Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Na co przykleić bloczki suporeksu pod drzwiami wejściowymi ?

Recommended Posts

Chcę przygotować otwór drzwiowy przed instalacją drzwi wejściowych do domu.

DSCN6440.thumb.JPG.4a8a3d9757502643258d505ae3d2aca7.JPG

Przygotowałem sobie bloczki z betonu komórkowego i chciałbym wykorzystać do przyklejenia tego zaprawę tynkarską, której mi zostało trochę po tynkowaniu łazienki a pionowe szczeliny wypełnić klejem cienkowarstwowym do gazobetonu, którego również mam jeszcze worek.

Ewentualnie do zaprawy mogę jeszcze dodać cementu 42,5 i żwir, resztkę po robieniu posadzki.

Czy to dobry pomysł, czy też "musi" to być zaprawa murarska ?

Zaprawa tynkarska jest do tynkowania...

Z dodatkowym cementem będzie "trzymać" bloczki, ale musisz użyć go w większej grubości i  stworzysz ewentualność powstania mostka termicznego w tym miejscu...

Wklej przy pomocy kleju cienkowarstwowego do gazobetonu, którego masz jeszcze worek... nieprawdaż...

26 minut temu, podczytywacz napisał:

Wklej przy pomocy kleju cienkowarstwowego do gazobetonu,

Chciałem wykorzystać zaprawę tynkarską bo myślałem, że będzie mocniejsza niż klej cienkowarstwowy ale jeśli nie miałem racji, to użyję kleju, tyle że, jak rozumiem jego warstwa będzie musiała być cieńsza a bloczki dokładniej dopasowane.

31 minut temu, podczytywacz napisał:

stworzysz ewentualność powstania mostka termicznego w tym miejscu

Pomyślałem o tym i między bloczek a boczną stronę posadzki chcę włożyć pionowo płytę styropianu, takiego jaki jest pod posadzką. Mam jeszcze parę płyt 4 i 5 cm grubości o przenikalności cieplnej 0,035 więc raczej wystarczy. Bloczek suporeksu zetnę na 20 cm głębokości więc po ułożeniu go na równi z wewnętrzną ścianą, powstanie pionowa szczelina ok. 5 - 6 cm, w sam raz na płytę styro. 

Jeśli ktoś ma lepszy pomysł jak to zrobić, to proszę o podpowiedź.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Dziękuję za lekturę na piątkowy wieczór. Dziękuję w ogóle wszystkim, którzy się wypowiedzieli w moim wątku. Doceniam i napewno wezmę sobie do serca Wasze porady. Przede mną weekend na sprawdzenie wszystkich spraw dotyczących działki a we wtorek zapadnie ostateczna decyzja. Jeśli chcecie to oczywiście podzielę się z Wami wszystkim tym przez co musiałem "przejść" i jak sprawa się zakończyła. Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla Wszystkich, którzy zabrali głos w moim poście. A korzystając z okazji, życzę wszystkim budującym i nie tylko udanego weekendu
    • Patrząc na to od tej strony, nie jest pewne, że Ci, którzy mają większe domy, są w większości bogatsi Wielu buduje domy na kredyt - czy są bogatsi? Szczególnie teraz, spłacając wielką ratę? Nie sądzę Według mnie Ci, którzy budują bez wielkiego kredytu mniejszy metraż, są mądrzejsi i bogatsi Wielu wybudowało dom bez totalnie żadnej wiedzy teoretycznej i żałują "po latach" metrażu i formy. Wybudowaliby mniejszy i może parterowy, bez schodów ... bo latka lecą, a chodzić po schodach wiele razy dziennie trzeba pomimo tego, że kręgosłup boli Okna na piętrach i nad otwartymi do samej góry parterami umyć trzeba   Tak, że nie zawsze to kwestia "stać albo nie stać" Wiem, co powiesz. Że większy dom więcej kosztuje i jeśli trzeba będzie sprzedać, to więcej kasy wpłynie do kieszeni. Czy aby na pewno? Target osób, którzy chcą duży dom, nie jest chyba taki spory. Czyli co? Czyli trudno go sprzedać Dwa - ludzie raczej wolą budować swój, po swojemu - według siebie, a nie kupować taki, w którym coś i tak trzeba zmienić    Więc ponawiam pytanie - czy na pewno to kwestia bogactwa?
    • Ale Ty piszesz o tym co ludzie mają i na co ich stać, a ja piszę o poglądach. Ale jak tak patrzysz to masz rację bo zapewne biedniejszych jest więcej niż tych których stać na więcej. To oczywiste. Choć i to się powoli zmienia.   to dopisałem wżej po edycji, pewnie nie przeczytałeś   Powiedz że do teraz o takich poglądach nie miałaś pojęcia.
    • Pewnie więcej znalazłabym ich na forum blokersów i sympatyków domków do 50 m2, niż na forum budujemy dom No nic, co pogadaliśmy, to nasze Czasem warto poznać inny punkt widzenia  
    • Piszę nowy wątek, bo nie mogę znaleźć tamtego, gdzie opisywałem swoje balkony. A że dopiero teraz mam czas się tym zająć, muszę trochę je uzupełnić. Górny balkon jest w dużo gorszym stanie i zanim położymy papę termozgrzewalną muszę uzupełnić trochę te nierówności. Kumpel doradził mi, żebym użył zaprawy do naprawy betonu Ceresit, albo Weber, ale ani tej, ani tej nie można w żadnym markecie dostać, a na jednym z największych składów w Krakowie doradzili mi coś takiego:https://products.kerakoll.com/pl-PL/p/geolite-40 To co trzeba uzupełnić, a wcześniej zerwać ruchome lastriko wygląda tak:   Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka    
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...