Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Wyrównanie starej wylewki


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Ad.1 Planuje adaptacje poddasza na mieszkalne. Ładnych parę lat temu była robiona tam wylewka w postaci styropianu 5cm oraz betonu 3-4 cm. jednak nie została skończona w 100% i po kilku latach zostało zrobione brakujące 20% wylewki. Z racji tego, że miała ona bardziej na celu izolacje, niż przygotowanie podłoża pod dalsze prace, to w miejscu łączenia dwóch etapów są "garby" i różnica jakieś 1-3cm.

 

Szukam najtańszego i najprostszego sposobu, aby przygotować podłoże do etapu wykończenia (płytki, panele itp).

 

Czy wystarczy wyrównać fragmenty doraźnie w miejscu gdzie jest uskok czy wylać na całość wylewkę samopoziomująca ? (ok 95m2)

Jak najłatwiej sprawdzić poziom wylewki na całym poddaszu ? (otwarta przestrzeń)

 

Ad.2 Przy okazji chciałby zapytać o ściany szczytowe, żeby nie zakładać nowego wątku. 

 

Są wykończone pustakiem, a z zewnątrz jest ocieplenie 10cm. W jaki sposób zaizolować i wykończyć te ściany ? Wystarczy przykleić płyty GK czy też najlepiej zastosować dodatkowo jakąś izolacje ? 

 

Zdjęcia ściany oraz wylewki w załączniku.

 

Z góry bardzo dziękuje za wyrozumiałość i pomoc.

291688585_1084151385849835_1751175973800986001_n.jpg

291897991_902274150731476_1425636043112680836_n.jpg

292102497_564896405011213_3292574187211438454_n.jpg

Link to postu

Sprawdź poziom laserem , potem można myśleć o zastosowaniu samopoziomu , ja równam SMS ATLAS , atlas ma trzy wylewki do wyboru zależnie od grubości warstwy.

Ściany zrobiłbym przedściankami na stelażu , odsunąłbym się 10 cm od szczytu i dodałbym wełnę .

Edytowano przez joks (zobacz historię edycji)
Link to postu

Witam,

 

Czyli taką wylewkę można śmiało zastosować tylko w wybranych miejscach tylko trzeba zastosować odpowiedni rodzaj ? 

 

Co do ścianki, to fachowiec powiedział, że wystarczy przykleić GK, ale dla mnie to też się wydawało za mało, pewnie skończy się na stelażu i wełnie. 

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dostałem wycenę na Fen82 dla całego domu, wersja 3 uszczelkowa. Czy wersja 3 uszczelkowa Fen82 posiada wymienne uszczelki? Widoczny jest tutaj współczynnik prom. g 38%. Czy to jest jakiś pakiet przeciwsłoneczny?   Są tu też drzwi przesuwne tarasowe, z narożnym łączeniem łącznikiem 90st. (taras nie posiada słupka żelbetonowego). Poniżej zdjęcie. Przedstawiciel czy właściwie technolog nie przewiduje łączenia narożnego w systemie FenSlide i zaproponował PSK którego my nie chcemy. Jednak po rozmowie stwierdził że może uda się coś z tym zrobić, aczkolwiek mnie to trochę przeraża, skoro tego nie robią to wygląda na to że będą się uczyć na moim przykładzie. Czy to faktycznie duży kłopot w tym systemie FenSlide? Mało jest danych w internecie na temat FenSlide, czy może ktoś powiedzieć czy to taki sam system jak chwalony przez sporą grupę inwestorów system bodajże Aluplasta SmartSlide?           Poniżej przykład wyceny:            
  • Mam taki rozstaw płatwi dla dachu kopertowego 35 st. Odległość ok 265-270 cm od ścian kolankowych (na czerwono). Ale wydaje się to dość nieporęczne dla przyszłego poddasza użytkowego gdyż słupy wspierające dach wypadały by na stropie zamiast nad ścianami nośnymi. W tych miejscach nad ścianami nośnymi mogły by być stawiane ścianki działowe przyszłych pomieszczeń a co za tym idzie można by słupy dachu ukryć w tych ściankach działowych (aczkolwiek grubość słupów jest nieco grubsza od ścianek działowych bo aż 14x14 cm). Ponadto występują tu też belki stropu, nadciągi (na fioletowo) na których też będą stawiane ścianki działowe. Czy orientuje się ktoś czy bez zmiany kąta można by przestawić nieco rozstaw płatwi do środka na ok 306cm, a niektóre słupy przesunąć nieco w bok jak pokazują oznaczone na żółto "a"? Czy to jest istotna zmiana wpływająca na nośność dachu?        
  • Mam taki wykusz gdzie nie ma narożników betonowych tylko będą łączniki 90st. Majstry zostawili murek z gazobetonu na 23 cm ale wydaje mi się że to za dużo gdyż ocieplenia będzie 20 cm a dodając piankę/klej 1.5cm to murek będzie wystawał spod styropianu. Więc trzeba wyciąć gazobetonu trochę. Ale jeden przedstawiciel po pomiarze okien powiedział żeby nie robić sobie problemu tylko dokleić jakiś pasek styropianu (np. 5x5cm) na ten kawałek muru jak na rys 1.        Ja widzę tutaj kilka problemów: * Mostki - mały doklejony kawałek ok 5x5 cm  to jednak za mało * Wygląd - po narysowaniu to sobie w 3D widzę że nie będzie to ładnie - rys. 4 * Obróbka tego doklejonego kawałka będzie raczej też kłopotliwa     Ja chciałbym to wyciąć by zamiast 23 cm zostawić ok 19 cm (lub doradźcie ile) tak żeby styropian 20 cm polegał na tyle by móc dojść estetycznie do prowadnicy rolet jak na rys 2.      I tu właśnie pytanie. Chciałbym zastosować prowadnice rolet wąskie typu slim, one mają chyba ok 3m zgadza się?. Czy można je zamontować na ościeżnicy tak jak pokazane na niebiesko na rys. 3 czyli ok 2.5 cm od ościeżnicy by styropian zaszedł na ościeżnicę na te 2,5cm? Jeden przedstawiciel uważa że każde prowadnice muszą dolegać prawie do lica ościeżnicy od strony muru więc bez znaczenia czy będą wąskie czy zwykłe, to na ościeżnicę może zajść zawsze taka sama grubość styropianu (jak na rys 5 poniżej)        
  • też mam takie dwa okna 150x150 ale nie wydaje mi się żeby były praktyczne jako jednoskrzydłowe i chyba podzielę je na dwa skrzydła. Co do wagi to czy zawiasy ukryte nie mają większej nośności?
  • Ta część  tematu została wyczerpana przez kolegę Retrofooda.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...