Skocz do zawartości

Dom który być może powstanie - Smolnica Project :-)


Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim,

 

Nie znalazłem przywitalni więc tutaj napiszę skąd się wziąłem.

Podjęliśmy z żoną decyzję o budowie domu 2 lata temu, kupiliśmy pięęęęęękną działkę 2640m2 w Smolnicy pod Gliwicami gdzie mieszkamy za naprawdę dobrą cenę,

zleciliśmy projekt indywidualny domu firmie DOOMO w Katowicach. dostaliśmy pozwolenie na budowę i chcemy zacząć.

W międzyczasie kwietniowy kosztorys z przedmiarem wynotował kwotę 2 mln za dom więc rozłożyło nas to na łopatki, 2 lata temu to samo można było

zrobić za 3/5 tej ceny lub taniej. Ale postanowiliśmy brnąć nie mając oczywiście takich kwot na zasadzie zobaczymy co się podzieje.

Projekt musiał być indywidualny ponieważ dom składa się z dwóch segmentów (drugi segment mniejszy) z powodów sytuacji rodzinnej jest to konieczność.

Dlatego nie wybraliśmy domku z katalogu.

Działka jest przestronna, eksponowana na południe, w durgiej linii zabudowy z takim "wąsem" który łączy ją z drogą publiczną.

Obecnie uzbrajam działkę, mam już wodę, robię kanalizację z przepompownią, kanalizację deszczową, odprowadzenie wody z dojazdu który

jest długi na 50 m, podprowadzam prąd. Do końca roku chcę mieć utwardzony wjazd z placem manewrowym żeby budowlańcy mogli spokojnie

wchodzić z ciężkim sprzętem, doprowadzone media tj prąd, woda i kanalizacja, zainstalowanąs skorupę pod przepompownie, rury pod wodę deszczową

odprowadzającą wodę z rynien, 20m3 zbiornik na deszczówkę i studnię przelewową. W następnym roku chcę zrobić stan zero i być może surowy otwarty.

Nie wiem co będzie się działo z cenami bo one są szaleństem. Byłbym natomiast bardzo szczęsliwy jakbym spotkał tutaj osoby które również w okolicy budują

lub budowały, które podzieliłyby się ze mną swoją wiedzą i doświadczeniem, zarekomendowały fachowców oraz miejsca gdzie mogę liczyć na dobre ceny materiałów.

 

dzień dobry wszystkim.

107-PK-widoki.pdf

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...