Skocz do zawartości

Kuchnia - kafelki


Recommended Posts

Mam pytanie.

Jesteśmy w trakcie remontu domu. Mamy zamówiona kuchnie i zastanawiamy się nad jedną rzeczą. Nie mamy jeszcze wybranych kafelek na ścianę między blatem a szafkami górnymi.

Czy można takie kafelki kłaść po montażu kuchni czy tego typu zabiegów się raczej nie praktykuje ?

Bardzo proszę o poradę.

Pozdrawiam

 

 

Link do komentarza

Wszystko można, ale w zasadzie pracę należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać. Jeśli postawisz teraz meble, to trzeba je będzie później odsuwać, a górne zdejmować. Przecież kafelki układa się tak, aby wchodziły za meble. Tym bardziej, jeśli kuchnia zamówiona, to prawdopodobnie mocowania będą stale. 

Dlatego zdecydowanie odradzam czekanie z układaniem kafelków na "po montażu kuchni". 

Link do komentarza
2 godziny temu, retrofood napisał:

Przecież kafelki układa się tak, aby wchodziły za meble.

To nie jest takie oczywiste... kleiłem również pomiędzy szafkami... niekoniecznie ZA... Są różne szkoły wykańczania przestrzeni pomiędzy szafkami - ostatnio coraz bardziej modne jest wykładanie tego miejsca taflą szkła hartowanego. A to można uczynić dopiero po zmontowaniu mebli, umiejscowieniu gniazdek elektrycznych, itp... przychodzi fachowiec, mierzy wszystko to, co mu potrzebne i "robią" taflę - jedną, czy kilka, jeśli są jakieś narożniki - i za kilka dni przyjeżdżają, kleją i... gotowe!!!

 

 

 

obraz.thumb.png.fcddeeff885afa1611520a36d3a2855f.png

 

Tak sobie klientka wymyśliła :bezradny: a wiadomo, że nasz klient - nasz PAN!!!

To robił mój syn dla niepełnosprawnej pani, jeżdżącej na wózku - stąd wolne miejsce pod jasną płytą indukcyjną... potrójne gniazdka elektryczne jeszcze nie założone...

Zmywarka i odpowiedni zlewozmywak na sąsiedniej ścianie...

 

 

 

Edytowano przez podczytywacz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
5 minut temu, podczytywacz napisał:

 .. przychodzi fachowiec, mierzy wszystko to, co mu potrzebne i "robią" taflę 

 

Ale pytanie było o kafelki, nie o taflę.

Ale oczywiście, wszystko można, co zaznaczyłem w swoim poście. Tylko pytanie ile kosztuje położenie kafelków pomiędzy zamontowanymi meblami (nie zabrudzić i nie uszkodzić), a położenie na gołej ścianie. Pytano o praktykowanie metody.

Link do komentarza

 

2 minuty temu, retrofood napisał:

 

Ale pytanie było o kafelki, nie o taflę.

 

TAK, WIEM!!! ale- jak wspomniałem - można kleić i po zamontowaniu mebli nad blatem - wtedy doszczelniasz silikonem do blatu i nie potrzebujesz żadnych listew przyblatowych...

 

A pytacz napisał:

 

2 godziny temu, Grygu napisał:

Nie mamy jeszcze wybranych kafelek na ścianę między blatem a szafkami górnymi.

więc wskazuję mu inną, niezbyt drogą, choć droższą od standardowych płytek, opcję!

 

Wykańcza na gładko ścianę, montuje meble i wybiera - płytki, czy może jednak szyba z HARTOWANEGO SZKŁA w jednym z tysięcy wzorów...

Link do komentarza
Dnia 20.08.2022 o 08:31, Grygu napisał:

Mam pytanie.

Jesteśmy w trakcie remontu domu. Mamy zamówiona kuchnie i zastanawiamy się nad jedną rzeczą. Nie mamy jeszcze wybranych kafelek na ścianę między blatem a szafkami górnymi.

Czy można takie kafelki kłaść po montażu kuchni czy tego typu zabiegów się raczej nie praktykuje ?

Bardzo proszę o poradę.

Pozdrawiam

 

 

Skoro kolejność robót została już narzucona, teraz trzeba wprawnego glazurnika i po temacie.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...