Skocz do zawartości

Wzmocnienie podziurawionej (nawierconej) ściany


Recommended Posts

Mam problem, że tak powiem niewielki w skali i ciężko znaleźć kogoś dobrego, kto mi go rozwiąże. Stąd też moje pytanie na forum.

Ścianka działowa zbudowana na pojedynczym POROTHERM 11,5 została nawiercona na niewielkiej powierzchni (1m2) 16 razy. Wiercenia głębokie, wiertłem fi 10, otwory oddalone od siebie o kilka-kilkanaście cm.

Nie znam się na budowlance, wiec zapytam czy istnieje sposób by wypełnić te otwory tak, by jednocześnie wzmocnić osłabioną ścianę? Zastanawiałem się nad wykorzystaniem kotwy chemicznej ale może lepiej byłoby wstrzyknąć tam beton?

Wiem, że najlepiej byłoby pewnie zburzyć ścianę i postawić ją na nowo, ale wolałbym tego uniknąć jeśli istnieje inne rozwiązanie o akceptowalnej jakości.

Link do komentarza

Czy ta ścianka ma być dodatkowo obciążona jakimiś wielkimi szafkami, czy olbrzymim telewizorem?

 

Wydaje mi się, że jesteś przeczulony i nie masz o co się martwić... wypełnij te otwory jakąkolwiek zaprawą, wyrównaj ściankę, zamaluj i śpij spokojnie...

 

Pokaż może fotkę tego jednego metra kwadratowego...

 

Powiedziałbym, że otwór fi 10 to raczej mały otwór...

Link do komentarza
15 minut temu, podczytywacz napisał:

Czy ta ścianka ma być dodatkowo obciążona jakimiś wielkimi szafkami, czy olbrzymim telewizorem?

(...)

Pokaż może fotkę tego jednego metra kwadratowego...

Obciążenie łącznie do 25 kg (TV z uchwytem). Nie mam teraz jak zrobić zdjęć.

Link do komentarza

Możesz trochę wypełnic te otwory klejem gipsowym z cementem - ale poto, by nie było dziur.

Na ścianę nie wpłyną te otwory, ani wypełnienie. Telewizor możesz wieszać - o ile ściana jest dobrze mocowana do sąsiednich ścian, lub podłoża i strop (znaczy nie stoi sama dla siebie).

No bo jak by tak było - to sama by już była nie bardzo stabilna :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...