Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Co trzeba wiedzieć o ogrzewaniu domu prądem?


Recommended Posts

Wykorzystanie prądu elektrycznego do ogrzewania domu uznawane jest za najdroższy sposób na pozyskanie energii cieplnej, ale niekiedy ze względu na niskie koszty inwestycyjne, taki sposób ogrzewania pomieszczeń można stosować jako przejściowy, awaryjny czy nawet docelowy.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/instalacje/baza-wiedzy/urzadzenia-i-akcesoria-grzewcze/50329-co-trzeba-wiedziec-o-ogrzewaniu-domu-pradem

Link to postu
Elektryczne ogrzewanie podłogowe to dziś jedyny rozsądny system dla nowo budowanych , jak i remontowanych budynków, w szczególności mieszkaniowych. Autor odradza ten sposób ogrzewania dla budynków mieszkalnych, prawdopodobnie z braku wiedzy i doświadczenia. Cała Skandynawia jest tak ogrzewana, a oni wiedzą o ogrzewaniu wszystko. Od pomp ciepła już odchodzą, a my mamy je za cudo techniki. Zagrzew wody centralnego ogrzewania piecem elektrycznym chyba tylko u nas jeszcze funkcjonuje. Poważni producenci dawno się z tego wycofali. Grzejnik elektryczny to nie system ogrzewania dla domu, można nim dogrzać pomieszczenie np. jako suszarka ręcznikowa w łazience. Piec akumulacyjny ? Bez komentarza. Przydział mocy dla domu jednorodzinnego na poziomie 20 kW w zupełności wystarcza w przypadku zastosowania elektrycznego ogrzewania podłogowego oraz pojemnościowego podgrzewacza wody, który jest dużo bardziej komfortowy w użytkowaniu niż przepływowy, nie dający radę w zimowym okresie. Reasumując. Artykuły są często sponsorowane i ukierunkowane, a zadowolonym użytkownikom elektrycznego ogrzewania podłogowego nie chce się z tym walczyć. Niech inni instalują gorsze
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Nie ja w tym jestem stroną kupującą. A idzie dojść jaki strop powinien być? W coś wątpię że projekty z 1978 roku są gdzieś dostępne dla danej nieruchomości.
  • Postępowanie karne nie zostanie rozpoczęte, jeżeli minęło 5 lat od popełnienia samowoli budowlanej.   Natomiast sankcji administracyjnych można spodziewać się zawsze, ponieważ nie przedawnia się złamanie przepisów.   Przeróbki przed 1995 rokiem  można zalegalizować i jednocześnie można je objąć amnestią, należy jednak spełnić dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, obiekt musi znajdować się na działce, która posiada status działki budowlanej zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego. Po drugie, samowola nie stanowi żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi. Nie może również pogarszać warunków zdrowotnych w najbliższym otoczeniu. Możesz kupić i sam się tym zająć, jak ci to przeszkadza, przebrniesz przez papirologię i tyle w temacie. A może szukasz haka na swojego sąsiada? 
  • Profile tnie się na zimno nożycami, żeby nie uszkodzić cynku.   Wtopione opiłki metalu, miska do wymiany. Jeżeli kropki znajdują się na zewnątrz muszli trzeba sprawdzić stan glazury, terakoty, również w nią metal się wtapia. Uszkodzić można również szybę w oknie, jeżeli jest okno, albo lustro, szkło kabiny, itd.  Obciążyć przebierańca "fachofca".  
  • To na pewno nie był fachowiec tylko partacz ostatniego sortu. Niech teraz zapłaci za to co zepsuł, bo wyczyścić się tego nie da.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...