Skocz do zawartości

Wylewka pod basen stelażowy


Recommended Posts

Witam mam zagwozdke bo chciałbym zrobić wylewkę pod basen stelażowy około 16m3 pojemności ma basen i wylewka miała by być mniej więcej 5/5m i grubości 10cm i moje pytanie jest takie czy jest jakiś beton który wytrzyma to bez zbrojenia? Wiem że są włókna do wzmacniania betonu ale czy to pomoże? 

Link do komentarza
19 godzin temu, Pawelban napisał:

Witam mam zagwozdke bo chciałbym zrobić wylewkę pod basen stelażowy około 16m3 pojemności ma basen i wylewka miała by być mniej więcej 5/5m i grubości 10cm i moje pytanie jest takie czy jest jakiś beton który wytrzyma to bez zbrojenia? Wiem że są włókna do wzmacniania betonu ale czy to pomoże? 

To zależy od obciążenia ale B20 i w górę to się an fundamenty budynku daje i jakoś stoją chałupy latami. 16 m3 to masz napór 16 ton na powierzchnię 25 m2. Tak zażartuję - tyle to by nawet styropian na parkingi wytrzymał :).

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Oczywiście że wylewka. Kupujesz 2 tony piasku, 20 worków cementu i siatke zbrojeniową, łącznie około 600-700zł. Do tego bele jakie deski szalunkowe. Pod kostkę, żeby się nie zapadła powinieneś zagęścić 20cm kruszywem, najmniej 10cm. Samo kruszywo najmniej 1000zł + 800zł za najtańszą kostkę + zagęszczarka 100zł za dobę. Tyle że do wylewki musisz betoniarkę też wypożyczyć.

 

Zapomniałem jeszcze o krawężnikach do kostki, 15zł za metr najtańszego, inaczej kostka się rozjedzie, oczywiście krawężniki musisz ułożyć na suchym betonie, czyli dodatkowo z 5-7 worków cementu + tona piasku. Do wylewki i płytek krawężników nie potrzebujesz, do płytek tona piasku na wyrównanie gruntu.

Link do komentarza
Dnia 15.08.2022 o 21:25, demo napisał:

Jak już to wystarczy wyłożyć kostką, a nie zasrywać działkę betonem.

Po sezonie basen złożysz i będziesz patrzał na ten placek betonowy.

 

Ja zrobiłem na paletach.
Palety a na górę styropian twardy (żeby wyeliminować szpary pomiędzy paletowymi deskami)
Po sezonie palety poszły na opał, trawa jak mi się basen znudził dała radę, nie ma śladu.
Nie betonuj i nie kostkuj, bo każdy basen kończy kiedyś swój żywot, a nie zawsze jest ochota ponownie stawiać nowy.
Ja tam chodzę od 2 lat do kumpla na kąpanko :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...