Skocz do zawartości

Studnia w piwnicy


Recommended Posts

Witam.

 

Piszę do państwa bo mam problem kupiłem stary dom i znajduje się w nim studnia jakieś 2 metry od studni znajduje się otwór jakies 20cm i w niej znajduje się woda również. Przed domem znajduje się również studzienka ale taka mała na 50cm kręgi nikt nic nie wie o co tu chodzi. Ja bym chciał to zakopać i założyć drynacje ale nie wiadomo czy można zakopać te studnie aby mnie nie zalewało.

Może ktoś wie o jakimś fachowcu który by sprawdził i powiedział co robić. Pozdrawiam

Link do komentarza

Znaczy się sąsiedzi z tego co wiem to mają nie którzy studnie ale na zewnątrz.

Słyszałem od sąsiadów nie którzy ci co mają pieniądze mają drynacje tak Słyszałem niby. Znaczy się ta studnia jest na 5 kręgów przed domem nie można stwierdzić bo patyk wbija sie do metra dalej jest ciężko wbić.

Przed chwilą, retrofood napisał:

 

Przecież cię nie zalewa, bo w piwnicy nie ma śladów zalewania. Bo ni c takiego nie napisałeś.

Znaczy się od momentu jak zamontowałem pompę do wody wyciągania do studni to już nie zalewa bo tak to wody było nawet w piwnicy 10-15cm

Link do komentarza

Od jednej i drugiej studni możesz założyć dren, tzn rułe taką 110mm wsadzić, dobrze byłoby 50cm poniżej poziomu piwnicy, kwestia jak głęboko jest fundament, chociaż w fundamencie też można byłoby wykuć, ale to ryzyko. Także najlepiej wykopać pod fundamentem. Wykopać to bagienko z jednej i drugiej studni i do poziomu tej rury zasypać żwirem, żeby się dobrze sączyło. Niewiele więcej da się zrobić, bo nie wiadomo czy to są wody napływowe podskurnie, czy w obu studniach są jakieś czynne źródła. Rurę odprowadzić, tak żeby sobie swobodnie gdzieś ze spadkiem woda odpływała, pod warunkiem że spad na gruncie jest.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka







Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...