Skocz do zawartości

Konstrukcja ścianek bocznych lukarny z OSB


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Fachowcy zbudowali mi dużą lukarnę (5x6) z jednej strony dachu aby pozbyć się niepraktycznego skosu. Ścianki boczne lukarny zostały stworzone z płyt OSB. Na ściany została pociągnięta membrana z dachu, a następnie położona blacha.

 

Czy nie będzie problemów z takim rozwiązaniem ? Nie powinno się jakoś zaimpregnować płyty OSB ? Jak zapytałem fachowca o jakieś ocieplenie od zewnątrz, to powiedział, ze można tam włożyć między blachę na OSB wełnę 4cm. Bardzo proszę o porady.

Link do komentarza

Coś tam by dało zaimpregowanie, ale zasadniczy problem w tym, że 4cm to mało by zatrzymać wykraplanie się, bo jak się wykropli to musi gdzieś spłynąć. Nie jestem ekspertem, ale oceniam to jako błąd w sztuce, bo wystarczyło dać 10cm więcej przerwy.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Jak od wewnątrz będzie izolacja, dajmy na to 15-20cm to tam dalej nic nie będzie się działo. Parowanie, czyli ruch powietrza ciepłego jest skupiona głównie na suficie, na bocznych ścianach chodzi tylko o grubość izolacji, żeby nie było za dużej różnicy w temperaturze. Czyli za tą izolacją nie będzie żadnego wykraplania, bo nie będzie skąd, także nic z tym OSB nawet niezabezpieczonym się nie stanie, jak nie nie będzie narażona np deszcz. Ja bym nawet nic tam nie dawał dodatkowo, lepiej żeby tam była cyrkulacja powietrza, bo te 4cm dodatkowo nic nie da, a przynajmniej będzie pewności, że będzie tam sucho.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka





Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...