy, problem jest tego typu, że w tej kamienicy 75% właścicieli nie ma - mieszkają zagranicą i wynajmują mieszkania. Najgorsze jest to, że za miesiąc czasu urodzi mi się syn i z tym słabym ciśnieniem wody będzie po prostu słabo :( Już nawet pisałem pismo do burmistrza żeby on jakoś mi pomógł i może wpłynął na ten TBS, ale na razie brak odpowiedzi :( tak sobie pomyślałem czy jest jakiś domowy sposób na to żeby te ciśnienie zrobić do porządku? Może ma ktoś jakieś propozycje na ten temat? Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki, bo chciałbym po prostu normalnie funkcjonować w swoim mieszkaniu, dzięki, pozdrawiam

 

Link do komentarza
Ja miałem problem z temperaturą, ale ciśnienie zbyt małe to już inna bajka. Skąd pomysł o wymianie pionu - rury sa niedrożne? Moim zdaniem to problem zasilania na wejściu do budynku. Czy pod tobą sąsiedzi mają prawidłowe ciśnienie ?
Poza tym, różnica między jednym a drugim piętrem będzie znikoma jak wszystko prawidłowo by działało. To jest podstawa sprawdzić jak to wygląda u sąsiadów. U brata byli tacy magicy z łapanki i teraz zimna woda leci wolniej o połowę niż ciepła. Pozaciskali tak pexy, że kilku milimetrowy przekrój pozostał.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
12 godzin temu, animus napisał:
Dnia 3.09.2022 o 10:26, kintaro napisał:

cześć,
 Mam problem z ciśnieniem wody. Może ma ktoś jakieś propozycje na ten temat?

 

 

 

Dnia 3.09.2022 o 10:26, kintaro napisał:

Mieszkam na trzecim piętrze w starej kamienicy.

A to Ci nic nie mówi?

 

 

Skąd ma być ta woda do podniesienia ciśnienia w pompie, jak w sieci budynku jest jej za mało, żeby to ciśnienie było takie, jak potrzeba dla pracy np. podgrzewacza?

Link do komentarza

To czary, dla

9 godzin temu, podczytywacz napisał:

A to Ci nic nie mówi?

Montuje się za wodomierzem w mieszkaniu, czy takie proste rzeczy trzeba tłumaczyć.  

9 godzin temu, podczytywacz napisał:

Skąd ma być ta woda do podniesienia ciśnienia w pompie, jak w sieci budynku jest jej za mało, żeby to ciśnienie było takie, jak potrzeba dla pracy np. podgrzewacza?

Co ci będę tłumaczył, to czary/mary.:takaemotka:

Link do komentarza
29 minut temu, animus napisał:

Co ci będę tłumaczył, to czary/mary.

Chyba tak...

 

Skądś ta woda musi się wziąć...

obraz.png.42ea08e08fbfba25af012fda77d897ca.png

 

Tutaj ma  skąd się wziąć...

 

W bloku - nie bardzo... z wodomierza dostanie tyle ile może dostać przy normalnym - czyli za niskim ciśnieniem i w niższej, niż potrzeba ILOŚCI...

 

no, chyba, że się rozmnoży... albo zassie od sąsiadów...

 

Chyba, że z wanny... :509:

 

 

 

Edytowano przez podczytywacz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
2 godziny temu, podczytywacz napisał:

Skądś ta woda musi się wziąć...

Cytat

Dana woda podlegająca ciśnieniu, napotykając na otwór, czyli szczelinę, wypływa. Praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb.

:takaemotka:

Zacząć powinno się od filtrów.

Dnia 3.09.2022 o 10:26, kintaro napisał:

 Ciśnienie jest naprawdę słabe,

 

Link do komentarza
6 godzin temu, animus napisał:

Zacząć powinno się od filtrów.

Myślisz że tam jest banda idiotów, którzy tego nie zrobili i dalej zatkane filtry ograniczają przepływ wody?

Dnia 3.09.2022 o 10:26, kintaro napisał:

Zaproponowali wymianę pionu, chodź technik powiedział , że może to nie pomóc, gdyż na innej ulicy lokator miał problem podobny do mojego i nic to nie dało.

Coś tam robili...

 

 

 

 

Problem może być "miejski"... może dotyczyć całej sieci wodociągowej w dzielnicy...

 

@kintaro , jak wygląda sprawa tej wody u sąsiadów, napisz coś więcej o mieście, na przykład...

kamienica jest w górnej części miasta/dzielnicy?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...