Skocz do zawartości

Trzmielina z Archonu czy Pigwa Archetonu?


Recommended Posts

Prosze o pomoc w wyborze projektu.
W Trzmielinie ( biuro archon) bardzo mi sie podoba rozkład pomieszczeń ale obawiam sie że projekt ten jest za duży względem mojej działki -700 m,
natomiast Pigwa (archeton) wydaje mi sie prostsza i tańsza w budowie.
Co myślicie i tych projektach? każda sugestia , uwaga jest dla mnie bardzo cenna:)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Prosze o pomoc w wyborze projektu.
W Trzmielinie ( biuro archon) bardzo mi sie podoba rozkład pomieszczeń ale obawiam sie że projekt ten jest za duży względem mojej działki -700 m,
natomiast Pigwa (archeton) wydaje mi sie prostsza i tańsza w budowie.
Co myślicie i tych projektach? każda sugestia , uwaga jest dla mnie bardzo cenna:)


Dach kopertowy zmniejsza poddasze dużo bardziej niż dach dwuspadowy.
Jest za to dużo droższy. A okna połaciowe producenci wymyślili, bo są potrzebne do przebudowy poddasza nieużytkowego na użytkowe. Używa się ich z konieczności. Z kilka lat, jak przeminie moda na takie domy, będą one niesprzedawalne!
Brońmy się przed głupotą projektantów!!
Link do komentarza
Cytat

Dach kopertowy zmniejsza poddasze dużo bardziej niż dach dwuspadowy.
Jest za to dużo droższy. A okna połaciowe producenci wymyślili, bo są potrzebne do przebudowy poddasza nieużytkowego na użytkowe. Używa się ich z konieczności. Z kilka lat, jak przeminie moda na takie domy, będą one niesprzedawalne!
Brońmy się przed głupotą projektantów!!



To czy ktoś wybierze dach dwuspadowy czy kopertowy to kwestia gustu lub pojemności portfela budującego. Projektanci wychodząc na przeciw potrzebą projektują takie domy jakie wymyślają sobie budujący, jak ktoś chce mieć wieżyczki to niech sobie buduje. Co do sprzedawalności czy niesprzdawalności jakoś nie myślę o tym budując dom, że za jakiś czas będę chciał go sprzedać raczej myślę o tym jak dobrze go zbudować żeby wystarczył mi do końca moich dni i jeśli mnie stać na dach czterokopertowy to bym się nie zastanawiał, bo przez resztę życia mozakrz będziesz musiał w tym domu żyć i codziennie na niego patrzeć i myśleć "kurcze jednak mogłem zrobić dach kopertowy
Link do komentarza
Cytat

Prosze o pomoc w wyborze projektu.
W Trzmielinie ( biuro archon) bardzo mi sie podoba rozkład pomieszczeń ale obawiam sie że projekt ten jest za duży względem mojej działki -700 m,
natomiast Pigwa (archeton) wydaje mi sie prostsza i tańsza w budowie.
Co myślicie i tych projektach? każda sugestia , uwaga jest dla mnie bardzo cenna:)


ten dom z brązowym dachem jest drozszy w budowie.
Ale taki duży dom na tak małej działce nie będzie dobrze wyglądał.
drugi projekt będzie tańszy w budowie (i eksploatacji) bo jest mniejszy i na działkę 700m bardziej pasuje.
A jeśli chodzi o dach, czy kopertowy czy dwuspadowy - to nie ma znaczenia - zależy co tobie sie podoba.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...