Skocz do zawartości

Budowa domu


Recommended Posts

Albo wypis z miejscowego planu zagospodarowania, jeżeli taki uchwalono dla tego obszaru. Skąd pochodzi ta informacja o możliwości zabudowy działki? Jeżeli nie ma planu zagospodarowania albo decyzji o warunkach zabudowy to wszystkie tego typu deklaracje mogą okazać się niewiele warte. 

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Dzień dobry,

 

Chciałbym się podpiąć pod dyskusję, bo mam wrażenie, że mam zbliżony temat do rozmowy. Mam działkę rolną, którą zakupiłem jakiś czas temu, otrzymałem do niej warunki zabudowy, czy mogę na wybudować domek przeznaczony do celów rekreacyjnych do 35m2 na zgłoszenie, przy poniższej decyzji (wklejam urywki)? Pytam o formalności, ponieważ domek ma być domkiem rekreacyjnym na wakacje, czy w zimę, żeby odpocząć pod miastem :). I tutaj chciałbym zaznaczyć, ze przyśpieszony termin 21 dni działa, nie czekałem dłużej na decyzję. 

 

W decyzji jest WZ jest zawarta poniższa informacja:

image.thumb.png.e8716b4dae08ec8d9bd92584f51c74ea.png

1. Moje pytanie czy w związku powyższym należy robić zgłoszenie na budynek mieszkalny jednorodzinny (z pełnym projektem u architekta - większe koszty), czy jest dowolność zgłoszenia domku rekreacji indywidualnej? Wiem, że różnica polega na tym, że w przypadku takiego zgłoszenia domku do celów rekreacyjnych, nie ma potrzeby dołączenia profesjonalnego projektu i kosztownych dostosowań, a taki jak usłyszałem kosztuje (dostosowanie) około 5 do 6 tysięcy. Kupiłem projekt gotowy i czy w związku z decyzją Warunków zabudowy mieszkalnej muszę zaopatrzyć się w projekt dostosowany przez architekta? Czy wystarczającym będzie projekt budowlany zakupiony w internecie (mowa o projekcie "dom za 25 tyś" dostosowany przez wykonawcę)?

image.png.cd9e25a2211adcaa3a66ee6f0051d32b.png

 

2. Działka zakupiona została jako działka rolna, czy decyzja o warunki zabudowy wystarcza, czy jeszcze należy podjąć jakieś kroki przed zgłoszeniem? 

Poniżej też wycinek mówiący, że nie wymaga, ale chciałbym się upewnić

 

image.thumb.png.63f4c91b6a3c0472d94c06d4943b291a.png

 

3. Czy kierownik budowy jest niezbędny, mam wybranego wykonawcę, który twierdzi, że poprowadzi budowę i dziennik budowy samodzielnie. 

 

4. Jeśli chodzi o przyłącza to woda jest już zrobiona, kanalizacja ma się pojawić i też mam zapewnienie w tej kwestii. Umowa z dostawcą energii została podpisana i dostawca ma wymagania, jak poniżej:

 

image.png.3440a08885f0266b7d001864cadf05d7.png

 

Czy z punktu 1 projekt zagospodarowania działki może zostać dostarczony na mapie zasadniczej i oznaczony przeze mnie lub wykonawcę (taki jak do warunków zabudowy)?

pytam ponieważ w definicja jest zapis, jak poniżej:

image.png.24e71d60d9bc4bf524597b60701116a8.png

 

image.png.0bcea3acfad9952e8ad9e1e52c5f484d.png


Jak widać na powyższym obrazku jest informacja o terminie dostarczenia projektu zagospodarowania oraz rozpoczęcia prac, chyba ten termin się wydłuży, więc pewnie wystarczy to zgłosić do Operatora?

 

Dziękuję z góry za porady doświadczony osób :). 

 

 

 

 

Edytowano przez Hszbr (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...