Skocz do zawartości

ogrzewanie okoi


Recommended Posts

witam,

mam dylemat... planuje ogrzewanie domu za pomoca pompy ciepla + rekuperator i do tego kominek (ale kominek jako dodatek).

jak takim systemem najlepiej ogrzac pokoje (sypialnia + pokoje dzieciece + pokoj TV) polozone na pietrze budynku? z tego co sie orientuje nie jest najlepszym rozwiazaniem ogrzewanie pologowe jezeli na podlodze sa parkiety / drewno (Ze wzgledu na parametry izolacyjne drewna)... nie chce stosowac kaloryferow na 'pol sciany' bo takie moga ogrzewac pokoje ok 15-20 m2 przy podlaczeniu do pompy ciepla... slyszalem o rozwiazaniu polegajacym na wmurowaniu w sciany jakis specjalnych mat grzejnych wspolpracujacych z niskotemperaturowym ogrzewaniem albo wrecz 'zamurowaniu' rurek od ogrzewania podlogowego (swojego rodzaju wezownica) w scianach w pokojach!! czy ktos sie potkal z takim rozwiazaniem? czy to rzeczywiscie ogrzeje pomieszczenie? no chyba ze sam rekuperator pozwoli na otrzymanie temperatury ok 22C w pokojach dzieciecych....

Ew co innego mozna zastosowac zeby te pokoje byly cieple.
Link do komentarza
Cytat

witam,

mam dylemat... planuje ogrzewanie domu za pomoca pompy ciepla + rekuperator i do tego kominek (ale kominek jako dodatek).

jak takim systemem najlepiej ogrzac pokoje (sypialnia + pokoje dzieciece + pokoj TV) polozone na pietrze budynku? z tego co sie orientuje nie jest najlepszym rozwiazaniem ogrzewanie pologowe jezeli na podlodze sa parkiety / drewno (Ze wzgledu na parametry izolacyjne drewna)... nie chce stosowac kaloryferow na 'pol sciany' bo takie moga ogrzewac pokoje ok 15-20 m2 przy podlaczeniu do pompy ciepla... slyszalem o rozwiazaniu polegajacym na wmurowaniu w sciany jakis specjalnych mat grzejnych wspolpracujacych z niskotemperaturowym ogrzewaniem albo wrecz 'zamurowaniu' rurek od ogrzewania podlogowego (swojego rodzaju wezownica) w scianach w pokojach!! czy ktos sie potkal z takim rozwiazaniem? czy to rzeczywiscie ogrzeje pomieszczenie? no chyba ze sam rekuperator pozwoli na otrzymanie temperatury ok 22C w pokojach dzieciecych....

Ew co innego mozna zastosowac zeby te pokoje byly cieple.


Cze.Może być podłogówka pod parkiet ale o mocy dwukrotnie wyższej od zapotrzebowania
/czyli gęściej rurki/lub grzejniki ścienne np płytowe potrójne nie powinny być większe jak 1m na 0,6m trzeba sprawdzić w tabelach to robota dla hydraulika z wyższej pólki.Pozdro
Link do komentarza
OGRZEWANIE ŚCIENNE znane i szeroko stosowane jako ogrzewanie płaszczyznowe polega na ułożeniu rur grzejnych na fragmentach ścian ścian i przykryciu ich tynkiem. W Polsce jest kilku dydtrybutorów systemów ogrzewania ściennego zarówno z miedzi jak i z tworzyw sztucznych. Wpisz sobie w jakiejś wyszukiwarce: ogrzewanie+ścienne a na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Link do komentarza
Cytat

OGRZEWANIE ŚCIENNE znane i szeroko stosowane jako ogrzewanie płaszczyznowe polega na ułożeniu rur grzejnych na fragmentach ścian ścian i przykryciu ich tynkiem. W Polsce jest kilku dydtrybutorów systemów ogrzewania ściennego zarówno z miedzi jak i z tworzyw sztucznych. Wpisz sobie w jakiejś wyszukiwarce: ogrzewanie+ścienne a na pewno znajdziesz coś dla siebie.



dzięki wielkie za info! o to wlasnie mi chodzilo - nie wiem dlaczego sam wczesniej nie wpadlem na banalne rozwiazanie z googlami... jeden z producentow ma caly film instruktazowy jak to zrobic zeby bylo dobrze. teraz juz wiem ze to jest to czego szukalem icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Jak dla mnie,to ogrzewanie ścienne w budynku mieszkalnym ma same wady.Potrzebna jest duża powierzchnia grzejącej ściany,by takie ogrzewanie było efektywne.



Też nie jestem przkonany do tego typu ogrzewania. Podobo można sobie zamontować ogrzewanie w suficie ale czym to się je .. nie mam pojęcia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...