Skocz do zawartości

Uslugi nieuciążliwe na dzialce uslugowej -co dokładnie.


Recommended Posts

Witam.

Na działce uslugowo-mieszkalnej jest zapis - zgoda na uslugi nieuciążliwe wg mpzp.

Gdzie znajdę jakie są to dokladnie usługi nieuciążliwe ?

Czy ewentualnie trzeba indywidualnie pytać w gminie.

Dokladnie pisze w planie....

"Dopuszcze się usługi wyłącznie nieuciążliwe tj; hotelerskie,handlu,biznesu,gastronomii,edukacji,kultury i sztuku,biurowe,sportu,ochrony zdrowia, w tym gabinety lekarskie i drobne rzemiosło.

Zakaz lokalizacji inwestycji zawsze znacząco i potencjalnie znacząco oddziaływujących na środowisko" .

 

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Mikolaj01 napisał:

Gdzie znajdę jakie są to dokladnie usługi nieuciążliwe ?

Chyba nie ma wykazu usług nieuciążliwych, bo to wszystkie takie które nie są objęte katalogiem tych uciążliwych.

Katalog uciążliwych masz tutaj:

https://www.infor.pl/akt-prawny/dzu.2019.187.0001839,rozporzadzenie-rady-ministrow-w-sprawie-przedsiewziec-mogacych-znaczaco-oddzialywac-na-srodowisko.html

Trochę tego jest.:icon_mrgreen:

 

Ale jest wiele ale i trochę dowolności interpretacyjnej w gminach, jak to u nas. Więc może jeszcze przeczytaj i to, bo chcąc się dowiedzieć dokładnie, być może będziesz musiał udać się właśnie do gminy.

https://www.eporady24.pl/czym_jest_nieuciazliwa_dzialalnosc_gospodarcza,pytania,8,113,3978.html

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Wiem ,że to zawsze był temat dyskusyjny.

Dlatego wrzuciłem .

Warsztat naprawa samochodow ,elektryka,mechanika.

Generalnie na tym samym obszarze ktory jest 1mn/u , czyli jednorodzinne mieszkalne i usługowe jest jeden warsztat - taka wlasnie naprawa - mechanika.

Tylko pytanie czy na innych warunkach nie był ten warsztat uwarunkowany - np; wcześniej jak był inny mpzp albo wz - tego nie wiem.

Link do komentarza

Jak trafisz na upierdliwego sąsiada to Ci nie da żyć. Wypadało by się dobrze zabezpieczyć, bo u brata się ostatnio diesel rozbiegał i sąsiad chciał policje wzywać, a to tylko kupa dymu była. A sam wyebał taką hurtownie 5 metrów od granicy, że brat ostatnio zachód słońca widział 10 lat temu.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć,   chciałbym poradzić się w kwestii kanalizacji. Otóż mój problem wygląda tak, że pomiędzy domem a studzienką rewizyjną kanalizacji, którą mam na działce uda mi się maksymalnie uzyskać różnice wysokości 90 cm na 7 metrach odległości.  Daje to spadek rury na tym odcinku około 13%.    Reasumując, na domu spadek 2%, pomiędzy domem a studzienką (7 metrów) 13% i pomiędzy studzienką a główną nitką 4%   Ja wiem, że optymalny spadek to 2% natomiast interesuje mnie czy ktokolwiek był zmuszony użyć tak dużego spadku i u niego to funkcjonuje. Znalazłem kilka informacji, że dopuszczalny jest spadek 15%.   Pozdrawiam Mikołaj.
    • Dzień dobry,  W maju ubiegłego roku zamieszkałem w domu. Dziś zauważyłem około 30 do 50 cm nad oknami dachowymi takie dziwne plamy na membranie. Te plamy na te chwile są suche membrana uniosła się do góry tak jak kartka papieru która jest zmoczona i potem wyschnie. Dach pokryty blachodachówką panelową. Strych nie jest ocieplony. Pomiędzy parterem a strychem legary z drewna i 35 cm wełny mineralnej. Wokół dwóch kominów i we wszystkich innych newralgicznych miejscach takie coś nie występuje.  Macie Państwo pomysły co to i czy to może być groźne ? Podejrzewam że ma to coś wspólnego z wykraplaniem się wody, lub niepoprawną obróbką okien dachowych.  
    • Liczyć na "niezniszczalność" paneli winylowych mógł tylko ktoś, kto nigdy nie miał gramofonu i nie słuchał płyt. Winylowych przecież. Byle czym się przecież rysują, nie tylko szafirową (bardzo twardy materiał) igłą.   Natomiast zupełnie innym materiałem jest laminat. I swoją opinie napisałem znając ten materiał. Kiedyś kuchenne meble były wykończane laminatem. Można też było kupować płyty laminowane, bez podkładu. Czyli tę wierzchnią strukturę, z której niektórzy robili nawet boazerię. Kawałki takiej płyty mam do dzisiaj, przydają się w domowym warsztacie. Jeśli nie będziesz sypał piasku pod nogi, to niełatwo je zarysować na podłodze.     To oczywiste, bo ich powierzchnia wody nie przepuści nawet przez tydzień, ale diabeł leży w szczegółach, czyli krawędziach, jak wcześniej wspominałem. Niby są zabezpieczane, ale nigdy nie wiemy czy nie ma tam jakichś nieciągłości i/lub mikrouszkodzeń Lepiej więc nie przekonywać się, że jednak są.  A woda wejdzie w najmniejszą mikro dziurkę, ale wyjść nią później nie chce. Takie wychodzenie pod postacią pary trwa później miesiące i lata. 
    • Tak tak wodę zbierać od razu bo jak będzie stała to wiadomo że żaden panel nie wytrzyma. Ja się jednak decyduje na panele.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...