Skocz do zawartości

komórka na strychu


kintaro

Recommended Posts

Piszę z takim zapytaniem. Posiadam drukarkę na odzież. Na chwile obecną wydzieliłem jeden pokój w mieszkaniu na pracownię i drukuję w pokoju. Za niecałe dwa miesiące urodzi mi się syn i pracowni nie może być już w mieszkaniu. Mieszkam na samej górze kamienicy (3 piętro). Na moim piętrze nie ma żadnych sąsiadów, jest tylko strych. Na głównym strychu mam komórkę nieznacznie mniejszą niż pokój, w którym aktualnie pracuje. Wpadłem na taki pomysł, aby to pomieszczenie przeznaczyć na nową pracownię. Już opróżniłem całą komórkę. Mam taki plan żeby po prostu na każdą ścianę + podłogę + sufit zamontować płytę osb. Wiadomo teraz w lato jest dość mocno gorącą na strychu, nagrzewa się od dachu. Pomyślałem jeszcze żeby przed płyty osb umieścić wełnę izolacyjną. Nie jestem jakimś specem czy ekspertem od budowlanki, dlatego chciałem podpytać, czy takie coś zda egzamin? Czy sama wełna spowoduje, że w lato w takim pomieszczeniu na strychu będzie znośna temperatura do pracy dla mnie i drukarki? Dzięki za odpowiedzi :)

 

Link do komentarza

To na ile temperatura i w ogóle warunki będą do przyjęcia zależy od grubości izolacji oraz od wentylacji. Ale tu bardzo ważne jest zapewnienie wentylacji (wymiany powietrza) pomiędzy izolacją z wełny i podkładem pod pokryciem dachu. W starej kamienicy spodziewałbym się papy na deskach jako podkładu. Pomiędzy wełną i deskami trzeba zostawić drożną szczelinę powietrzną. Inaczej drewniana konstrukcja może ulec zawilgoceniu. A wtedy będzie podatna na zagrzybienie. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...