Skocz do zawartości

Wykonanie izolacji fasetki ławy piwnicy


dedert

Recommended Posts

Piwnica. Ściany pokryte KMB Botament BM92, na ławach papa, na to fasetka z masy PCC i przejechane masą KMB aż do papy i trochę za nią. Ale papy spod muru wystaje sporo ok 15 cm. Efekt taki ze pod papą wodą spokojnie sobie przechodzi. Później doczytałem ze papy powinno być wycięte krótko za fasetką (z 1 cm) i pokryte masa KMB z siatką aż na beton ławy. Tak zrobiłem w zejsciu do piwnicy gdzie woda przechodzi pod papą na zewnątrz gdy po opadach robiła sie tam wanna. Efekt super, woda potrafi stać miesiącami i nic nie przelatuje. Ale teraz patrzę ze masę KMB można powoli odrywać płatami,  nie próbowałem jak daleko, czy to może tylko cienka warstwa. Nie wiem czy długotrwały kontakt z wodą to spowodował, czy złe gruntowanie albo starzenie materiału. Gruntowane było specjalnym gruntem botamenta. Wiec po tym doświadczeniu chcialem was zapytać jak pewnie zabezpieczyć fasetke ma ścianach piwnicy żeby po latach nie zaczęła się ona odrywać. Mam Ardex8.  Czy może i jednym i drugim? Najpierw KMB i siatka a na to Ardex?

 

2f2e3a13540f6425med.png

 

31f2835f706f649egen.jpg

 

172989d05428e542gen.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...