Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Uziom otokowy


Recommended Posts

Dzień dobry czy uziom

otokowy budynku musi mieć dodatkowo szpilki wbite w ziemię? Mam

kupiona Bednarke , chciałabym samodzielnie wykonać uziom tylko mie wiem czy te szpilki potrzebne

Link to postu

Wszystko zależy od gruntu i okaże się  dopiero po pomiarach, ale nie ma się czym przejmować, dodatkowe szpilki zawsze można dobić i dołączyć do uziomu otokowego w trakcie tych pomiarów.

 • Lubię to 1
Link to postu

A pomiary robi się po zasypaniu ? Bo jak nie wyjdą to trzeba będzie odkopać …. Właśnie chciałabym uniknąć wbijania szpilek. Bednarke mam 30x5. Grunt kamienisto piaszczysty

Link to postu
1 godzinę temu, aaa123 napisał:

A pomiary robi się po zasypaniu ?  

A co da mierzenie "przed"? Przecież zmieniasz warunki otoczenia.

Poczytaj, potem pytaj

Rodzaje uziomów. Uziom otokowy, uziomy pionowe

Przede wszystkim do jakiego celu ma służyć uziom?

15 godzin temu, animus napisał:

 dodatkowe szpilki zawsze można dobić i dołączyć do uziomu otokowego w trakcie tych pomiarów.

 

Proponowałbym jednak nie w trakcie, a w przerwie między kolejnymi pomiarami. :icon_biggrin:

Link to postu
2 godziny temu, aaa123 napisał:

A pomiary robi się po zasypaniu ? Bo jak nie wyjdą to trzeba będzie odkopać …. Właśnie chciałabym uniknąć wbijania szpilek. Bednarke mam 30x5. Grunt kamienisto piaszczysty

Niestety pomiary robi się po zasypaniu gruntem, odkopać trzeba niewiele, tyle  żeby odsłonić bednarkę, założyć złącze i obok można już wbijać  szpilki. 

Była  jeszcze możliwość robienia uziomu fundamentowego.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Czy w salonie to odchylenie będzie miało jakieś istotne znaczenie? Równałabym płytami tylko tam, gdzie chcesz mieć wysoką zabudowę przyścienną i płytki Mam w wiatrołapie ściankę o odchyleniu 3 cm bo sami stawialiśmy i wyszło jak wyszło. Stolarz wyrównał zabudowę płytą meblową i nic nie widać. Coś jest nie tak z sufitami, że chcesz klaśc płyty?  
  • Dzięki. Widzę, że nie ma konsensusu co do zrywania starych powłok. Dowiedziałem się że cena za m2 to około 10 zł, co przy 200m2 ścian będzie kosztować mnie 2000 zł (200m2). Dogaduję już jakiś pracowników budowlanych aby mi to zrobili. 2k zł to nie jest znacząca kwota w skali wydatków na remont mieszkania czy nawet kosztów równania ścian, a jak ma wpływać na trwałość to myślę, że warto ją wydać.    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, argumenty i ciekawą dyskusję. 
  • Płytowe.    Tak.   Rozumiem, czyli w moim przypadku opory i tak już są duże więc instalacja "udźwignie" zasilanie dolne.   Kazali mi sobie zmierzyć grzejnik, oszacować moc na podstawie karty katalogowej Purmo i wstawić podobne     Wrzuciłem na fixly ogłoszenie, że potrzebuję konsultacji, aby pomógł mi podjąć decyzje i spojrzał na to co poprzednia ekipa (partaczy) zrobiła. Swoją drogą nadal ma poczucie że nie znalazłem nikogo świetnego, kto by szeroko ogarniał, a jak raz dałem się oszukać partaczom to teraz dalsze etapy remontu chcę prowadzić tylko szeroko konsultując i z nadzorem...   Mój zarządca nie wiele wiedział. Konserwator też... W końcu odesłali mnie do Pana który wymieniał w tym bloku instalację CO 10 lat temu. Mówi, że jest pompka i że przepchnie.    Dziękuję bardzo, za wszystkie odpowiedzi.   
  • Na przykład o tym że "pozostawia ściany "oddychające" dla pary wodnej,"- tylko 3% z tego co pamiętam, więc też słabo. Może jednak w pewnych warunkach i w połączeniu z tradycyjnymi systemami ocieplania, miała by ta tiochnika jakiś sens. Ale nie jako podstawowy system ocieplenia domu.
  • Każdy kominek, oprócz szpanu oczywiście, ma w polskich warunkach sens wyłącznie wtedy, kiedy pełni funkcję źródła ciepła. Kiedyś było to źródło ciepła podstawowe, dzisiaj przeważnie jest to źródło rezerwowe. Bo w polskich warunkach klimatycznych (i nie tylko), każdy dom powinien mieć dwa systemy ogrzewania. Podstawowe i rezerwowe. A skoro kominek ma pełnić rolę źródła ciepła awaryjnego, to nie może być zasilany paliwem takim samym jak ogrzewanie podstawowe. W dodatku powinno to być paliwo łatwo dostępne i odporne na kryzysy np. w transporcie. I tu nie ma wielkiego wyboru, do dyspozycji jest w zasadzie jedynie drewno. Zawsze dostępne w najbliższej okolicy, możliwe do pozyskania nawet samodzielnie.   Inaczej z kominka pozostaje jedynie mało przydatny szpan.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...