Skocz do zawartości

Remont generalny ocieplonej kostki z 73' - praca na podstawie projektu i zawieranie pisemnych umów na realizację prac


Recommended Posts

Witam użytkowników forum,
Zakładam swój temat o nadchodzącym remoncie wspomnianego w temacie domu i chciałbym usłyszeć opinię innych osób w pewnych kwestiach z nią związanych.

 

Na wstępie wymienię podstawowe prace, które są do wykonania.
- instalacja CO
- instalacje wod-kan
- instalacje elektryczne
- gładzenie ścian i sufitów
- drzwi
- druga łazienka na piętrze
- przeróbka na piętrze polegająca na niezależnych wejściach, do 3 oddzielnych pokoi (w tej chwili jeden jest przechodni)

 

Teraz konkrety:
Ponieważ z wykształcenia jestem inżynierem sanitarnym chciałbym przygotować projekt. Mam stosunkowo niewielkie doświadczenie, ale myślę, że sobie poradzę i mogę go wykonać.
No ok, więc w czym problem?
Mogę wziąć jednego fachowca, drugiego i trzeciego, tu chcę gniazdko, tam też, taki piec, takie rury i projekt jest mi zupełnie zbędny.
Więc po co mi ten projekt właściwie jest?
Chcę, żeby wszystko biegło swoim tempem i odbywało się na spokojnie.
Z czym mam wątpliwości?

 

Część właściwa, która mnie najbardziej interesuje
Jak budowlańcy i firmy remontowe reagują na podpisanie umowy o zakres prac?

 

Podam tylko jeden przykład jak ja to widzę w przypadku, gdy szukam kogoś, kto wygładzi ściany i sufity w domu.

Jest tyle, a tyle ścian, tyle sufitów. Umawiamy się na taką cenę za m2 ściany, inną za sufity, do tego cena za metr bieżący narożników (jakieś okna, drzwi, puszki), ewentualnie po wcześniejszych oględzinach fachowiec informuje z czym może mieć problem. Podpisujemy umowę, fachowiec przychodzi, robi jeden sufit i chce za to zapłaty, zrobił, więc płacę za sufit, zrobił kolejny płacę za kolejny itd itd.

Link do komentarza

Na swoim przykładzie mogę stwierdzić że z remontem starego domu jest trudniej bo się planuje to tam,to tu, tam okno,tam drzwi,tam rurkę,tam piec it'd a w rzeczywistości to różnie z tym bywa... Tego się nie da,to trzeba zrobić tak,a nie inaczej,to tu nie będzie bo musi być gdzie indziej... Podam przykład:

1. Przy robieniu elektryki tv miał być na ścianie większej, a okazało się że jak będzie na niej to nie wejdzie narożnik +stół i trzeba było zmieniać.

2. Okno chciałem dać nad dachem nad garażem a po zrobieniu dachu okazało się że nie zmieści się takie jakie miało być bo płyta klatki schodowej nie pozwoli. 

 

Z remontami starych domów nie da się wszystkiego co się chce ( w moim przypadku)

Co do fachowców to nie zdziwilbym się jak była by uzgodniona cena na daną robotę, a później nagle coś doszło,jeszcze tu.....jeszcze tam..... I cena zupełnie inna niż uzgodniona ...

Link do komentarza

Ok, jak kogoś stać wyłożyć 500-600tys na stan surowy, to sobie może snuć marzenia, co chciałby i jak zrobić. Natomiast remont generalny domu, nawet jak jest to 50cio letni dom, według mnie max w 300tys się zmieści. Natomiast autorze nie napisałeś w czym tak naprawdę masz problem. I jak tak samo twierdzę, że projekt tu jest nie potrzebny.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

1. Kup mniejsze spodnie ( po półtorej roku jestem na finiszu remontu i schudłem prawie 10 kilo)

2. Ile dasz radę rób sam. Ceny usług poszły w kosmos, a nawet jak nie zrobisz czegoś idealnie, to i tak po chwili przestaniesz na to zwracać uwagę. Co więcej, nie łudź się, że jak ktoś Ci to zrobi, to będzie idealnie. Będzie dobrze (w najlepszym wypadku). Gładzie i malowanie ogarniesz, jeśli nie masz dwóch lewych rąk. Wyburzanie działówek to też super zabawa. 

3. Ze specjalistami jeśli będziesz pisał umowy, wpisuj o ile ewentualnie może wzrosnąć cena, w razie nieprzewidzianych komplikacji.

4. Obfotografuj wszystko przed, w trakcie i po. (Ja zapomiałem i żałuję bo było by fajne porównanie)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...