Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
wampir_wawelski

zgoda na przejazd

Recommended Posts

Witam,

moi rodzicom w końcu udało się zgromadzić trochę środków na budowę nowych 4 kątów, dlatego podjęli niezbędne kroki aby tę kąty wybudować. Jesteśmy na etapie przygotowywania wymaganych dokumentów do wydania pozwolenia i mamy problem z dojazdem.
Otóż, dojazd do posesji od drogi gminnej to jakieś 200m drogą utwardzaną, która ma 10 właścicieli i kilku dziesięciu użytkowników. Nie mamy przez tą drogę służebności bo też nie wydaje mi się możliwe zdobycia wszystkich osób u notariusza, których sami nie znamy mimo, że mieszkamy tam od pokoleń.
Do naszej działki odchodzi mała odnoga od tej drogi utwardzanej, która już graniczy bezpośrednio z naszym gospodarstwem, była przez Nas zawsze używana i stanowi jedyny sposób dotarcia do działki.

Mam pytanie, zgodnie z wymaganiami do pozwolenia, muszę złożyć podpisy wszystkich osób tych dróg/ właścicieli z nr PESEL. Niestety ten najbliższy nowy właściciel tego kawałeczka graniczącego z Nami nie chce rozmawiać o żadnym podpisie, chyba, że darujemy mu za to kilka arów działki rolnej.
Uważam, że to jest draństwo z jego strony, ktoś kto bywa na działce raz na rok tylko po to aby zobaczyć, czy jeszcze jest próbuje dorobić się tanim kosztem. Wszyscy wiemy, że niektóre przepisy są absurdalne jak moim zdaniem ten i nie wiemy co mamy zrobić?
Ten kawałek dojazdu nie ma służebności, czy ewentualne wniesienie do sądu o zasądzenie drogi koniecznej ominie ten problem i nie będziemy potrzebowali podpisu tego gościa??? Czy można to jakoś inaczej ominąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ustanowienie drogi koniecznej może nastąpić w wyniku porozumienia się stron i dokonania stosownego wpisu w księgach wieczystych lub na podstawie orzeczenia sądu, który określi warunki korzystania z tej drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×