Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Konstrukcja ścianek bocznych lukarny z OSB


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Fachowcy zbudowali mi dużą lukarnę (5x6) z jednej strony dachu aby pozbyć się niepraktycznego skosu. Ścianki boczne lukarny zostały stworzone z płyt OSB. Na ściany została pociągnięta membrana z dachu, a następnie położona blacha.

 

Czy nie będzie problemów z takim rozwiązaniem ? Nie powinno się jakoś zaimpregnować płyty OSB ? Jak zapytałem fachowca o jakieś ocieplenie od zewnątrz, to powiedział, ze można tam włożyć między blachę na OSB wełnę 4cm. Bardzo proszę o porady.

Link to postu

Coś tam by dało zaimpregowanie, ale zasadniczy problem w tym, że 4cm to mało by zatrzymać wykraplanie się, bo jak się wykropli to musi gdzieś spłynąć. Nie jestem ekspertem, ale oceniam to jako błąd w sztuce, bo wystarczyło dać 10cm więcej przerwy.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link to postu

Od wewnątrz jest oczywiście miejsce na większą ilość ocieplenia. Z tym wykraplaniem chodzi o to, ze zewnętrzna warstwa ocieplenia jest zbyt cienka i woda się będzie skraplać po zewnętrznej części OSB? 

Link to postu

Jak od wewnątrz będzie izolacja, dajmy na to 15-20cm to tam dalej nic nie będzie się działo. Parowanie, czyli ruch powietrza ciepłego jest skupiona głównie na suficie, na bocznych ścianach chodzi tylko o grubość izolacji, żeby nie było za dużej różnicy w temperaturze. Czyli za tą izolacją nie będzie żadnego wykraplania, bo nie będzie skąd, także nic z tym OSB nawet niezabezpieczonym się nie stanie, jak nie nie będzie narażona np deszcz. Ja bym nawet nic tam nie dawał dodatkowo, lepiej żeby tam była cyrkulacja powietrza, bo te 4cm dodatkowo nic nie da, a przynajmniej będzie pewności, że będzie tam sucho.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dzięki. Widzę, że nie ma konsensusu co do zrywania starych powłok. Dowiedziałem się że cena za m2 to około 10 zł, co przy 200m2 ścian będzie kosztować mnie 2000 zł (200m2). Dogaduję już jakiś pracowników budowlanych aby mi to zrobili. 2k zł to nie jest znacząca kwota w skali wydatków na remont mieszkania czy nawet kosztów równania ścian, a jak ma wpływać na trwałość to myślę, że warto ją wydać.    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, argumenty i ciekawą dyskusję. 
  • Płytowe.    Tak.   Rozumiem, czyli w moim przypadku opory i tak już są duże więc instalacja "udźwignie" zasilanie dolne.   Kazali mi sobie zmierzyć grzejnik, oszacować moc na podstawie karty katalogowej Purmo i wstawić podobne     Wrzuciłem na fixly ogłoszenie, że potrzebuję konsultacji, aby pomógł mi podjąć decyzje i spojrzał na to co poprzednia ekipa (partaczy) zrobiła. Swoją drogą nadal ma poczucie że nie znalazłem nikogo świetnego, kto by szeroko ogarniał, a jak raz dałem się oszukać partaczom to teraz dalsze etapy remontu chcę prowadzić tylko szeroko konsultując i z nadzorem...   Mój zarządca nie wiele wiedział. Konserwator też... W końcu odesłali mnie do Pana który wymieniał w tym bloku instalację CO 10 lat temu. Mówi, że jest pompka i że przepchnie.    Dziękuję bardzo, za wszystkie odpowiedzi.   
  • Na przykład o tym że "pozostawia ściany "oddychające" dla pary wodnej,"- tylko 3% z tego co pamiętam, więc też słabo. Może jednak w pewnych warunkach i w połączeniu z tradycyjnymi systemami ocieplania, miała by ta tiochnika jakiś sens. Ale nie jako podstawowy system ocieplenia domu.
  • Każdy kominek, oprócz szpanu oczywiście, ma w polskich warunkach sens wyłącznie wtedy, kiedy pełni funkcję źródła ciepła. Kiedyś było to źródło ciepła podstawowe, dzisiaj przeważnie jest to źródło rezerwowe. Bo w polskich warunkach klimatycznych (i nie tylko), każdy dom powinien mieć dwa systemy ogrzewania. Podstawowe i rezerwowe. A skoro kominek ma pełnić rolę źródła ciepła awaryjnego, to nie może być zasilany paliwem takim samym jak ogrzewanie podstawowe. W dodatku powinno to być paliwo łatwo dostępne i odporne na kryzysy np. w transporcie. I tu nie ma wielkiego wyboru, do dyspozycji jest w zasadzie jedynie drewno. Zawsze dostępne w najbliższej okolicy, możliwe do pozyskania nawet samodzielnie.   Inaczej z kominka pozostaje jedynie mało przydatny szpan.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...