Skocz do zawartości

Historia edycji

Kamos92

Kamos92

Hej wszystkim, 

 

Jest to moj pierwszy post na tym forum i znalazlem sie tutaj w nadzei, ze ktos cos doradzi w przypadku mojej sytuacji.

 

Wiec spraw wyglada nastepujaco. 

W maju tego roku zakupilem dzialke z domem z lat 70. Jest do generalnego remontu.

Fundamenty, sciany (sa w okej stanie wiadomo potrzebne ocieplenie z zewnatrz i nowe tynki w srodku), strop tez jest ok i do ocieplenia.

Do wymiany calkowitej dach, okna, instalacja elektryczna, kanaliza, system ogrzewania, wylewki (stara podloga, legary na ziemi)i ogolnie wszystko inne.

 

Zanim rusze z calym remontem chcialbym dobudowac/przedluzyc ganek.

Do domu ogolnie nie mam nic jezeli chodzi o papiery. Planow, dziennikow budowy itd. Wiadomo w tamtych latach nikt nie myslal o takich rzeczach.

Dom jest wybudowany legalnie, nie jest to samowola budowlana. Wszystko zgloszone do Starostwa Powiatowego i oddane do uzytku.

Zalaczam zdjecie budynku i plan ktory zrobilem sam. 

Budynek jest polaczony z dwoma mniejszymi pomieszczeniami gospodarczymi do ktorych wchodzi sie normalnie od podworka. Chcialbym przedluzyc ganek tak zeby wykorzystac te pomieszczenia gospodarcze na pokoj i lazienke. Na zdjeciu zaznaczylem na czerwono czesc ktora chcialbym dobudowac.

I tu zaczyna sie moj problem.

Od czego zaczac tak zeby bylo to wszystko legalnie. Wiem, ze trzeba zmienic przeznaczenie pomieszczen gospodarczych na mieszkalne. Czy to ma byc pierwszy krok? Jak to zrobic ?

Pozniej dobudowa ganku od czego zaczac ? Potrzebuje kogos kto zrobi nowy plan calego budynku, zglosic to gdzies i pozniej jeszcze dobudowac ganek? 

Jestem kompletnie zielony w przepisac i sprawach urzedowych. 

Czy jest ktos kto wspomoglby mnie dobra rade od czego zaczac i jaka droge najlepiej wybrac?

 

 

Screenshot_20220707-212619_OneDrive.jpg

20220707_213347.jpg

Kamos92

Kamos92

Dzien dobry wszystkim, 

 

Jest to moj pierwszy post na tym forum i znalazlem sie tutaj w nadzei, ze ktos cos doradzi w przypadku mojej sytuacji.

 

Wiec spraw wyglada nastepujaco. 

W maju tego roku zakupilem dzialke z domem z lat 70. Jest do generalnego remontu.

Fundamenty, sciany (sa w okej stanie wiadomo potrzebne ocieplenie z zewnatrz i nowe tynki w srodku), strop tez jest ok i do ocieplenia.

Do wymiany calkowitej dach, okna, instalacja elektryczna, kanaliza, system ogrzewania, wylewki (stara podloga, legary na ziemi)i ogolnie wszystko do zrobienia.

 

Zanim rusze z calym remontem chcialbym dobudowac/przedluzyc ganek.

Do domu ogolnie nie mam nic. Planow, dziennikow budowy itd. Wiadomo w tamtych latach nikt nie myslal o takich rzeczach.

Dom jest wybudowany legalnie, nie jest to samowola budowlana. Wszystko zgloszone do Starostwa Powiatowego i oddane do uzytku.

Zalaczam zdjecie budynku i plan ktory zrobilem sam. 

Budynek jest polaczony z dwoma mniejszymi pomieszczeniami gospodarczymi do ktorych wchodzi sie normalnie od podworka. Chcialbym przedluzyc ganek tak zeby wykorzystac te pomieszczenia gospodarcze na pokoj i lazienke. Na zdjeciu zaznaczylem na czerwono czesc ktora chcialbym dobudowac.

I tu zaczyna sie moj problem.

Od czego zaczac tak zeby bylo to wszystko legalnie. Wiem, ze trzeba zmienic pomieszczenia gospodarcze na mieszkalne. Czy to ma byc pierwszy krok? Jak to zrobic ?

Pozniej dobudowa ganku od czego zaczac ? Potrzebuje kogos kto zrobi nowy plan calego budynku, zglosic to gdzies i pozniej jeszcze dobudowac ganek? 

Jestem kompletnie zielony w przepisac i sprawach urzedowych. 

Czy jest ktos kto wspomoglby mnie dobra rade od czego zaczac i jaka droge najlepiej wybrac?

 

 

Screenshot_20220707-212619_OneDrive.jpg

20220707_213347.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...