Skocz do zawartości

Recommended Posts

Drodzy forumowicze!

 

Niedawno kupiliśmy mieszkanie w stanie deweloperskim (nie od dewelopera, dłuższa historia) i mamy w nim dwa balkony. Jeden balkon jest w dobrym stanie ma wykonaną hydroizolację, ogólnie wygląda dobrze. Natomiast drugi balkon o długości 7.2 metra był przykryty papą (?) lub  czymś podobnym. Cokolwiek to było, było bardzo popękane i widać było, że naciągnęło wodę. Zerwałem całość. Okazało się, że pod tym prawie stała woda, całość była bardzo  mokra, blacha która był okuty balkon dosłownie zgniła (budynek jest oddany w 2019 roku). Obecny stan balkonu jest taki jak na zdjęciach. W kilku miejscach mam 4cm dziury w wylewce aż do folii pod która jest styropian. Styropian jest mokry w dotyku, w jednym miejscu pod drzwiami chyba jest pęknięta folia, bo drobny gruz w dziurze stał się wilgotny.

 

Cały balkon starałem się suszyć gdzieś ze 3 tygodnie, jak lało to przykrywałem plandeką.

 

Balkon jest ocieplony razem z resztą budynku. Na zewnętrznej krawędzi balkonu trzyma się około 2cm pasek betonu. Mój plan był taki, aby całość zagruntować ceresitem ct 17, a następnie zrobić wylewkę (weber floor 1000) po prawie całej powierzchni balkonu. W dziurze gdzie widać folię, wychodzi że będzie około 7cm wylewki. Chcę tą wylewkę zrobić do poziomu tego paska betonu na zewnętrznej krawędzi. Spadek po czymś takim powinien być około 1%. Postaram się go zwiększyć zaprawą wyrównującą, ale w to dalszej części prac.

 

Na ten moment chciałem zapytać czy to co zamierzam zrobić ma sens. Dokładnie chodzi mi o ten mokry styropian pod wylewką, oraz tak naprawdę o to czy mogę "nalać" betonu do poziomu tego rancika od ocieplenia.

 

Z góry dziękuję za rady/uwagi.

 

Pozdrawiam

Tomek

IMG_20220719_123735.jpg

IMG_20220719_123729.jpg

IMG_20220718_155511.jpg

IMG_20220718_155517.jpg

IMG_20220718_155524.jpg

IMG_20220718_155532.jpg

Link do komentarza

Ze zdjęć trudno wywnioskować jaka jest konstrukcja balkonu i bazą do dalszych działań powinna być dokumentacja techniczna płyty balkonowej lub przeprowadzona ekspertyza. Należy raczej liczyć się z koniecznością zerwania warstwy wierzchniej i  wylania jej na nowo z uwzględnieniem hydroizolacji wyprowadzonej na ścianę domu.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...