Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Naprawienie fuszerki montażu markizy


Recommended Posts

Witam

Przychodzę z pytaniem jak naprawić fuszerkę, którą odwalił teściu montując markizę? Myślę, że zdjęcia mówią wszystko. Myślałem o tym aby wkleić z powrotem ocieplenie i zamontować to prawidłowo i logicznie.


Pozdrawiam i można się śmiać dowoli :D

 

IMG_20220804_081650.jpg

IMG_20220805_112304.jpg

Link to postu

Ja pierdziu, po co on wyżeźbił to ocieplenie? :zalamka:

Widać że chciał dobrze. xD

 

Oczywiście najlepiej zaklej to, tylko czy masz tynk tego koloru, a wytnij tylko styropian pod te wsporniki.

A w wycięte otwory wstaw klocki drewniane pod te trzymadła markizy.

Można też wykonać z płaskownika takie trzymadła w kształcie litery U z wywiniętymi brzegami i do nich potem przykrecasz te trzymadła na markizę. Oczywiście pod te wywinięcia wycinasz styropian, który potem zakleisz. To jest taka opcja żeby nie dawać drewnianych dystansów.

 

Ja właśnie tak mam zrobione bo mam podobny układ lokalizacji takiej markizy, ale do tego jest jeszcze uskok. Więc była konieczność wyrównania tej różnicy odległości do samej ściany.

Tak to wygląda:

IMG_20220805_160517.thumb.jpg.7ed85288a77cec0453310480e90975c6.jpg

IMG_20220805_163334.thumb.jpg.f426d5e4f20fe05e7393a5940db08d6f.jpg

 

 

Link to postu

Twierdził, ze nie ma tak długich śrub/kołków itd :D I że to się nie utrzyma :D mało tego z jednej strony przebił się na drugą stronę do kuchni, istna rzeźnia. To nie jest u mnie zrobione tylko u niego, zostałem poproszony przez teściową o naprawę tej fuszerki :D to nie pierwsza jego taka fuszerka, można magazyn 40stronicowy z jego kapitalnymi pomysłami zrobić.

 

W każdym razie podoba mi się pomysł @demo wygląda to zacnie i profesjonalnie bez rujnowania ocieplenia :D , planowałem wsadzić tam jakieś dystanse/wspornik i resztę przykrzyć styropianem. Czy mam tynk w tym kolorze? Absolutnie nie :D

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Nie ja w tym jestem stroną kupującą. A idzie dojść jaki strop powinien być? W coś wątpię że projekty z 1978 roku są gdzieś dostępne dla danej nieruchomości.
  • Postępowanie karne nie zostanie rozpoczęte, jeżeli minęło 5 lat od popełnienia samowoli budowlanej.   Natomiast sankcji administracyjnych można spodziewać się zawsze, ponieważ nie przedawnia się złamanie przepisów.   Przeróbki przed 1995 rokiem  można zalegalizować i jednocześnie można je objąć amnestią, należy jednak spełnić dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, obiekt musi znajdować się na działce, która posiada status działki budowlanej zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego. Po drugie, samowola nie stanowi żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi. Nie może również pogarszać warunków zdrowotnych w najbliższym otoczeniu. Możesz kupić i sam się tym zająć, jak ci to przeszkadza, przebrniesz przez papirologię i tyle w temacie. A może szukasz haka na swojego sąsiada? 
  • Profile tnie się na zimno nożycami, żeby nie uszkodzić cynku.   Wtopione opiłki metalu, miska do wymiany. Jeżeli kropki znajdują się na zewnątrz muszli trzeba sprawdzić stan glazury, terakoty, również w nią metal się wtapia. Uszkodzić można również szybę w oknie, jeżeli jest okno, albo lustro, szkło kabiny, itd.  Obciążyć przebierańca "fachofca".  
  • To na pewno nie był fachowiec tylko partacz ostatniego sortu. Niech teraz zapłaci za to co zepsuł, bo wyczyścić się tego nie da.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...