Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Domowe stacje ładowania samochodów


Recommended Posts

Ładując samochód elektryczny z instalacji domowej, możemy jeździć naprawdę tanio. Przejechanie 100 km pochłania około 20 kWh energii. Co przy jej obecnych cenach w taryfie dla gospodarstw domowych oznacza wydatek ok. 16 zł. Dla porównania, nawet bardzo oszczędny samochód spalinowy (6 l/100 km) musielibyśmy zatankować za prawie 50 zł. Aby wygodnie korzystać z taniego prądu, powinniśmy jednak kupić domową stację ładowania.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/instalacje-elektryczne/a/102686-domowe-stacje-ladowania-samochodow

Link to postu
Gość Samochody Elektryczne Kraków / Małopolska
Z tymi kosztami jazdy to trochę kłamstwo. Bo nie uwzględniacie w artykule w ogóle taryfy nocnej, gdzie ładowanie kosztuje dwukrotnie mniej! Zatem jazda 100 km elektrykiem wynosi (Tauron, taryfa g12w), jakieś 4-5 zł, a nie 8! Proszę nie wprowadzać czytelników w błąd.
Link to postu
6 minut temu, Gość Samochody Elektryczne Kraków / Małopolska napisał:

Z tymi kosztami jazdy to trochę kłamstwo. Bo nie uwzględniacie w artykule w ogóle taryfy nocnej, gdzie ładowanie kosztuje dwukrotnie mniej! Zatem jazda 100 km elektrykiem wynosi (Tauron, taryfa g12w), jakieś 4-5 zł, a nie 8! Proszę nie wprowadzać czytelników w błąd.

Można też kupić wiatrak i poczekać aż wiatr zawieje, będzie jeszcze taniej. Proszę nie wprowadzać czytelników w błąd.

Link to postu
1 godzinę temu, Gość Samochody Elektryczne Kraków / Małopolska napisał:

trochę kłamstwo

To tak jak z tą ciąża...

Nie można być TROCHĘ W CIĄŻY, tak jak nie można TROCHĘ KŁAMAĆ...

W tej jeszcze chwili, ten kto kupuje samochód elektryczny, ma tyle kasy, że stać go na tankowanie paliwa, nawet w obecnej sytuacji... Tłumaczy się EKO, troską o planetę i innymi bzdetami...

A ZIEMIA już dostała po doopie przy wyprodukowaniu każdego jednego elektryka, każdego jednego akumulatora, każdej jednej stacji ładowania... i nadal dostaje przy wytwarzaniu każdej kWh energii elektrycznej :zalamka:!!!

 

I to jest WPROWADZANIE LUDZI W BŁĄD!!!

Link to postu
Elektryki mają wiele wad i moim zdaniem nie są jeszcze zbyt opłacalne w zakupie. Ew Tesla Model 3 używana - dla osób, które dużo jeżdżą np. taxi. Natomiast jedna niewątpliwa zaleta aut elektrycznych to niezależność. Ładujesz u siebie a te orleny, lotosy itp można zaorać i zasadzić piękne lasy :)
Link to postu
40 minut temu, Gość pioter napisał:

Natomiast jedna niewątpliwa zaleta aut elektrycznych to niezależność. Ładujesz u siebie a te orleny, lotosy itp można zaorać i zasadzić piękne lasy :)  

Albo będziesz miał złudzenia, albo niezależność jak se kupisz generator na silnik diesla. 

Link to postu
3 godziny temu, Gość pioter napisał:

jedna niewątpliwa zaleta aut elektrycznych to niezależność

NIEZALEŻNOŚĆ :takaemotka: 

 

Od czego jesteś niezależny, jak jedziesz z Przemyśla, dajmy na to - do Szczecina? Przy 400 km zasięgu bez używania klimatyzacji w dzień taki, jak dziś...

Bo ja tankuję do pełna i spokojnie na "jednym załadowaniu" mam zasięg 900, do 950 km... z klimatyzacją :509:

 

 

3 godziny temu, Gość pioter napisał:

można zaorać i zasadzić piękne lasy

I chrust w nich zbierać...

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Mam taki wykusz gdzie nie ma narożników betonowych tylko będą łączniki 90st. Majstry zostawili murek z gazobetonu na 23 cm ale wydaje mi się że to za dużo gdyż ocieplenia będzie 20 cm a dodając piankę/klej 1.5cm to murek będzie wystawał spod styropianu. Więc trzeba wyciąć gazobetonu trochę. Ale jeden przedstawiciel po pomiarze okien powiedział żeby nie robić sobie problemu tylko dokleić jakiś pasek styropianu (np. 5x5cm) na ten kawałek muru jak na rys 1.        Ja widzę tutaj kilka problemów: * Mostki - mały doklejony kawałek ok 5x5 cm  to jednak za mało * Wygląd - po narysowaniu to sobie w 3D widzę że nie będzie to ładnie - rys. 4 * Obróbka tego doklejonego kawałka będzie raczej też kłopotliwa     Ja chciałbym to wyciąć by zamiast 23 cm zostawić ok 19 cm (lub doradźcie ile) tak żeby styropian 20 cm polegał na tyle by móc dojść estetycznie do prowadnicy rolet jak na rys 2.      I tu właśnie pytanie. Chciałbym zastosować prowadnice rolet wąskie typu slim, one mają chyba ok 3m zgadza się?. Czy można je zamontować na ościeżnicy tak jak pokazane na niebiesko na rys. 3 czyli ok 2.5 cm od ościeżnicy by styropian zaszedł na ościeżnicę na te 2,5cm? Jeden przedstawiciel uważa że każde prowadnice muszą dolegać prawie do lica ościeżnicy od strony muru więc bez znaczenia czy będą wąskie czy zwykłe, to na ościeżnicę może zajść zawsze taka sama grubość styropianu (jak na rys 5 poniżej)        
  • też mam takie dwa okna 150x150 ale nie wydaje mi się żeby były praktyczne jako jednoskrzydłowe i chyba podzielę je na dwa skrzydła. Co do wagi to czy zawiasy ukryte nie mają większej nośności?
  • Ta część  tematu została wyczerpana przez kolegę Retrofooda.
  • Nie ja w tym jestem stroną kupującą. A idzie dojść jaki strop powinien być? W coś wątpię że projekty z 1978 roku są gdzieś dostępne dla danej nieruchomości.
  • Postępowanie karne nie zostanie rozpoczęte, jeżeli minęło 5 lat od popełnienia samowoli budowlanej.   Natomiast sankcji administracyjnych można spodziewać się zawsze, ponieważ nie przedawnia się złamanie przepisów.   Przeróbki przed 1995 rokiem  można zalegalizować i jednocześnie można je objąć amnestią, należy jednak spełnić dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, obiekt musi znajdować się na działce, która posiada status działki budowlanej zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego. Po drugie, samowola nie stanowi żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi. Nie może również pogarszać warunków zdrowotnych w najbliższym otoczeniu. Możesz kupić i sam się tym zająć, jak ci to przeszkadza, przebrniesz przez papirologię i tyle w temacie. A może szukasz haka na swojego sąsiada? 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...